Drtiči nasázeli bezradné Technice osm branek

středa 4.11.2009 | V. Urubek, R. Krůza

Drtičům sice před utkáním s Technikou chybělo několik hráčů základní sestavy, ale i tak hodonínští hokejisté měli zápas pevně v rukou. Hosty téměř do ničeho nepouštěli a postupně navyšovali skóre. Zápas nejvíce vyšel útočníkovi Lubomíru Vaškovičovi, který si připsal tři kadadské body (2+1). Za hosty snižovali skóre Tesař a Látal.

13.kolo, středa 4.11.2009
SHK Hodonín - HC Technika Brno  8:2  (2:0, 1:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 3. Vaškovič (Haring), 13. Hollý (Šimeček, Vaškovič), 32. Korotvička (trestné střílení), 41. Jurásek (Vrba), 46. Hrtús (Jurásek, Šúrek), 49. Vaškovič (Vrba, Hollý), 49. Komárek, 55. Vrba (Šudoma) - 45. Tesař (Látal),52. Fischer (Rajnoha K.). Rozhodčí: Škach - Dučák, Velinský.. Vyloučení: 6:4, navíc Korotvička (HOD) 10 minut, Benýšek (VSK) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1058. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2, 8:2.
SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Šudoma, Rapant J., Pokorný, Salajka, Šimeček - Peš, Jurásek, Vrba - Šúrek, Korotvička, Hrtús - Haring, Hollý, Vaškovič - Průdek
HC Technika Brno: Novák - Šindelář, Rajnoha - Pazdera, Vlašín - Žalva, Úlehla - Kroupa, Mífek, Látal - Fischer, Tesař, Rajnoha - Odehnal, Benýšek, Veselý - Tatar

V oslabené sestavě hrající Hodonín vstoupil do utkání nejlépe jak mohl, a sice vstřelenou brankou. Haring našel přihrávkou Vaškoviče, který se neukvapil, objel brankáře a poslal puk do prázdné branky - 1:0. Záhy ale mohlo být srovnáno, jenže Holeš si s nájezdem Rajnohy poradil. O něco později střílel Hollý, ale puk šel nad branku. Prvním vyloučeným hráčem byl hostující Benýšek. Jedinou nebezpečnější střelu obstaral Komárek, ale Jirkův si poradil. Chvíli po návratu Benýška na led se Drtiči radovali z druhé branky. Šimeček přesnou přihrávkou našel Martina Hollého, který překonal Jirkůva - 2:0. Tlak domácích přibrzdilo vyloučení Vrby. Jenže Holeš byl pozorný a poradil si jak se střelou Tesaře, tak s dorážkou Rajnohy. Pět vteřin před koncem třetiny byl vyloučen domácí Korotvička za držení. První třetinu domácí vyhráli 2:0.

Oslabení ale Drtiči zvládli s přehledem a Jan Korotvička se hned po návratu na led dostal do samostatného úniku. Udělal Jirkůvovi blafák, ale pak v pádu netrefil prázdnou branku. Pak byl vyloučen hostující Tatar a 57 vteřin před jeho návratem na led putoval na trestnou lavici také Veselý za sekání. Hodonínští ale dvojnásobnou přesilovku prohospodařili, Jirkův téměř nemusel zasahovat. V 30. minutě se opět ukázal Vaškovič, který zakončoval kombinaci své formace. O dvě minuty později ujížděl na Jirkůva Korotvička sám, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Exekuce se ujal sám faulovaný a přesnou střelou nad rameno nedal blanenskému gólmanovi šanci - 3:0. Po tomto gólu dostal hráč hostů Benýšek desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Dvě minuty před koncem dobře vystřelil Vaškovič, ale Jirkův na poslední chvíli puk vyrazil. Ještě jednou se ve druhé třetině Jirkův zapotil. Přečíslení dva na jednoho zakončoval Vrba, ale Jirkův střelu lapil. Druhá třetina skončila za stavu 3:0.

Do třetí třetiny vstoupili Drtiči vstřelenou brankou. Střelcem byl Jurásek, který svou střelou pověsil puk pod břevno - 4:0. Hostům se pak po vyloučení Šimečka naskytla přesilovka, ale nebyli schopni ohrozit Holeše. Až po návratu Šimečka na led se radovali ze snížení, před branku nešťastně odražený kotouč dorazil do branky Tesař - 4:1. Hodonín se ale nenechal znervóznět a vstřelil další branky v rychlém sledu. Nejprve Juráskovu přihrávku usměrnil do sítě Hrtús - 5:1, o chvíli později se krásnou střelou z první trefil Vaškovič - 6:1, a povedenou dvouminutovku v podání domácích zakončil svým gólem Komárek, který lehkým nahozením překvapil Jirkůva, který přes clonu hráčů střelu neviděl - 7:1. V čase 52:00 vstřelil druhou a zároveň poslední branku Techniky Fischer - 7:2. V 55. minutě uzavřel na konečných 8:2 Tomáš Vrba. Drtiči zvítězili vysoko 8:2.

Svatopluk Kosík (trenér Hodonín)
Dnes se nastoupilo v hodně okleštěné sestavě, zejména v obranných řadách. Povolal se junior, dali jsme příležitost Kubovi Rapantovi a dá se říct, že v tom zápase ani jeden nezklamal. Po první třetině mohl být náskok ještě větší, ale stále se nám nedaří v tu pravou chvíli soupeře srazit, aby nevzdoroval. Ve druhé třetině byla přesilovka 5 na 3 a nevyužila se, pak Honza Korotvička minul prázdnou bránu, šancí bylo plno a dá se říct, že po 40 minutách ještě o výsledku rozhodnuto nebylo. Technika mě v ničem nepřekvapila. Pak to tam ve třetí třetině začalo padat, ale i tak tam zase bylo hodně šancí bez gólového efektu. Hodně se střílí, ale mimo branku. V tréninku jim to pálí div Holešovi neurazí hlavu (smích) a v zápase je to pak to co dnes. Útočníci nějaký ten gól dali a taky nás podržel Míša Holeš. Měl jsem s toho dnes větší obavy, ale zápas se v klidu dohrál. Jinak viróza u nás pokračuje a proto jsme se rozhodli, že zítřejší trénink zrušíme aby se kluci dali trochu do kupy a v pátek uvidíme.

16.9. | Technika Brno - Hodonín | 3:9
4.11. | Hodonín - Technika Brno | 8:2
16.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:6
3.2. | Hodonín - Technika Brno | 6:1