Drtiči nedali Frýdku-Místku šanci a poskočili na 7. místo

středa 19.1.2011 | Václav Urubek

Před sedmi koly se Drtiči doma utkali s Frýdkem-Místkem a po možná nejhorším výkonu letošní sezony odešli poraženi 3:5. Lehké obavy tedy dnešní utkání vzbuzovalo. Ale Hodonín podobný scénář nehodlal připustit a po první třetině bylo prakticky rozhodnuto, na světelné tabuli svítil stav 4:0. V dalším průběhu utkání domácí přidali ještě 3 branky a hosté si tak odvážejí debakl 7:0.

33.kolo, středa 19.1.2011
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek  7:0  (4:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Jurásek (Peš, Rehuš), 12. Salajka (Hoza), 17. Barták (Vaškovič), 18. Salajka (Hoza, Rehuš), 32. Peš (Rehuš, Flamík), 34. Pokorný (Korotvička, Vaškovič), 56. Korotvička (Vaškovič). Rozhodčí: Dědek - Bílík, Mlčoch. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1021. Střely na branku: 49:17. Průběh utkání: 7:0.
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík - Peš, Júrásek, Rehuš - Vaškovič, Korotvička, Barták - Hoza, Tomášek, Zelinka - Průdek, Vrba L..
HC Frýdek-Místek: Polonyi (21. Láníček) - Rozum, Mintěl, Golasovský, Kocurek, Matysz, Matzke, Kotásek, Mičulka, Kudláček, Fiala, Dohnal, Častečka, Sluštík, Kopáč, Kraft, Bartek.

Hosté vstoupili do utkání relativně aktivně, jenže tato situace trvala pouze několik střídání. Postupem času získávali Drtiči stále větši převahu. První přesilovku utkání si zahráli hosté, to když byl vyloučen domácí Salajka. Peksa však domácí podržel. V sedmé minutě se Hodonín ujal vedení. Domácí se dostali do přečíslení, které vyřešili na jedničku. Po přihrávce Rehuše se trefil Zdeněk Jurásek - 1:0. První vstřelený gól domácím velmi pomohl a ještě přidali na tempu. Přesilovku po vyloučení Krafta sice nevyužili, ale krátce nato už přišla druhá branka Drtičů. Po Hozově přihrávce se trefil Jozef Salajka - 2:0. Hosté byli pod neustálým tlakem a brankář Polonyi si ani na chvíli nemohl vydechnout. Jasná převaha domácích rezultovala v další dva góly v rychlém sledu. Nejprve se trefil Roman Barták a o chvíli později vstřelil svou druhou branku v utkání Jozef Salajka. První třetina tak skončila jasným vítězstvím Hodonína v poměru 4:0.

V ve druhé třetině pokračovali domácí v tlaku. Góly však nějakou dobu nepřibývaly, protože do druhé třetiny naskočil místo Polonyiho Láníček a ukazoval se v dobrém světle. Nakonec ale neodolal a lovil puk ze své sítě. Přesnou přihrávkou vybídl Rehuš Petra Peše ke skórování - 5:0. Neuběhly ani tři minuty a byl tu šestý gól v síti hostů, úspěšným střelcem byl tentokrát domácí kapitán Petr Pokorný - 6:0. Ve zbytku druhé části se toho už příliš nestalo, po druhé třetině byl tedy stav 6:0.

Ve třetí třetině přecejen Drtiči zvolnili, vědomi si svého náskoku. Padla už jen jedna branka. Na konečných 7:0 uzavřel Ľubomír Vaškovič.

Marek Peksa (brankář SHK Hodonín)
Začíná to být už lepší a to je pro tým jedině dobře. Bylo tam hodně marodů, ale už se pomalu vrací. Dnes jsme si řekli, že do toho dáme srdíčko, semkli jsme se a zaplaťpánbůh tam začalo padat více branek. Jinak jsem se dnes víceméně nudil, ale o to je to horší, protože ta koncentrovanost tam není sto procentní, jelikož na tebe nejdou žádné střely a o to je to těžší. Pro mě je těžký zápas, když jsem studený a prakticky každá střela tam může spadnout. No a za dnešní vychytanou nulu tam bude basička pivečka (smích).

16.10. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p
18.12. | Hodonín - Frýdek-Místek | 3:5
19.1. | Hodonín - Frýdek-Místek | 7:0
5.2. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p