Drtiči neudrželi nadějné vedení a prohráli v prodloužení

středa 24.9.2008 | J. Hochman a V. Urubek

I když šli Drtiči díky trefám Juráska z první třetiny a Matuška ve třetině druhé do vedení 2:0, neudrželi nadějné stav a dovolili v poslední části hry svými chybami Orlové vyrovnat na 2:2. Když už se pomalu schylovalo k samostatným nájezdům, uzmul pro Orlovou bod navíc hostující Petr Škatula. Drtiči tak doma ztratili 2 body.

4.kolo, středa 24.9.2008
SHK Hodonín - HC Orlová  2:3p  (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Jurásek (Čárský), 28. Matušek (Barták) - 49. Vydra (Minařík, Grygar), 55. Minařík (Kudláček), 65. Škatula (Vydra, Minařík). Rozhodčí: Mech - Musil, Reich. Vyloučení: 8:9: Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1518. Střely na branku: 43:48. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Podešva, Pokorný, Vejvar, Šťastný, Javorek, Rapant J., Ševela - Čárský, Peš, Jurásek, Matušek, Průdek, Vaněček, Rapant M., Zábranský, Kýhos, Hrtús, Hučko, Barták, Surový
HC Orlová: Šafránek (Unzeitig) – Mrázek, Kudláček, Urbánek, Machálek, Goláb, Mintěl - Chomič, Samiec, Grygar Minařík, Lukaštík, Kotásek, Blatoň, Studený, Škatula, Dušek, Potočný, Kraft

Hned ve druhé minutě hráli domácí první oslabení, když byl vyloučen Petr Peš. Větší šanci v ní však hosté nezaznamenali, naopak Michal Rapant po úniku prověřil pozornost brankaře Šafránka. Pak zkoušeli střelecké štěstí hodonínští Barták a Vaněček, ale málem uhodilo na druhé straně hřiště - na Škatulu domácí obrana úplně zapomněla a stav 0:0 udržel pěkným zákrokem Michal Holeš. V šesté minutě byl vyloučen hostující Potočný, což znamenalo první přesilovou hru pro domácí celek. V ní Jakub Vejvar vyslal střelu od modré, která byla před bránou tečována hokejkou Petra Peše a puk skončil v síti. Pan rozhodčí ji však neuznal pro hru vysokou holí tečujícího forvarda domácích. V polovině osmé minuty se dobře v útočném pásmu zorientoval opět Michal Rapant, který střílel z kruhu, Šafránek však střelu kryl. O chvíli později chytil Holeš střelu z mezikruží od Škatuly, kterého bylo plné hřiště a následovaly další dobré střely hostí, ale bez úspěchu. Pak však přišla obrovská šance pro domácí, kdy si na přihrávku mezi kruhy najel obránce Šťastný, svou střelu však nasměroval pouze do Šafránka. Hodonín potom hrál další přesilovku, kterou již dokázal gólově využít. Přesnou přihrávku Čárského usměrnil do sítě Zdeněk Jurásek, který se tak v premiérovém zápasu v dresu Drtičů hned uvedl vstřelenou brankou. O chvíli později mohli domácí vést o dvě branky, Michal Rapant jel sám na hostujícího Šafránka, ale blafák do bekhendu skončil pouze na pravé tyči orlovského brankéře. Pár chvil na to mohlo být vyrovnáno, když Mintěl promáchl přihrávku přes Holešovo brankoviště a neuklidil tak puk do prázdné branky SHK. Ke konci první třetiny měli hosté velkou šanci na vyrovnání v podobě přesilovky pět na tři, která byla ovšem rozdělena mezi první a druhou třetinu. V ní několikrát ohrozili domácí branku, ale žádný puk v neskončil v síti. Po první třetině tedy na tabuli svítil stav 1:0.

