Drtiči nestačili ani na Žďár nad Sázavou. Plamenům doma podlehli 0:4 a po třetí porážce za sebou jsou až pátí

H O D O N Í N - Drtiči si komplikují boj o elitní čtyřku. Hodonínští hokejisté nezvládli ani domácí duel se Žďárem nad Sázavou, kterému ve 39. kole druhé ligy podlehl 0:4 a v tabulce východní skupiny po třetí porážce v řadě klesl za Valašské Meziříčí na páté místo. Hosty za důležitou výhrou nasměroval v závěru první třetiny Kovářů, náskok Plamenů pak navýšili Jícha s Chlubnou. Slovácký celek se snažil výsledek zvrátit, ale ve třetí třetině inkasoval čtvrtý gól a bylo definitivně po nadějích. Gólman Žďáru Sláma pochytal všechny střely i šance soupeře a udržel čisté konto. Drtiči neskórovali vůbec poprvé v sezoně.

39.kolo, středa 12.2.2020
SHK Hodonín - SKLH Žďár nad Sázavou  0:4  (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kovářů (Bureš), 21. Jícha (Wasserbauer, Čermák), 33. Chlubna (Čermák, Wasserbauer), 46. Gregar (Kovářů). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 885. Průběh utkání: 0:4.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Ševčík, Věžník, Slabý, Miklík, Janošek, Sedláček, Horák – Dobiáš, Jurča, Leška, Charvát, Polák, Hložánek, Fajkus, Janás, Pröschl, Komínek, Krejčí, Mlynář.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Černohorský, Pleva, Spálovský, Kadleček, Kališ, Jenáček – Jícha, Medek, Kovářů, Bureš, Kunstmüller, Wasserbauer, Čermák, Gregar, Chlubna, Heinrich.

Hodonínští hokejisté šli do středečního utkání bez zraněného útočníka Balána, zato s kompletními čtyřmi útočnými formacemi. Do branky se vrátil Kubáň, ze zlínské juniorky byli povoláni Janošek, Dobiáš a Fajkus.

Hned v první minutě byl vyloučen domácí Mlynář, ale Drtiči oslabení přečkali bez inkasované branky. Úvodní část byla velmi vyrovnaná. Oba týmy několikrát zahrozily, skóre se ale nezměnilo.

Od poloviny první třetiny měli více ze hry hosté z Vysočiny, kteří se dostávali do větších brankových příležitostí. Plameny byly za svoji aktivitu odměněny v 18. minutě. Po propadnutí jednoho hodonínského obránce šli Bureš s Kovářů sami na jednoho obránce a druhý jmenovaný dorážkou poslal kotouč do sítě.

Na konci první třetiny byl navíc vyloučen domácí kapitán Jurča a hokejisté Žďáru početní výhodu v úvodu prostřední části zužitkovali. Spolupráci Čermáka a Wasserbauer přesně zakončil Jícha.

Pak si první přesilovku v zápase zahráli také Drtiči, ale při hře pěti proti čtyřem se gólově neprosadili.

Domácí zaskočení nepříznivým vývojem tahali za kratší konec. Žďárští byli lepší i nebezpečnější, hezkými kombinacemi se dostávali do zakončení. Třetí úder zasadil Hodonínu Chlubna, jenž udeřil po spolupráci s Čermákem a Wasserbauerem.

Domácí trenéři Konečný s Janásem za stavu 0:3 vyměnili brankáře. Kubáň, který za branky nemohl, šel z ledu a mezi tři tyče se postavil mladík Javůrek.

Drtiči se snažili ve zbytku druhé periody vrátit do utkání. Měli i pár slušných možností ke skórování, ale v zakončení nebyli přesní. Na druhé straně spoluhráče podržel i Javůrek.

Jihomoravané i v závěrečné části dřeli, ale soupeř výborně bránil a nepouštěl protivníka k brankáři Slámovi.

Hosté hráli dobře a svůj náskok ještě navýšili. Ve 46. minutě skóroval Gregar a bylo hotovo. Zbytek utkání se dohrál z povinnosti. Plameny kontrolovaly hru i výsledek, Drtiči, kteří na konci promarnili i přesilovku pět na tři, na zvrat neměli.

Středeční nezdar se pokusí odčinit v sobotu doma proti Opavě. Další důležitá druholigová bitva začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského už v 15.30.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Kdybychom hráli ještě dva dny, tak gól asi stejně nedáme. Jenom snaha prostě někdy nestačí. Žďár hrál chytře, dobře zezadu a po brejkových akcích trestal naše chyby. Soupeř navíc podržel brankář. My jsme si taky vytvořili nějaké šance. Hlavně v přesilovkách jsme měli spoustu střel i dorážek, ale puk jsme do sítě nedostali. Naopak soupeř ztrestal každou naši chybu. Možná to vyzní divně, ale třetí třetina se se hrála pouze na jednu branku. My musíme nepříjemnou porážkou skousnout, k hokeji i takové výsledky patří. Určitě se s tím popereme. S kluky jsme si už v kabině něco řekli. Věřím, že je naladíme na sobotu, kdy nás čeká další domácí duel.“

18.9. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 4:3p
23.10. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 2:1
27.11. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 5:4p
8.1. | Žďár nad Sázavou - Hodonín | 2:5
12.2. | Hodonín - Žďár nad Sázavou | 0:4

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.