Drtiči neudrželi nadějné vedení, Technika vyrovnala gólem v poslední vteřině a následně rozhodla v nájezdech

úterý 16.8.2016 | Jan Hochman

Když vedli hodonínští hokejisté ještě sedm minut před koncem nad brněnskou Technikou o tři branky, vypadalo to, že si domácí tým v pohodě kráčí k letošní premiérové výhře. Pak ale přišly dvě individuální chyby, po nichž hosté snížili na rozdíl jediné branky, a aby toho nebylo málo, v podstatě se závěrečnou sirénou se Brnu podařilo srovnat na 4:4. V následných nájezdech pak o výhře hostů rozhodl jediný úspěšný střelec Ondřej Stehlík.

Příp. 2, úterý 16.8.2016
SHK Hodonín - HC Technika Brno  4:5sn  (1:0, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 12. Peš (Jurča), 30. Jurča (Kuba), 34. Hložánek (Peš, Loginovsky), 38. Průdek (Garčic) - 27. Florek (Sedlák, Štancl), 53. Buhaj (Florek), 55. Stehlík, 60. Brzobohatý (Bustin, Stehlík), rozh. náj. Stehlík. Rozhodčí: Melich - Olšar, Maloušek. Vyloučení: 5:7, navíc Grman (TEC) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 473. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:5.
SHK Hodonín: Kotvan (31. Zollpriester) - Miklík, Loginovsky, Kuzman, Polesný, Pokorný (A), Sedláček, Talán - Hložánek, Peš (C), Kučera - Jurča, Kuba (A), Janás - Černohous, Charvát, Zháňal - Garčic, Průdek, Vrána. Trenér: Stanislav Beťko.
HC Technika Brno: Novák (Holub) - Sedlák, Štancl, Šidák, Kupčík, Švejda, Vlček, Brzobohatý M., Benýšek (C), Čtvrtníček, Kozák, Stehlík, Bustin, Červenka, Brzobohatý P., Klaus, Florek, Medek. Trenér: Roman Kaňkovský.

Druhé přípravné utkání hodonínských hokejistů začalo pozvolna. Oba celky si záhy vyzkoušely hru v přesilové hře, ale ani jedno vyloučení nebylo gólově potrestáno. Na první přesný zásah se čekalo až do začátku jedenácté minuty, kdy dobré práce Kučery využilo duo Jurča - Petr Peš a domácí kapitán přesnou ranou překonal Nováka v bráně Techniky.

Do konce první dvacetiminutovky se toho pak už příliš zajímavého neodehrálo, po přestávce se ale na ledě hodonínského zimního stadionu začaly dít věci.

Drtiči měli k dispozici téměř minutu dlouhou přesilovku o dva muže, v níž ale neměl Novák příliš práce. V následné klasické početní výhodě ale už musel tasit dobrý zákrok proti pohotové střele Vrány. Technika pak trochu přidala a donutila domácí tým k sérii zakázaných uvolnění a následně i k faulu.

Přesilovku hosté sehráli velmi dobře a už po šestadvaceti vteřinách potrestal Kuzmanovo vyloučení vyrovnávací trefou Matěj Florek. Nerozhodný stav však vydržel jen tři minuty. Střela Kuby rozezvonila vzdálenější tyč za Novákovými zády, kotouč se ale od konstrukce brány odrazil přesně na hokejku Petra Jurči, pro něhož už nebylo složité překonat svého bývalého spoluhráče Nováka.

V polovině utkání nahradil Kotvana v bráně domácích Zollpriester a mladý golman se hned musel předvést proti střele mladšího z bratrů Brzobohatých. Na druhé straně se velmi dobře prezentovala druhá útočná formace Hodonína Kuba - Janás - Jurča a čerstvá posila Drtičů byla blízko svému druhému přesnému zásahu. Brněnský golman ale tentokrát se štěstím souboj s Jurčou vyhrál.

O minutu později už ale Novák potřetí lovil puk ze své sítě. Přesilovkovou kombinaci Drtiču po ose Miklík - Peš, zakončil pohotovou střelou Erik Hložánek a domácí vedli ve čtyřiatřicáté minutě o dvě branky. V následujícím střídání mohl navýšit skóre Charvát, výbornou individuální akci domácího forvarda ale Novák nadvakrát zneškodnil.

Na konci osmatřicáté minuty se ale domácí příznivci přeci jen čtvrtého gólového zářezu dočkali. Situaci tři na jednoho výborně sehrálo duo Garčic - Roman Průdek a vytáhlý útočník, který se k Drtičům vrátil po pěti sezonách, vymetl pavučiny v levém rohu Novákovy brány. Do poslední části tak šli domácí hokejisté s tříbrankovým náskokem.

Ten si Beťkovi svěřenci v pohodě drželi až do třiapadesáté minuty, kdy domácí defenziva chybovala a nabídla Technice snížení. Z dobré práce Florka těžil Tomáš Buhaj, jenž několikrát rychle zakvedlal s kotoučem a následně krásně prostřelil Zollpriestera.

No a o další dvě minuty později to bylo už jen o gól. Špatnou rozehrávku Pokorného zachytil na útočné modré čáře Ondřej Stehlík a útočník, jehož v letošní přípravě zkoušela prvoligová Třebíč, si zkušeně s nabídnutou šancí poradil a snížil na 4:3. Tato branka hosty nakopla. Drtiči, a zejména pak Zollpriester v brankovišti Baníku, měli ve zbytku utkání plné ruce práce.

Když už to vypadalo, že domácí těsné vedení uhájí, přišla poslední vteřina základní hrací doby a vyrovnání z hole Michala Brzobohatého. Drtiči hloupě promarnili tříbrankové zápas tak po šedesáti minutách skončil remízou 4:4. V následných nájezdech byl jediným úspěšným střelcem brněnský Ondřej Stehlík, který rozhodl o výhře Techniky.

Proti technice jsme opět zkoušeli několik nových hráčů. Dá se říct, že první dvě třetiny jsme měli utkání pod kontrolou a z naší strany tam bylo několik velmi povedených akcí. Ten zkrat, který jsme předvedli v poslední části, to nedokážu pochopit. Nevím, jestli jsme podlehli nějakému uspokojení, ale tohle se nám v mistrovských zápasech prostě a jednoduše nesmí stávat. Vedení o tři branky si musíme pohlídat. Po zápase jsme s hráči měli důrazný pohovor a já pevně věřím, že se to už nebude opakovat.

Roman Kaňkovský (Technika):
Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo zápas otočit. Hlavně pro kluky to je důležité vítězství, protože jsme po té porážce s Budějovicemi potřebovali, aby si začali trochu věřit. Jsme rádi, že to nakonec takhle dopadlo.