Drtiči inkasovali tři góly za sedm minut, přesto ve šlágru otočili výsledek a z Havlíčkova Brodu vezou dva body

středa 22.1.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Nesrazil je mizerný začátek, když v úvodních sedmi minutách inkasovali tři branky, nezlomil je ani čtvrtý gól domácího Cachnína chvíli před koncem. Hodonínští hokejisté na góly protivníka pokaždé dokázali zareagovat a po parádním finiši vezou z Havlíčkova Brodu dva body za výhru 5:4 v prodloužení. Nejprve porážku v hostů v dramatickém závěru odvrátil obránce Tomáš Sedláček, aby dokonalý obrat v čase 60:54 završil Tomáš Komínek. Nejproduktivnější Drtič zužitkoval početní výhodu a udržel slovácký celek na třetím místě východní skupiny druhé ligy. Na středečního soupeře Konečného parta ztrácí už jen pět bodů.

34.kolo, středa 22.1.2020
BK Havlíčkův Brod - SHK Hodonín  4:5p  (3:2, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Ludvík (Pospíchal, Benák), 5. Kliment (Poppel, Třetina), 7. Poppel (Přidal, Třetina), 56. Cachnín (Voříšek, Semrád) – 5. Janás (Fajkus, Dobiáš), 17. Čejka (Bulín), 41. Mlynář (Komínek), 57. Sedláček (Čejka), 61. Komínek (Dobiáš, Mlynář). Rozhodčí: Maršálek – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 264. Střely na branku: nehlášeno. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5.
BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala, Pospíchal, Benák, Dudycha – Poppel, Třetina, Přidal – Tecl, Cachnín, Voříšek – Kuchta, Ludvík, Holenda – Petržilka
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Věžník, Ševčík, Janošek, Slabý, Miklík, Sedláček – Krejčí, Bulín, Fajkus, Pröschl, Komínek, Charvát, Mlynář, Hložánek, Dobiáš, Janás, Jurča, Čejka, Polák.

Hodonínští hokejisté přijeli na Vysočinu také s trojicí zlínských juniorů. Drtiči v Havlíčkově Brodu vypomohli obránce Janošek a útočníci Dobiáš s Fajkusem. Slováckému celku ale scházel zkušený obránce Horák, nehrál ani další bek Dřímal.

Za domácí tým poprvé nastoupili Poppel s Petržilkou, kteří Bruslařům vypomáhají z Hradce Králové. Do sestavy se po zranění vrátil také Kulhánek.

Bruslařům patřil úvod střetnutí. Domácí vstoupili do utkání hodně sebevědomě a svoji aktivitu přetavili ve vedoucí gól hned ve 3. minutě, kdy Pospíchal nahrál před branku nepokrytému Ludvíkovi, jenž puk zastrčil za pravý beton hodonínského gólmana Kubáně.

Než se Drtiči nadechli, inkasovali druhý úder. Nováček v domácí sestavě, Petr Poppel, vymyslel hezkou přihrávku na Klimenta. Obránce Bruslařů se nacházel na ose hřiště, odkud neměl problém přesně zakončit. Hosté se rychle vzpamatovali a výsledek okamžitě zkorigovali. Spolupráci Fajkuse s Dobiášem přetavil v kontaktní branku Janás, který prostřelil Chaloupka mezi betony a snížil na 2:1.

Neskutečný úvod ale dál pokračoval a diváci nestačili počítat branky! V čase 6:27 si premiéru v dresu Havlíčkova Brodu zpříjemnil prvním gólem v dresu Bruslařů Poppel.

Hodonín vrátil do hry o body Čejka. Ten v 17. minutě zužitkoval přihrávku Jana Bulína a upravil na 3:2. Slovácký celek mihl v závěru první třetiny výsledek srovnat. Drtiči měli šance hlavně v přesilových hrách, ale Jan Bulín mířil vedle a pokus kapitána Jurči lapil pohotový brankář Chaloupek.

Početní výhoda Jihomoravanů pokračovala i v prostřední části. Hned v jejím úvodu nebezpečně pálil Charvát, ale Chaloupka dobře zasáhl. Pak se nechal vyloučit domácí bek Semrád, Drtiči ale ani čtvrtou přesilovku v zápase nevyužili.

Blízko vyrovnání byl v polovině utkání Hložánek. Hodonínský forvard se dostal ke kotouči po nedorozumění brankáře Chaloupka se spoluhráčem, ale zaváhání protivníka nepotrestal.

Na druhé straně si slabší chvilku vybral Kubáň, ale domácí kapitán Třetina puk neusměrnil do sítě.

Hodonínský gólman pak ale tým podržel při šancích Tecla a Semráda. Bruslaři počtvrté udeřili ve 31, minutě, ale rozhodčí Maršálek trefu Přidala kvůli posunuté brance hostů neuznal.

Diváci se v Kotlině dál náramně bavili. Šance měly oba týmy, ale brankáři se dál činili.

Bruslaři mohli v závěru druhé třetiny soupeři odskočit, ale střelu Třetiny zneškodnil Kubáň a ránu Přidala zastavila levá tyč.

Drtiči měli štěstí, ale dál byli aktivní a neustále se tlačili do zakončení. Za svoji aktivitu byli odměnění ve 41. minutě, kdy po chybě jednoho z domácích hráčů a přihrávce Komínka srovnal Mlynář na 3:3.

Jihomoravané mohli vzápětí výsledek otočit, ale Chaloupek spoluhráče dalším bravurním zákrokem podržel. Ve 49. minutě byl vyloučen hostující Bulín, ale Drtiči oslabení přečkali.

Hodonínští hokejisté se dál rvali o důležité body a favorita trápili. Střela Jurči orazítkovala tyč, mladíka Fajkuse v oslabení vychytal Chaloupka.

Drtiči ubránili i třetí oslabené v utkání, v 56. minutě ale inkasovali. Střelu od modré čáry ještě Kubáň vyrazil, ale proti dorážce pohotového Cachnína neměl nárok.

Slovácký celek ale přispěchal s bleskovou odpovědí. O 49 sekund později srovnal obránce Sedláček, který se na pravém kruhu dostal k volnému kotouči, který pověsil nad levé rameno Chaloupka.

Dramatický zápas za nerozhodného stavu 4:4 dospěl až do prodloužení, která rázně ukončil hostující Komínek. Zkušený útočník nekompromisně potrestal nedovolený zákrok domácího Valy pár sekund před koncem základní hrací doby, když po hezké kombinaci a nahrávce Dobiáše propálil bezmocného Chaloupka.

Drtiči na ledě favorizovaného Havlíčkova Brodu zvítězili 5:4 a středečnímu soupeři se přiblížili na pět bodů.

Na cennou výhru z Kotliny se Jurča a spol. pokusí navázat i v sobotu doma proti vedoucímu Šumperku.

Pavel Zmrhal (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): „Porážka je zklamání, jelikož do zápasu jsme vstoupili dobře. Přišli k nám mladí kluci, kteří utkání oživili. Čekali jsme, že zápas zvládneme, ale nestalo se tak, protože jsme si nechali vrátit soupeře do hry. Přizpůsobili jsme se hře Hodonína. Na konci druhé části jsme se zvedli, když jsme si vytvořili několik šancí, které jsme neproměnili. Zápas jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností a ztrátou koncentrace. Možná jsme si mysleli, že by to mohlo jít samo, ale soupeř to nevzal. Hodonín naopak přidal na tempu a my jsme s tím měli problémy. Kdybychom vyhráli tak bychom měli větší bodový odstup. Bohužel z utkání máme jenom bod."

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Zase musím hráčům poděkovat za bojovnost a odvedený výkon. Celý mančaft to parádně odhrabal. Byl to oboustranně výborný zápas, hrálo se nahoru dolů. My jsme sice trošku zaspali začátek a byli nedůrazní, ale pomohl nám kontaktní gól na 3:1. Od druhé třetiny jsme na tom bruslařsky byli daleko lépe než soupeře. Vytvořili jsme si hodně šancí, nakonec jsme ale byli rádi, že jsme výsledek srovnali na 4:4. V závěru utkání se ukázala naše síla, že jsme po obdržené brance ihned dokázali odpovědět. Utkání jsme mohli rozhodnout ještě na konci základní části, nakonec jsme vítěznou branku dali až v prodloužení z přesilovky. V této chvíli míme čtyři vyrovnané útoky, všichni kluci dobře bruslí, hrajeme v pohybu, což se projevuje i na výsledcích. V sobotu máme doma vedoucí Šumperk. Věřím, že přijdou lidi a proti silnému soupeři nás povzbudí a pomohou nám.“

23.8. | Havl. Brod - Hodonín | 6:7
2.10. | Hodonín - Havl. Brod | 6:3
6.11. | Havl. Brod - Hodonín | 7:4
11.12. | Hodonín - Havl. Brod | 2:1p
22.1. | Havl. Brod - Hodonín | 4:5p
26.2. | Hodonín - Havl. Brod | 4:3p