Drtiči jdou po vítězství v Brně znovu do čela

sobota 22.10.2011 | Redakce

I druhý letošní soutěžní zápas mezi oběma rivaly skončil výhrou Hodonína. Jednoduché to ale nebylo. První třetině skončila bez branek. Zdálo se, že ani druhá část hry góly nepřinese, ale v 36. minutě se po hezké kombinaci trefil Martin Špok. Chvíli před koncem třetiny ten samý hráč zvýšil na 2:0. Technika šla do třetí třetiny s cílem vyrovnat, což začala plnit už v 44. minutě, kdy se trefil Benýšek. Možné drama ale v 54. minutě odvrátil Martin Hollý. Drtiči tak slaví již šesté vítězství za sebou a jdou na první místo tabulky.

13.kolo, sobota 22.10.2011
HC Technika Brno - SHK Hodonín  1:3  (0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Klimeš (Benýšek) - 36. Špok (Hollý, Komárek), 39. Špok (Hollý), 54. Hollý (Komárek).. Rozhodčí: Dědek - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 292. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Technika Brno: Vrba (Novák) - Habrovec, Žalud, Vozdecký, Babic, Úlehla, Strýček, Zapletal, Klimeš - Jurča, Brzobohatý, Sedláček, Rajnoha, Jelínek, Odehnal, Šedý, Benýšek, Bělohlávek, Gabriška, Matouš, Mráz
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Hlavačka, Svoboda, Pokorný, Komárek, Okuliar, Barták, Gróf, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Sajdl, Hollý, Špok - Hoza, Korotvička, Fiedler - Nesrsta, Tomi, Charvát.

První třetina velmi očekávaného zápasu, který byl dokonce vedením brněnského klubu vyhodnocen jako rizikový, byla v podstatě čistě v režii domácího týmu. V úvodních minutách byli o něco aktivnější hodonínští, ale Techniku dostala do tlaku série pěti vyloučení Drtičů, ale ani jednu z početních výhod Vysokoškoláci proměnit nedokázali a oba celky odcházeli poprvé do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou dvacetiminutovku odstartovalo KO hlavnímu sudímu Dědkovi, který, po kontaktu s jedním z domácích hráčů, zůstal chvíli ležet na ledové ploše. Po chvíli v bezvědomí se ale zvedl a v řízení zápasu pokračoval.

Drtiči se po ubráněných oslabeních konečně dostávali do tempa a na ledě to bylo znát. První vyloučení na straně domácích mohl potrestat Rehuš, kterého krásným pasem našel na modré Jurásek, ale puk mířil asi 20 centimetrů nad horní tyč Vrby. Tlak Hodonína sílil a v polovině zápasu mohl otevřít skóre Jurásek, ale golman Brna skryl puk ve své lapačce.

V čase 35:42 byl za hákování vyloučen domácí zadák Habrovec a Drtiči svou třetí početní výhodu v zápasu po třinácti vteřinách využili. Hollý našel z pravého rohu před brankou dobře postaveného Martina Špoka, který pohodlně poslal puk do domácí klece.

O dvě minuty později měli domácí v další přesilovce šanci na srovnání, ale udeřilo opět na druhé straně. Hollý zavezl puk do útočného pásma, kde chtěl šetřit cenné vteřiny. Na pomoc mu ale přijel Martin Špok, který, ač atakován na hranici pravidel, vyjel z rohu až před Vrbu a pod padajícím golmanem rozradostnil početnou skupinku hodonínských fanoušků.

Po dvou třetinách vedli hosté zaslouženě o dvě branky, ale všem bylo jasné, že domácí to jen tak nezabalí. Technika se pustila do útoku, dostala Drtiče pod tlak, z čehož rezultovalo nejdříve vyloučení Okuliara, následně i Pokorného a dvojnásobnou početní výhodu už domácí přetavili v branku. Střelu Tomáše Klimeše nešťastně tečoval Hlavačka a puk skončil až za Peksovými zády.

Technika ožila a hnala se za vyrovnáním. Střelu Brzobohatého ale Peksa v pohodě chytil, o chvíli později měl ale velké štěstí po ráně Gabrišky. Puk lízl vyrážečku hodonínského golmana a těsně minul jeho levou tyč. Tlak Brna ukončil až nesmyslný faul Benýška, za který dostal dvě plus dvě minuty a navíc, návdavkem, i ruční pokárání od Bartáka, které sudí Děděk ohodnotil také dvěma minutami.

Přesilová hra sice žádnou branku v síti VSK nepřinesla, ale pomohla Drtičům, kteří vyrovnali hru a deset minut před závěrečnou sirénou mohli jít opět do dvoubrankového trháku. Špok mohl dokonat hat-trick, ale Vrba byl proti, stejně jako v případě Rehušovy dorážky. O čtyři minuty později se už ale Drtiči třetí přesné trefy dočkali. Komárek parádně vyslal do úniku Martina Hollého a centr druhého útoku vymetl všechny pavučiny z brněnské branky.

Technika už nenašla síly na odpověď a Drtiči po výborném kolektivním výkonu prodloužili vítěznou sérii už na šest zápasů. Navíc připravili Brňanům první letošní porážku na vlastním hřišti a díky vítězství 3:1 se, minimálně do zítřka, dostali na čelo tabulky skupiny Střed.

Vlastimil Odehnal (asistent trenéra VSK Technika Brno):
Pocity jsou samozřejmě špatné, protože jsme prohráli. Nemůžu mužstvu vyčíst, že nebojovalo, ale neplnili jsme to, co jsme si řekli v kabině. Nás dnes stála body naše nedisciplinovanost. Když se na utkání podíval očima diváka, tak se zápas asi musel líbit. Padlo hodně branek a byly tam i další pěkné akce. (převzato z webu hokej.vsktechnika.cz)

Svatopluk Číhal (hlavní trenér SHK Hodonín):
Všechny zápasy s Technikou jsou o velké bojovnosti, což se potvrdilo i dnes. Zápas jsme začali špatně, nedisciplinovaně. Byli jsme v první třetině pětkrát vyloučeni, což nás stálo hodně sil, ale ubránili jsme se a naštěstí jsme ve druhé třetině šli do dvoubrankového vedení. Technika sice snížila, ale pojistili jsme to tím třetím gólem a zápas se dohrál celkem v poklidu. Dnes to nebylo tak vyhrocené, jako to v posledních letech bývalo a myslím si, že to je takhle dobře. Zápas byl odehrán v duchu fair play.

10.9. | Hodonín - Technika Brno | 6:4
22.10. | Technika Brno - Hodonín | 1:3
26.11. | Hodonín - Technika Brno | 6:2
14.1. | Technika Brno - Hodonín | 2:1
9.3. | Hodonín - Technika Brno | 5:4p
11.3. | Technika Brno - Hodonín | 3:2
13.3. | Hodonín - Technika Brno | 4:3sn
15.3. | Technika Brno - Hodonín | 4:5