Drtiči neudrželi v Havlíčkově Brodě nadějné vedení, kvůli nedisciplinovanosti Bruslařům podlehli 4:7

středa 6.11.2019 | Redakce

H O D O N Í N - S tolika tresty se prostě vyhrát nedá. Hodonínští hokejisté pykali na ledě Havlíčkova Brodu za svoji nedisciplinovanost a zbytečné fauly. Drtiči obdrželi v Kotlině jedenáct trestů, ve šlágru 16. kola druhé ligy ztratili nadějné vedení 3:1 a po pěti obdržených gólech v poslední třetině se domů vracejí s krutou porážkou 4:7. V tabulce východní skupiny zůstávají dál čtvrtí.

16.kolo, středa 6.11.2019
BK Havlíčkův Brod - SHK Hodonín  7:4  (1:1, 1:2, 5:1)
Branky a nahrávky: 2. Semrád, 31. Mikeš (Přidal), 46. Přidal (Třetina, Mikeš), 50. Semrád (Mikeš), 53. Vala (Kliment), 54. Mikeš (Třetina, Přidal), 57. Třetina (Vala) – 8. Janás (Balán, Matula), 21. Mlynář (Komínek), 21. Janás (Balán, Matula), 48. Matula (Balán). Rozhodčí: Reich – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 3:10, navíc Mlynář 10 OT. Využití: 4:1. Diváci: 495. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 7:4.
BK Havlíčkův Brod: Holík (Altrichter) – Benák, Semrád, Pospíchal, M. Krejčí, Vala, Kliment – Přidal, Třetina, Mikeš, Matušík, Voříšek, Juráň, Kadlec, Ludvík, Cachnín, Holenda.
SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Čermák – Leška, P. Krejčí, Matula, Komínek, Bulíř, Mlynář, Charvát, Pröschl, Hložánek, Balán, Polák, Janás.

Hodonínští hokejisté šli do utkání bez zraněného kapitána Jurči. V brance SHK nastoupil Kubáň. Zkušený gólman inkasoval hned ve 2. minutě. Vyloučení Miklíka potrestal obránce Semrád. Domácí bek dorazil za Kubáně vlastní střelu od modré čáry.

Bruslaři byli dál nebezpeční, únik kapitána Třetiny na poslední chvíli zastavil jeden z hodonínských obránců. Přidal zase po Pospíchalově přihrávce orazítkoval tyč.

Drtiči nepříjemné chvíle přečkali a v 8. minutě skóre srovnali. V posledních zápasech střelecky velmi produktivní Janás pohotově překonal gólmana Holíka a v Kotlině se začínalo od začátku.

V první třetině pak byli vyloučení ještě Balán s Hložánkem, ale hosté se v oslabení ubránili a přečkali i další šance protivníka. Sami pak své příležitosti neproměnili.

Slováckému celku náramně vyšel vstup do prostřední části. Favorita hned po jedenácti sekundách druhé třetiny zaskočil Mlynář, který objel domácí branku a bekhendem uklidil kotouč do sítě. Pro jednadvacetiletého útočníka to byla premiérová trefa v dresu SHK.

Ve 21. minutě pak Drtiči udeřili potřetí. Balán s Janásem přečíslili domácí obranu a druhý jmenovaný po přihrávce bývalého extraligového centra uklidil puk za bezmocného Holíka.

Bruslaře vrátil do hry přesně v polovině ofenzivního střetnutí Mikeš. Přidal přebruslil soupeře u pravého mantinelu, poslal puk před branku na najíždějícího spoluhráče a Mikeš zblízka překonal Kubáně. Hodonín mohl Havlíčkovu Brodu odskočit v závěru druhé třetiny, ale Matula chybu protivníka nevyužil.

I v závěrečné části se hrál na Vysočině svižný a útočný hokej. Bruslaři potřetí udeřili ve 46. minutě. Střelu Třetiny ještě Kubáň stačil chytit, ale proti dorážce Přidala už neměl nárok.

