Drtiči nezvládli vánoční bitvu s Havlíčkovým Brodem, v posledním zápase roku prohráli 2:6

neděle 23.12.2018 | Redakce

Hodonínským hokejistům závěr letošního roku 2018 nevyšel. Drtiči po těsné domácí porážce s Kopřivnicí nestačili před vánočními svátky ani na Havlíčkův Brod, kterému před nejvyšší návštěvou sezony podlehli 2:6. Hosté z Vysočiny sobotní nervózní bitvu rozhodli třemi brankami v závěrečné části, hattrickem se blýskl útočník Luboš Voříšek. Svěřenci trenéra Ivana Dorniče i přes další ztrátu zůstávají v druholigové tabulce východní skupiny na druhém místě. Jurča a spol. na vedoucí Šumperk ztrácejí už osm bodů.

28.kolo, sobota 22.12.2018
SHK iClinic Hodonín - BK Havlíčkův Brod  2:6  (1:2, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Růžička (Sedlák, Matula), 35. Franek (Matějka, Benýšek) – 6. Kulhánek (Semrád, Třetina), 6. Semrád (Třetina, Michálek), 26. Voříšek (Třetina, Kulhánek), 41. Voříšek (Michálek), 46. Voříšek (Matušík, Třetina), 54. Ludvík (Semrád). Rozhodčí: Král – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 9:6, navíc Franek (Hodonín) 10 min. OT, Fišera (Hodonín) 5 + OK, 5 + OK a 5 + OK, Beneš (Havlíčkův Brod) 5 + OK, Kopic (Havlíčkův Brod) 5 +OK. Využití: 1:3. Diváci: 1 292. Střely na branku: 26:38. Průběh utkání: 0:2, 1:3, 2:3, 2:6.
SHK iClinic Hodonín: Štěpanovský (Kubáň) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča
BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Holata) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek, Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina, Milfait, Matušík

Drtičů, stejně jako ve středu vůbec nevyšel vstup do utkání. Už v 5. minutě byl vyloučen domácí obránce Dresler a soupeř nekompromisně trestal. Početní výhodu přetavil ve vedoucí gól Kulhánek. Po necelé půlminutě to bylo 0:2. Trefil se Semrád.

Hodonínští znervózněli a začali faulovat. Hra byla rozkouskovaná častými vyloučeními. Slovácký celek vrátil do hry o body útočník Růžička, který v 18. minutě snížil.
Drtiči ožili a dál bojovali. Z přemíry snahy ale faulovali. V úvodu druhé třetiny šli postupně za katr Finsterle, Růžička a Franek. Disciplinovanější hosté z Vysočiny zužitkovali další přesilovou hrou a zásluhou Voříška Hodonínu znovu odskočili na rozdíl dvou branek.
Prostřední perioda byla narušená fauly a vyloučeními, rozhodčí to nezvládal a na ledě panoval chaos. Jihomoravané přesto dokázali výsledek snížit. Na 2:3 upravil kanonýr Franek.

Ten však ve 38. minutě za vražení na hrazení inkasoval dvouminutový trest a jako bonus osobní trest, což se domácím samozřejmě nelíbilo.

Emoce plály i ve třetí třetině. Havlíčkův Brod byl přesnější v zakončení a dál trestal každé zaváhání protivníka. Hned v úvodu závěrečné části zvýšil na 4:2 Voříšek, který ve 46. minutě při další početní výhodě zkompletoval svůj hattrick.

Drtiči se snažili. Dál makali, ale po šesté trefě Ludvíka bylo hotovo. Ve vyhroceném závěru vyfasovali další tresty domácí obránce Fišera s hostujícím Kopicem, skóre už se ale nezměnilo.

Slovácký celek tak prohrál s Havlíčkovým Brodem i podruhé v letošní sezoně, tentokrát 2:6,a přes vánoční svátky má na čem pracovat. Drtiči do Nového roku 2019 vstoupí ve čtvrtek 3. ledna utkáním v Šumperku. V sobotu pak hrají v Moravských Budějovicích.

Hlavní trenér SHK IClinic Hodonín Ivan Dornič byl po sobotním utkání zklamaný z výkonu hlavního rozhodčího a utkání raději komentovat nechtěl. „Jenom si přeji, aby nám tento rozhodčí už nikdy nepískal,“ prohlásil slovenský kouč.

Zbyněk Čech (asistent trenéra SHK iClinic Hodonín): „Zklamání je velké. Těžko se mi zápas hodnotí. Nerad kritizují rozhodčích, každý z nás má právo na chybu a ne všechno se podaří, ale podle mě by v každém zápase měl rozhodčí pískat rovinu. Tedy to, co vidí. Přece není možné, aby zvýhodňoval jednu stranu. Samozřejmě se nechceme vymlouvat na rozhodčího, naši kluci se jeho výroky nechali zbytečně znervóznit. V jedné třetině jsme měli pět vyloučených, což je strašně moc. Pokud hrajeme tolik minut v oslabení, nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Klukům i přes prohru nemohu upřít snahu. Na to ale, aby diváci viděli dobrý hokej, musí mít zásluhu vždy tři strany a každá z nich musí odvést maximální výkon. Havlíčkův Brod má výborný tým plný kvalitních hráčů. Škoda, že rozhodčímu ten zápas vůbec nevyšel. Každý, kdo zápas viděl, pochopí má slova. Nedá se bojovat zároveň se soupeřem a proti rozhodčímu. Za stavu 2:3 jsme inkasovali jasný gól z ofsajdu. V životě jsem navíc neviděl, aby mužstvo dalo gól v momentu, kdy jeden z jeho hráčů odehrál celé střídání s rozepnutou helmou. Možná je nějaké nové pravidlo, že můžeme hrát i bez přilby… Bohužel asi budeme muset změnit herní systém a nehrát soupeřům do těla, protože po každém dohrání jdeme ven, což je samozřejmě špatně.“

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33

Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS