Drtiči nadělili Jihočechům pod stromeček sedm branek!

středa 19.12.2012 | Redakce

Poslední předvánoční utkání se v úvodních minutách neslo v hodně ospalém a opatrném duchu. Po první části byl stav nerozhodný 1:1, ale od druhé části začali na ledě domácí jednoznačně dominovat. Kubeš v bráně Vajgaru nakonec lovil puk ze své sítě sedmkrát. Hosté v samotném závěru už jen korigovali na konečných 7:3 pro Drtiče, kteří tak opět, díky zaváhání Techniky, navýšili svůj náskok na čele tabulky.

23.kolo, středa 19.12.2012
SHK Hodonín - KLH Vajgar Jindřichův Hradec  7:3  (1:1, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Kučera (Sajdl, Fiedler), 24. Fiedler (Sajdl, Kučera), 27. Fiedler (Miklík), 31. Peš (Stejskal), 39. Skočovský (Jurásek, Peš), 47. Kučera (Jurásek), 50. Jurásek (Fiedler) - 8. Voříšek (Přibyl), 26. Sekera (Tupý), 60. Trummer. Rozhodčí: Slavka - Linhart, Lošťák. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1040. Střely na branku: 54:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 7:2, 7:3.
SHK Hodonín: Barus (Zavadil) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Směřička, Popela, Skočovský, Kulyk, Oško - Sajdl, Kučera, Fiedler - Peš, Jurásek, Stejskal - Smetana, Charvát, Vrba - Duchoslav, Prčík
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (Fogl) - Procházka, Zvoník, Štěpán, Tupý, Tržil, Kolařík, Kupec, Kocar, Dvořák, Voříšek, Trummer, Sekera, Mazanec, Záhora, Přibyl, Popelka, Jasanský, Maryška

Kabina Drtičů přivítala před utkáním dva uzdravené marody. Po několikazápasové pauze opět obuli brusle Jakub Sajdl a Petr Peš, na už tak bohatý seznam zraněných naopak přibyl Pavel Kříž. Svou velkou premiéru v A-týmu si odbyl teprve šestnáctiletý dorostenec Jan Prčík.

Hosté přijeli na jih Moravy bez svého nejproduktivnějšího hráče Michala Maříka. Do branky Drtičů se postavil Filip Barus, hostující brankoviště obsadil Tomáš Kubeš. A začátek zápasu ani trochu nenasvědčoval tomu, že diváci nakonec uvidí celkem deset branek.

Do vedení se v sedmé minutě dostali Jihočeši. K Luboši Voříškovi se dostal odražený puk a dopravit kotouč do zcela prázdné domácí branky nebyl pro zkušeného útočníka žádný problém. Nadšení ale hostující střídačce dlouho nevydrželo. Jen o půl minuty později totiž Drtiči srovnali. A byla to hodně podobná branka. Sajdlovu ránu Kubeš vyrazil jen ke Zdeňku Kučerovi, který zametl puk do odkryté části branky Vajgaru.

Do druhé části vletěli Drtiči jako uragán a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Po třech minutách tečoval šikovně Sajdlovu přihrávku před brankovištěm stojící Ondřej Fiedler a domácí, i s přispěním paní Štěstěny poprvé v utkání vedli. Vajgar ale odpověděl stejnou mincí. V šestadvacáté minutě napřáhl na modré Martin Sekera a s přispěním několika tečí se puk dostal až za Barusova záda.

Pak si ale naplno vzali slovo Drtiči. V rozmezí čtyř minut odskočili zásluhou Ondřeje Fiedlera a Petra Peše soupeři o dvě branky. A když závěru druhé periody ještě parádně tečoval Juráskovo nahození David Skočovský, bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto.

V poslední části přidali hodonínští ještě dvě branky. V sedmačtyřicáté minutě potrestal Štěpánovo vyloučení Zdeněk Kučera a deset minut před koncem se po čtyřzápasovém střeleckém půstu dočkal i ostrostřelec Zdeněk Jurásek, který propálil Kubeše ranou pod horní tyč. V samotném závěru pak už hosté jen korigovali zásluhou Jana Trummera na konečných 7:3.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
První třetina se nám moc nepovedla. Chyběl nám pohyb, nebyli jsme dostatečně agresivní a důrazní. Hradec nás chvílemi přehrával, ale od druhé třetiny se obraz hry radikálně změnil. Pomohlo nám to, že se nám povedlo dát nějaké branky a myslím si, že v poslední části jsme už dominovali. Nutili jsme hráče soupeře dělat chyby a faulovat a jasně jsme je přehrávali. Je důležité, že se nám do týmu zapracovávají mladí kluci z juniorky. Pro tým to je obrovská výhoda. Ještě nejsou na špičkové úrovni, ale jde vidět, že pokud na sobě budou pracovat, tak se mohou dál zlepšovat. Věřím, že po Vánocích se nám vrátí většina marodů zpět do sestavy. I když jsem tady jen krátce, tak bych chtěl všem fanouškům poděkovat za to, jak nás podporují a za to, jakou vytváří pro naše hráče skvělou atmosféru, ve které se klukům hraje parádně. Přeji všem fanouškům krásné a klidné prožití vánočních svátků a ať nám zachovají i nadále svou přízeň.

Ladislav Kolda (hlavní trenér KLH Vajgar Jindřichův Hradec):
Začátek zápasu nebyl špatný. Hra byla vyrovnaná a hráli jsme to, co jsme chtěli. Druhá třetina nám ale vůbec nevyšla a hra se nám úplně rozpadla. V přesilovkách jsme nevymysleli nic, protože domácí hráli aktivně a nám se tak vůbec nedařilo. Udělali jsme chyby, které domácí tým potrestal, a druhá třetina zápas rozhodla. Zaplatili jsme za naše chyby a výsledek odpovídá vývoji utkání a Hodonín vyhrál zaslouženě. V Hodoníně jsem už jednou byl, ale teď si opravdu nevzpomenu s kým, ale myslím, že s Pelhřimovem. Máte pěkný zimák, je tu dobré zázemí a výborná atmosféra, ve které se hráčům musí hrát výborně. Ve druhé lize se tisíc diváků na zápase jen tak nevidí.

Autor videa: Pavel Hodes