Drtiči jedou z Uničova bez bodu. Domáci vyhráli 3:2

čtvrtek 16.10.2008 | Jan Hochman

Nepovedený zápas na ledě Uničova mají za sebou hráči SHK Hodonín. Spousta promarněných šancí nejen v první třetině, spousta vyloučení a častá nedorozumění v obraně a rozehrávce. Připočteme-li 2x nevyužitou pětiminutovou přesilovku, dostaneme důvod, proč se Drtiči vracejí domů s prázdnou.

10.kolo, středa 15.10.2008
HC Uničov - SHK Hodonín  3:2  (0:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 29. Jurča (Handl), 41. Paško (Sršeň), 55. Jurča - 45. Hoza (Štastný, Rapant M.), 49. Rapant M. (Peš). Rozhodčí: Dědek - Held, Lošťák . Vyloučení: 6:11 - navíc Šindler 5+OK a Pekr 5+OK (oba UNI) - Čárský (SHK)10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 340 (s toho 43 z Hodonína) Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:3.
HC Uničov: Jedlička (Přikryl) - Heča, Šindler, Rajnoha M., Molota, Denisov, Žákovčík - Raymond, Tolkachev, Ševčík - Frieb, Jurča, Pekr - Handl, Diviš, Rajnoha K. - Paško, Sršeň
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Vejvar, Rapant J., Pokorný, Podešva, Lukačovič, Javorek, Štastný, Hučko - Čárský, Jurásek, Hrtús - Barták, Peš, Matušek - Rapant M., Hoza, Vaněček - Surový

Utkání 11.kola pro domácí tým začalo slibně a již v 5.minutě jsme dostali početní výhodu nad soupeřem z Hodonína. Za podražení byl vyloučen Rapant. Největší šanci v přesilovce zahodil Kamil Rajnoha, kterému se na okamžik odkryla celá branka. Po polovině první třetiny následovala pro domácí desetiminutová doma temna. Rozhodčí Dědek posílal na trestnou lavici jednoho hráče za druhým a bylo jen otázkou času, kdy v častém oslabení dostaneme první branku. Poslední pětiminutovka byla pro naše obránce extrémní. Nejen, že jsme přišli o našeho šestého beka Martina Šindlera (trest do konce utkání – faul kolenem), ale dokonce jsme se ocitli minutu a půl ve třech proti pěti Drtičům. Pevná obrana HC Uničov vydržela. Několika dobrými zákroky se předvedl i brankář Josef Jedlička, který nastupoval ke druhému utkání v této sezóně a plnohodnotně zastoupil Radka Tihláře. Po dvaceti minutách byl tedy stav nerozhodný 0:0...

Celou reportáž stejně jako fotky ze zápasu a tipovačku pořádanou tamní redakcí, naleznete na webu HC Uničov zde

15.10. | Uničov - Hodonín | 3:2
10.12. | Hodonín - Uničov | 5:4