Jihomoravané si však brzy vzali vedení zpět. Početní výhodu zužitkoval Matula, který udeřil po Balánově asistenci.

Radost hostům ale dlouho nevydržela. Vzápětí sudí Reich vyloučil Balána za podrážení a Semrád střelou od modré srovnal na 4:4.

Bývalý útočník Zlína, Vítkovic nebo Karlových Varů ale v témže čase 49:56 obdržel další dvouminutový trest za protesty. Aby toho nebylo málo, zůstali na ledové ploše ležet domácí útočníci Juráň s Valou a Balána za katr následovali Čermák s Mlynářem. Druhý jmenovaný dokonce vyfasoval také desetiminutový osobní trest za pozdní dohrání.

A divočina gradovala. Dalším potrestaným byl Slabý a na trestné lavici hostů se v 52. minutě tísnilo pět hráčů Hodonína!

Bruslaři nabídnuté přesilovky využili a zápas strhli na svoji stranu. Nejprve Kliment nabil na modrou čáru Valovi, jehož dělovka skončila v síti.

O minutu později využil velké chyby hostujícího beka Přidal, který zachytil pokus o vyhození, přihrál Třetinovi, jenž přiklepl puk Mikešovi a ten uklidil kotouč za záda přesouvajícího se Kubáně.

Drtiči závěrečnou desetiminutovku absolutně nezvládli. Triumf Havlíčkova Brodu završil v 57. minutě Třetina.

Drtiči i přes prohru 4:7 zůstali v tabulce východní skupiny čtvrtí. Na třetí Valašské Meziříčí, které doma překvapivě klopýtlo s Opavou, ztrácejí dva body. V sobotu doma svěřenci trenérů Flašara a Konečného hostí vedoucí Šumperk.

Marek Zapletal (asistent trenéra BK Havlíčkův Brod): „Dneska vítězství, které, myslím si, jsme uhráli srdíčkem a disciplínou. Ukázalo se, že morálku, i přesto že nám to nejde úplně na sto procent, jsme udrželi a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Myslím si, že během zápasu nám to nefungovalo v přesilovkách. Nakonec se ukázalo, že si dokážeme udržet chladné hlavy a když se ty přesilovky naskytly, tak jsme je nekompromisně zakončili. Bylo vidět, že ve třetí třetině bylo na ledě jedno mužstvo, které táhlo za jeden provaz. Něco jsme si řekli o přestávce, což zafungovalo. Šli jsme do toho na sto procent a utkání jsme zaslouženě vyhráli."

Michal Konečný (SHK Hodonín): „Porážka nás samozřejmě mrzí, protože jsme byli hodně blízko bodům. Byl to remízový zápas, možná jsme byli trochu lepší. Utkání se mi ale hrozně těžko hodnotí. Můžeme si vykládat, co chceme, ale za stavu 3:4, kdy se zápas lámal, přišla naše nedisciplinovanost. Hrát osm minut ve třech je prostě sebevražda. K tomu se přidala kabaretní vystoupení domácích hráčů. Juráně znám, je to komediant první třídy. Válí se tam, padá mu helma a ve finále za deset vteřin vyskočí a směje se na střídačku. I další fauly soupeře byly přihrané. To nás ale neomlouvá. Vždyť v jednu chvíli jsme měli na trestné lavici pět hráčů. Ale celkově jsme nehráli špatně, nezasloužili jsme si prohrát. Bohužel posledních deset minut jsme hráli furt ve třech. To už nešlo ustát. Když se člověk podívá na vyloučení, tak tvrdě jsme určitě nehráli. Bylo to tím hodně ovlivněné.“

23.8. | Havl. Brod - Hodonín | 6:7
2.10. | Hodonín - Havl. Brod | 6:3
6.11. | Havl. Brod - Hodonín | 7:4