Drtiči i podruhé vyhráli ve Frýdku 4:3 po prodloužení

sobota 5.2.2011 | Redakce

Hodonínští hokejisté odjeli na daleký sever s hodně okleštěnou sestavou. Trenér Číhal měl k dispozici pouze pět beků a deset útočníků, i tak ale dokázali hosté urvat výhru. A to i přes to, že v utkání dvakrát prohrávali. Nejprve vyrovnal Rehuš a poté Kuba v oslabení poslal svůj tým do vedení. Domácí se ale v poslední části opět dostali do vedení a prodloužení zařídil až 4 minuty před koncem Peš. Prémiový bod v prodloužení vystřelil pro SHK Beňa.

38.kolo, sobota 5.2.2011
HC Frýdek-Místek - SHK Hodonín  3:4p  (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Kopáč (Sluštík J.), 43. Kopáč, 53. Čára (Sluštík O., Kotásek) - 34. Rehuš (Salajka, Flamík), 38. Kuba (Beňa), 57. Peš (Jurásek, Rehuš), 64. Beňa (Jurásek, Peš). Rozhodčí: Schmejkal - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 4:6, navíc Peš (HOD) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 247. Střely na branku: 35:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
HC Frýdek-Místek: Láníček (Vašíček) - Kudláček, Kocurek, Krutil, Matzke, Gajda, Marek, Mintěl, Kopáč, Rozum, Kotásek, Štubňa, Čára, Matysz, Řezáč, Pauliak, Sluštík J., Sluštík O..
SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Beňa, Miklík, Podešva - Peš, Jurásek, Rehuš - Hollý, Barták, Sajdl - Průdek, Tomášek, Kuba - Pekar.

Drtiči odjeli k utkání do Frýdku-Místku bez obránců Petra Pokorného, Jiřího Šindeláře a Lukáše Komárka a chyběl také útočník Michal Hoza. Přičteme-li k tomu ještě tři reprezentanty na Univerziádě (Martin Špok, Jan Korotvička a Ľubomír Vaškovič) nastoupilo ve Slezsku velmi oslabené mužstvo Drtičů.

V brance byl opět Marek Peksa, kterému kryl záda Tomáš Rajčák. Michal Šurý chytal včera za juniorku a zítra jej čeká další duel v Přerově a proto dnes zůstal doma. Domácí poslali do branky opět Michala Láníčka, který trápil hodonínské střelce zejména týden před Štědrým dnem, kdy Frýdek vyloupil hodonínskou tvrz po výhře 5:3.

V jedenáctém kole předvedli Drtiči na zimním stadionu ve Frýdku-Místku neskutečný obrat, když ještě ve 39. minutě prohrávali 3:0, nakonec si ale odvezli domů dva body za výhru 4:3 v prodloužení. A na vlas stejný výsledek se zrodil i dnes.

Domácí šli do vedení už v osmé minutě, když se trefil odchovanec Poruby Jaroslav Kopáč. Jednadvacetiletý útočník by mohl nahradit Jana Kolaříka. Největší ofenzivní zbraň Frýdku a druhý nejlepší střelec východní skupiny 2. ligy odešel do konce letošní sezony na hostování do Přerova.

Drtiči se dlouho trápili a nemohli najít recept na ex-golmana Hodonína Láníčka. Pomohla až dvojnásobná přesilovka, kterou dokázali hosté po půlminutě využít. Po Flamíkově přihrávce propálil ve 34. minutě frýdecko-místeckého brankáře Jozef Salajka.

Po dalších čtyřech minutách už hosté vedli. A to i přes to, že na trestné lavici seděl dnešní kapitán Petr Peš. V oslabení totiž po Beňově příhře ujel domácí obraně Michal Kuba, překonal Láníčka a v pátém zápase po návratu do sestavy mladý útočník Drtičů zaznamenal už sedmý kanadský bod.

V úvodu poslední třetiny srovnal na 2:2 opět Jaroslav Kopáč a ve třiapadesáté minutě poslal domácí tým podruhé do vedení Ondřej Čára. Frýdek ale své vedení neudržel, protože necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby se trefil Petr Peš a muselo se tak prodlužovat.

V nastavení nejprve hosté přestáli dvouminutové oslabení, aby pak na začátku čtyřiašedesáté minuty rozhodl o zisku bonusového druhého bodu obránce SHK Adam Beňa. Drtiči výhrou ve Frýdku-Místku prodloužili svou vítěznou sérii už na osm zápasů.

Michal Piskoř (trenér HC Frýdek-Místek): Zápas s favoritem nadstavbové skupiny o play off odehráli kluci velice dobře. Po celý zápas drželi s Hodonínem krok. Průběh utkání hrubě ovlivnil výkon rozhodčích. Zejména čárového rozhodčího, který odpískal nesmyslných šest hráčů na naší straně, když se šesti hrál soupeř, který tuto skutečnost přiznal, ale rozhodčí si stále hájil své rozhodnutí. Nakonec se nám zápas podařilo dovést až do prodloužení, kde jsme hned na začátku měli možnost přesilové hry, kterou jsme nevyužili a po chybě v obraně se nakonec z vítězství radoval soupeř.

Arnošt Šifl (asistent trenéra SHK Hodonín): Měli jsme velký zásah do mužstva. Do Frýdku jsme jeli oslabeni, s patnácti hráči a s jedním juniorem. Zůstala nám pouze jedna stabilní pětka. Nemohli jsme se dostat do zápasu, špatně jsme bruslili, vázla nám kombinace. Prostě to nebylo ono. Nicméně, v utkání už o nic nešlo, takže podle toho ten hokej taky vypadal. Moc hokejové krásy k vidění nebylo. Každopádně dva body bereme. Jsme rádi, že vítězná šňůra pokračuje.

16.10. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p
18.12. | Hodonín - Frýdek-Místek | 3:5
19.1. | Hodonín - Frýdek-Místek | 7:0
5.2. | Frýdek-Místek - Hodonín | 3:4p