Na začátku druhé třetiny zvládli hodonínští i druhou část přesilové hry 5 na 3 a posléze přežili bez úhony i pokračující výhodu hostí o jednoho hráče. Ve čtvrté minutě se sice podařilo „orlům“ překonat Holeše, na brankové čáře jej však zastoupil Podešva a odpálil puk do bezpečí. V sedmé minutě se 15 stovek platících diváků na tribunách ZS TEZA radovalo podruhé. Střelu Romana Bartáka, kterou s obtížemi vyrazil Šafránek, uklidil do sítě dorážející Oldřich Matušek. O půl minuty později měl stejný hráč šanci na další gól, dorážkou zblokované střely Zdeňka Ševely však Šafránka nepřekvapil. V polovině deváté minuty hráli domácí další přesilovou hru, ovšem byli rádi že z ní neinkasovali. Čárský si v rozehrávce nerozuměl se svými spoluhráči a když jeho přihrávku před červenou čarou zachytil orlovský Grygar, uháněl hostující útočník vstříc osamocenému Holešovi. Domácí golman si ale s velkou námahou se střelou nakonec poradil. V jedenácté minutě hráli domácí přesilovku čtyři na tři, ve které několikrát ohrozili v dobré formě chytajícího Šafránka. O chvíli později se ve slibné palebné pozici ocitl Petr Peš, branku však netrefil. Pak domácí Vaněček předvedl pěknou individuální akci, zbavil se obránce a nahrával před bránu Rapantovi. Ten však tváří v tvář brankaři Orlové neuspěl. V polovině osmnácté minuty předvedl dobrý přehled ve hře Pokorný, který od modré čáry našel přihrávkou Zábranského, tomu se ale puk za záda Šafránka nepodařilo protlačit. Ke konci třetiny dvakrát střílel od modré čáry aktivní Zdeněk Ševela, ani jedna střela se neujala. V poslední minutě třetiny měl gól na hokejce Matušek, nedokázal však přehodit ležícího Šafránka. Stav po druhé třetině byl tedy 2:0.

Třetí třetinu zahájila Orlová přesilovkou, ve které se však nemohla příliš prosadit do útočného pásma a Holeše neohrozila. V polovině třetí minuty si ale golman domácích připsal hezký zákrok, když betonem vyrazil střelu Samiece. Následně se u mantinelu uvolnil Barták a předložil puk Pešovi, který byl však v zakončení faulován. V osmé minutě hosté zahrozili sérií nebezpečných střel, které předznamenávaly to, co přišlo chvíli po nich. V čase 48:12 hosté vstřelili svou první branku. Závar před Holešem, který kryl 2 střely soupeře z neprostřední blízkosti nakonec vyřešil obránce Vydra, který přesnou střelou do horního růžku branky snížil na 1:2 z pohledu hostí. Gól nalil hráčům Orlové novou sílu do žil a ti podnikali jeden útok na Holešovu branku za druhým. V největším tlaku Orlové mohla Drtiče výrazně přiblížit k vítězství dvojice Zábranský a Kýhos, která ujela do přečíslení dva na jednoho. Kýhos se snažil zakončit do horních pater Šafránkovy brány, ale bohužel přestřelil. V patnácté minutě se Orlová dočkala zaslouženého vyrovnání, když zavřela domácí v jejich pásmu a z kolotoče přihrávek vzešla Kudláčkova střela od modré, do které vložil hůl Minařík, který tečoval puk mimo dosah Michala Holeše a světelná tabule ukazovala skóre 2:2. Po vyrovnávacím gólu se domácí sice snažili o odpověď, ale v křeči poslední třetiny pokračovali i nadále. Přesto měli hodonínští minutu před koncem jedinečnou šanci na rozhodnutí. Matušek dostal přihrávku mezi kruhy a byl sám před Šafránkem. Své šance se možná zalekl a střelu poslal do podobných míst jako pár minut před ním Kýhos. Po třech třetinách tedy stav 2:2 a následovalo tak pětiminutové prodloužení.

V první polovině prodloužení pokračovala opatrná hra z konce třetí třetiny. Ve druhé polovině již přišly šance. Pokorný se skvěle uvolnil a předložil puk Pešovi, ten ale bránu minul. Domácí hráči v závěru prodloužení možná již mysleli na samostatné nájezdy a osm sekund před koncem nechali Škatulu samotného před Holešem, který svou šancí nepohrdl, poslal puk pod horní tyčku bezmocného Holeše a korunoval tak svůj velice dobrý výkon. Díky jeho trefě si tak odváží hráči Orlové druhý „bonusový“ bod do Slezska.

Trenér SHK Hodonín Svatopluk Číhal:

Třetí třetina byla ve stylu anarchie a kluci hráli systémem hurá. Je tu pár hokejistů co si myslí že mají na první ligu, ale s takovým přístupem a výkonem si to musí ještě rozmyslet. Výsledek 2:0 po druhé třetině byl pro nás dosti lichotivý a neodpovídal hře. Orlová si právem zasloužila vyhrát a taky to dokázala. Asi jsme potřebovali prohrát a tak nás to doufám nakopne a náš hokej se zlepší.

Obránce SHK Hodonín Jakub Vejvar:

Nevím co se stalo ve třetí třetině. Prostěnám to nešlo a hráli jsme opravdu špatně. Soupeř toho využil a zápas otočil. V prodloužení je to už vabank a Orlová si odváží 2 body. Doufám že do neděle to dáme a budeme hrát svoji hru. Díky fanouškům za podporu a tímto je i zvu na neděli do Šumperku. Dáme do toho vše :-)

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0