Drtiči na úvod přípravy podlehli nově vzniklému týmu Komety B v prodloužení. Duel rozhodl veterán Brabenec

pátek 27.8.2021 | Redakce, Foto: HC Kometa Brno/Jiří Grulich

H O D O N Í N - Nezklamali, ale na výhru ani poctivý a bojovný výkon nestačil. Hokejisté druholigového Hodonína v úvodním přípravném zápase na novou sezonu podlehli nově vzniklému týmu Komety Brno B 4:5. Páteční utkání, které bylo součástí akce extraligového týmu, rozhodl v 63. minutě Kamil Brabenec. Zkušený forvard se trefil v přesilové hře.

přát., pátek 27.8.2021
HC Kometa Brno - SHK Hodonín  5:4p  (2:3, 1:0, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Popelka (Pígl, Kadlic), 16. Vašíček (Škvrně), 31. Kadlic (Pígl), 47. Popelka (Trnka, Škvrně), 63. Brabenec (Malec) – 2. Hefka (Romančík), 7. Komínek (Pospíšil), 14. Janás (Romančík), 56. Janeček (Hefka, Romančík). Rozhodčí: Čuňočka – Husák, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4. .
HC Kometa Brno: Slavíček (Šembera) – Kučera, Studený, Jeřábek, Malec, Trnka, Buchal – Havlát, Brabenec, Krejčí – Škvrně, Moskal, Kadlec – Vašíček, Halász, Hasoň – Popelka, Pigl, Kadlic.
SHK Hodonín: Kubáň (47. Martinčík) – Miklík, T. Sedláček, Hohl, Hefka, Uhříček, S. Sedláček – Romančík, Komínek, Lekeš – Janás, Pospíšil, Podlaha – Janeček, Sokolík, Marek – Rosecký, Rozshegyi. Trenér: Janás.

První třetina přinesla gólovou přestřelku. Skóre otevřel už na konci druhé minuty tečí před Slavíčkem Vlastimil Hefka. Komeťáci rychle reagovali a za 31 vteřin bylo vyrovnáno, když se z dorážky prosadil Adam Pavelka. A branky padaly i po divokém začátku.

Drtiče poslal znovu do vedení po rychlém výpadu Tomáš Komínek. Velkou šanci na vyrovnání měl Pigl, jenž ovšem trefil v úniku pouze tyčku. A tak se radovali opět hosté. Přesilovou hru využil David Janás. Kometa po inkasované brance přidala a dočkala se kontaktního gólu, který zařídil Vašíček.

Druhá třetina byla na branky skoupější - padla jenom jedna. Ovšem vůbec tomu tak nemuselo být, protože hlavně Kometa měla několik dobrých šancí. Hned po začátku se mohl prosadit Krejčí, ale trefil jen rameno brankáře. Srovnat mohl i Havlát, jenže těsně před Kubáněm vypálil mimo jeho klec.

Béčko Komety se nakonec srovnání dočkalo. Pigl se natlačil před branku a Vojtěch Kadlec kotouč dorazil za brankovou čáru. Kometa mohla i vést, jenže Patrika Moskala v únik 2 na 1 vychytal hostující brankář. Třetí třetina byla jednoznačně v režii Brna.

Do vedení mohla jít Kometa už po úniku Havláta, který však nenašel mezeru ve výstroji brankáře. O chvíli později se již domácí fandové dočkali. Adam Popelka zakončil rychlý průnik svižnou střelou z pravé strany hřiště. Hodonín po inkasované brance poslal do branky Martinčíka, jenž  musel být hned v pozoru.

Vedení mohlo být ještě výraznější, kdyby Brabenec v dobré šanci zamířil svou dorážku mezi tři tyče. Hodonín zvládnul vyrovnat v přesilové hře - trefil se Michal Němeček. Další gól nepadl a šlo se do prodloužení.

Brňané byli v prodloužení aktivnější a vybojovali si přesilovou hru. Patrik Moskal předal puk na modrou čáru, odkud Tomáš Malec vypálil tvrdou ránu, kterou ještě skvěle tečoval před brankářem Kamil Brabenec.

Odveta se na Zimním stadionu Václava Nedomanského hraje příští čtvrtek 2. září od sedmnácti hodin.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „I když jsme prohráli v prodloužení, vnímám první utkání proti týmu, který již má za sebou asi čtyři zápasy, pozitivně. Tým podal kolektivní výkon. Spokojený jsem s nasazením, přístupem. Byli jsme pro Kometu nepříjemným soupeřem. Spokojený jsem s výkonem našich mladíků, kteří se zhostili zápasu na výtečnou. Věřím, že každým zápasem jejich výkon poroste. Vynikající utkání odmakal Komínek, který jako správný kapitán podal vynikající výkon. Mužstvo se ale stále tvoří, do startu sezony nás pořád čeká spousta práce. V domácím odvetném zápase s Kometou se ji představí další hráči, které tu máme.“

29.9. | Kometa Brno - Hodonín | 5:2