Drtiči jasně přehráli poslední Pelhřimov. Proti Ledním Medvědům úřadovala elitní formace

neděle 9.12.2018 | Redakce

Nebyla to sice úplná krasojízda, ale povinné tři body mají, což je hlavní. Hodonínští hokejisté potvrdili proti poslednímu Pelhřimovu roli velkého favorita, Lední Medvědy ve 24. kole druhé ligy přehráli jasně 6:3 a udrželi se na druhém místě východní skupiny. Sobotní duel patřil domácí elitní formaci. Růžička skóroval dvakrát, Matula si připsal gól a asistenci a Finsterle bodoval dokonce třikrát (1+2).

24.kolo, sobota 8.12.2018
SHK Hodonín - HC Lední Medvědi Pelhřimov  6:3  (2:0, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Petr Jurča (Škutchan, Dresler), 18. Marek Růžička (Finsterle, Sedlák), 21. Lukáš Finsterle (Matula, Mikéska), 42. Matěj Charvát (Jurča, Škutchan), 48. Marek Růžička (Finsterle), 51. Dominik Matula – 31. Stanislav Kaminsky (Votápek, Kříž), 32. Daniel Piš (Krtek, Adam), 60. Aleš Krtek (Adam, Holík). Rozhodčí: Škach – Hübl, Pospíšil. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 944.
SHK Hodonín: Štěpanovský (Kubáň) – Mikéska, Sedlák, Miklík, Dresler, Šaršok, Fišera – Matula, Růžička, Finsterle – Jurča, Matějka, Škutchan - Benýšek, Charvát, Kobylík – Hložánek, Leška
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Jonáš, Kohút, Krtek, Kasalý – Kaminsky, Votápek, Svoboda, Grebenjuk, Piš, Bazala, Adam, Hladoník, Kuluris

Publikum odměnilo hráče potleskem. Dorničův tým zvítězil v šestém z posledních sedmi duelů a dál nahání vedoucí Šumperk.

Hokejisté Hodonína šli do utkání s novou posilou. Modro-oranžový dres s číslem 82 poprvé proti Pelhřimovu navlékl zkušený útočník Karel Benýšek, který přišel na Slovácko na hostování do konce sezony.

Bývalá opora brněnské Techniky nastoupila ve třetí formaci společně s Charvátem a Kobylíkem.

Favorizovaní Drtiči měli utkání od začátku pevně pod kontrolou a soupeře přehrávali. V hostující brance se ale činil mladý gólman Holík. Hodonínský rodák hosty dlouho držel, domácí se naopak v zakončení soužili. V úvodní části nevyužili několik šancí ani krátkou přesilovku pět na tři

Čekání na vedoucí gól rázně utul až kapitán Jurča. Zkušený forvard v 17. minutě poslal zblízka nechytatelně kotouč pod břevno a Jihomoravané šli do vedení.

Vzápětí favorit udeřil podruhé. Milimetrovou přihrávku Finsterleho od mantinelu zužitkoval zakončující Růžička a bylo to 2:0.

Drtičům parádně vyšel i vstup do druhé třetiny. Hned po osmatřiceti vteřinách se prosadil Finsterle, kterému asistovali Matula s Mikéskou.

Slovácký celek měl dál navrch, ale v zakončení si počínal lehkovážně. Lední Medvědi navíc slušně bránili, takže se domácí složitě prosazovali. Hodonínu příliš nepomáhaly ani přesilové hry, ve kterých se spíše soužily.

Hosté z Vysočiny dlouho nijak nebezpeční nebyli, v polovině utkání ale u ojedinělé akce nečekaně udeřili. Gólmana Štěpanovského překonal Kaminski.

Než se Hodonínští otřepali, vedli pouze o gól. Další ránu zaskočenému soupeři uštědřil Piš.

Jihomoravané si brzy mohli vzít dvoubrankový náskok zpět, ale Finsterle samostatný nájezd neproměnil. Následně dorážel v přesilové hře do boční sítě osamocený Benýšek.

Drtičům pomohla až druhá přestávka. Ve 42. minutě se trefil Charvát a bylo to 4:2. Pelhřimov mohl zápas zdramatizovat, ale gólman Štěpanovský spoluhráče podržel. Na druhé straně v jasné šanci neuspěl Charvát.

Ve 48. minutě už ale Hodonín po spolupráci Finsterleho s Růžičkou vedl o tři branky. Pak se trefil ještě Matula a za stavu 6:2 bylo definitivně hotovo.

Hosté už pouze stačili porážku pouze zmírnit, když vyloučení Jurči potrestal v poslední minutě Krtek.

Sestřih z utkání

Najdete na našem YOUTUBE kanálu.

Ivan Dornič (SHK iCLinic Hodonín): „Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř. Sice jsme byli jasným favoritem, ale to jsou nejhorší zápasy, když hrajete proti poslednímu týmu tabulky. Chlapci od první minuty bojovali, ale dlouho se jim nedařilo vstřelit vedoucí gól. Pak tam napadaly další dvě branky. Za stavu 3:0 jsme si mysleli, že nám to půjde samo. Ale najednou jsme udělali dvě chyby a dostali dvě branky. Soupeř byl v tu chvíli znovu ve hře. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli trochu tvrdší slova. Čtvrtý gól nás postavil na nohy a od té doby jsme byli pány na ledě. Zbytek utkání jsme měli pod kontrolou. Závěr jsme v klidu dohráli. Mrzí mě zahozené gólové šance. Měli jsme spoustu příležitostí. V jiných zápasech by nás neproměnné tutovky mohly mrzet. Já jsem se až před zápasem dozvěděl, že za Pelhřimov chytá hodonínský rodák. Uvidíme, možná ho zlanaříme k nám. (úsměv) Máme problémy s gólmany. Juríček má už možná po sezoně. Na marodce je Kubáň, takže máme pouze Štěpanovského, který chytá dobře, ale nemůže tu být sám. Jednoho brankáře máme ve zlínské juniorce, ale ještě jsme ho neviděli. Určitě mu dáme šanci, aby se ukázal. Musíme tým ještě posílit, neboť postupové cíle stále máme. Před sezonou jsme o tom nemluvili jenom tak do větru. Myslím to vážně. Uděláme všechno pro to, abychom to splnili. I když víme, že to bude velmi těžké. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a postoupit chtějí všichni.“