Drtiči nezvládli začátek, v Moravských Budějovicích inkasovali čtyři branky za patnáct minut a prohráli 3:6

neděle 6.1.2019 | Redakce

Hodonínští hokejisté na přesvědčivou středeční výhru v Šumperku výsledkově nenavázali. Dobře hrající Drtiči nezvládli na ledě vedoucích Moravských Budějovic hlavně úvod utkání, když v 15. minutě prohrávali 1:4 a ve zbytku sobotního utkání jen marně doháněli náskok rozjetého soupeře. Jihomoravané sice utkání zdramatizovali a měli i další šance ke skórování, ale nakonec ve 30. kole druhé ligy prohráli 3:6 a v tabulce východní tabulky klesli za Valašské Meziříčí na třetí místo.

30.kolo, sobota 5.1.2019
HC Moravské Budějovice 2019 - SHK Hodonín  6:3  (4:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Ferda (Kadela), 6. Horký (Rytnauer), 11. Horký (Rytnauer), 15. Kadela (Matějka), 38. Ferda (Kabelka, Lupač), 59. Heinrich (Kabelka) – 12. Růžička (Mikéska), 16. Finsterle (Matula, Růžička), 32. Hložánek (Franek). Rozhodčí: Pokorný – Horký, Roupec. Vyloučení: 4:3. Diváci: 719.
HC Moravské Budějovice 2019: Čáp (Vacek) – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich, Havlát
SHK Hodonín: Kubáň (Štěpanovský) – J. Sedlák, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

Drtiči se o lepší výsledek připravili hned v úvodu utkání. Hodonínští nezachytili nápor rozjetého protivníka a hned v 6. minutě prohrávali 0:2. Skóre otevřel útočník Ferda, který pohotově dorazil do sítě střelu Kadely.

Následně se gólově prosadil Horký, jenž se prosadil po Rytnauerově průniku střelou nad lapačkou brankáře Kubáně.

Pak byli za hrubost vyloučení domácí Ferda s hostujícím Charvátem, skóre se však změnilo až při hře pěti proti pět. Horký si najel zprava před branku a bekhendem překonal hostujícího brankáře.
Zaskočení Drtiči dokázali výsledek zkorigovat. Franek ještě nemířil přesně, ale Marek Růžička už ve 12. minutě skóroval.

Hosté se ale dlouho neradovali. Moravským Budějovicím vrátil tříbrankové vedení Kadela. Jeho rána od modré čáry se otřela o výstroj hodonínského obránce a zapadl do sítě.

Slovácký celek nesložil zbraně a dál bojoval. Jihomoravany vrátil do hry o body Finsterle. Hodonínský forvard po Matulově přihrávce poslal kotouč přesně do šibenice.

Drtiči se ve druhé třetině ještě zlepšili a ostřeloval domácího brankáře Vacka. Ve 26. minutě orazítkoval Franek tyč.

Hosté dál soupeře mačkali, ale v zakončení nebyli přesní a navíc měli i smůlu. Další šance skončila na břevně Žihadel. Kontaktní branku vstřelil až ve 32. minutě Hložánek, který udeřil po přečíslení dvou na jednoho a Frankově asistenci.

Jurča a spol. v závěru prostřední části sahali po vyrovnání, měli i dvojnásobnou početní výhodu, ale hráči Moravských Budějovic všechny ošemetné situace zvládli a v čase 37:14 soupeři zase odskočili. Ránu Kabelky usměrnil mimo Kubáňův dosah Ferda a bylo to 5:3.

Drtiči dřeli až do konce. Všechny střely a šance ale pochytal výborný gólman Vacek, který si poradil s pokusy Šaršoka, Benýška i Růžičky. Po ráně Jurči v 53. minutě zazvonila tyč domácí klece.

Hosté to v závěru zápasu zkusili bez brankáře, ale ani závěrečná power-play vyrovnání nepřinesla. Naopak, slovácký celek inkasoval do opuštěné klece šestý gól a bylo hotovo.

Drtiči se po nepříjemné porážce 3:6 alespoň mohou utěšovat, že přispěli na dobrou věc, když fanoušci sobotního utkání po vedoucí brance Ferdy zasypali ledovou plochu 3 117 plyšáky, kteří jsou určeny pro děti z dětských domovů a nemocnic v okolí Moravských Budějovic.

Hodonínští hokejisté mají nyní týden přestávku. Fanouškům se ukáží znovu v sobotu 12. ledna, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského přivítají Žďár nad Sázavou.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Hráčům i přes porážku nemám co vyčíst. Možná pouze úvodních pět minut, ve kterých jsme trochu zapsali, ale jinak chlapci zápas odbojovali. Vypracovali jsme si velké množství šancí, dali jsme však pouze tři góly. Jinak to byl ale vyrovnaný zápas. Bohužel nám nebylo souzeno vyhrát. Přitom na zápas jsme se důsledně připravovali. Začátek nám ale až tolik nevyšel. Soupeř nám po třech nevinných akcích dal tři branky. Do té doby jsme měli i my čtyři vyložené šance, které jsme však neproměnili. Po brance na 1:3 se ovšem hra začala otáčet na naši stranu. Ve druhé třetině jsme na ledě dominovali. Měli jsme velký tlak, domácí tým jsme skoro do ničeho nepustili. Bohužel jsme nastřelili čtyři tyčky, dvakrát mířil puk do opuštěné branky soupeře, ale nic nám tam nespadlo. Po kontaktním gólu na 4:3 jsme věřili v obrat. Bohužel dvě minuty před koncem druhé třetiny jsme po buly inkasovali pátý gól. V závěrečné části jsme se snažili o nemožné, další branku už jsme ale nedali.“

9.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:6
24.8. | Hodonín - M. Budějovice | 3:4sn
3.11. | Hodonín - M. Budějovice | 4:3p
5.1. | M. Budějovice - Hodonín | 6:3
2.3. | Hodonín - M. Budějovice | 3:1
4.3. | M. Budějovice - Hodonín | 4:2
6.3. | Hodonín - M. Budějovice | 4:2
8.3. | M. Budějovice - Hodonín | 2:1