Drtiči nastříleli Uherskému Ostrohu devět branek. Trenér Janás zkoušel nováčky, hattrickem se blýskl Romančík

středa 26.8.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté po dvou venkovních porážkách v přípravě zabrali a proti Uherskému Ostrohu si s chutí zastříleli. Druholigoví Drtiči porazili účastníka Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska 9:3 a zvýšili si sebevědomí před dalšími duely a dodali chuť do další práce. Hattrickem se proti soupeři z nižší soutěže blýskl slovenský útočník Michal Romančík, dva góly dali kapitán Komínek a Škvrně, po jedné brance přidali hrající asistent trenéra Balán a Krejčí a Škvrně.

přát., středa 26.8.2020
SHK Hodonín - HOKEJ Uherský Ostroh  9:3  (4:1, 4:0, 1:2)
Branky: 3., 30. a 35. Romančík, 2. a 36. Škvrně z trestného střílení, 2. a 21. Komínek, 18. Balán, 45. Krejčí – 44. a 53. Flora, 18. Zalubil. Diváci: 300. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2, 9:2, 9:3.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Jirásek, Vosádko, Kruckovič, Spálovský, Sedláček, Veselský, Lašák, Uhříček – Hložánek, Dufek, Komínek, Charvát, Škvrně, Romančík, Balán, Bulín, Krejčí, Lekeš, Leška, R. Marek.
HOKEJ Uherský Ostroh:

Drtiči nastoupili do středečního utkání s brankářem Kubáněm a s několika nováčky. Modro-oranžový dres kromě stálic a opor navlékli také obránci Jirásek, Vosádko, Kruckovič, Spálovský, Veselský, Lašák nebo Uhříček, v útoku vedle osvědčených borců hráli také Dufek, Škvrně nebo Lekeš, další šanci dostal i mladík R. Marek.

A byl to právě šikovný hodonínský odchovanec, který hned v čase 1:15 odpálil kanonádu. Ještě ve druhé minutě se trefil kapitán Komínek a bylo to 2:0. Drtiči na ledě dál excelovali. Třetí branku vzápětí přidal Romančík. V první třetině se prosadil i Balán. Hosté dokázali porážku zmírnit, když skóroval Zalubil.

Prostřední část byla stejná jako ta první. Hodonín měl převahu, vytvářel si šance a skóre dál navyšoval. Hned po přestávce udeřil Komínek, na 6:1 v polovině utkání po Hložánkově přihrávce přes brankoviště upravil Romančík, který následně střelou nad lapačku zkompletoval svůj hattrick.

Ve 36. minutě si premiérový zásah v novém týmu připsal Škvrně. Někdejší mládežnický reprezentant s přehledem proměnil trestné střílení.

Trenér Janás v závěrečné části nechal odpočívat klíčové hráče a prostor dal mladíkům. Hosté toho využili a porážku lehce zmírnili. Za domácí ve třetí třetině skóroval pouze Krejčí. Závěr se dohrál v poklidu a z povinnosti.

Další přípravné utkání sehrají Drtiči v úterý 1. září, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského vyzvou druholigového nováčka z Velkého Meziříčí.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Předem bych chtěl poděkovat mužstvu Uherské Ostrohu, že nám vyšlo vstříc a odehrálo s námi zápas místo Trnavy, která utkáni zrušila. Měli jsme možnost vyzkoušet nově příchozí hráče a udělat si obrázek o jejich výkonnosti. Utkáni jsme měli od začátku pod kontrolou. Dvě třetiny jsme si vytvářeli mnoho šancí a nebýt bravurního výkonu brankáře hostí, utkání skončilo dvouciferným výsledkem. Do závěrečné třetiny jsem stáhl ze hry trojici nejzkušenějších hráčů, aby dostali mladíci ještě větší prostor. Závěrečná třetina nám ukázala, že máme na čem pracovat, jak v obraně, tak i v útoku. Sestava pomalu dostává svou tvář. Čekáme i na návrat zkušených borců Jurči a Miklíka nebo mladíka Janáse, kteří nám chybí jak ze zdravotních, tak i pracovních důvodů. Příští týden máme dvě utkání. Doma hrajeme s Velkým Meziříčím a potom v Písku. Čekáme na konečné rozhodnuti svazu o tom, jakou podobu bude mít druhá liga. Jestli zůstane v platnost hrát jen základní část bez play-off, nebo se nakonec rozhodne o setrvání vyřazovacích zápasů i pro letošní sezonu.“