Drtiči famózně otočili duel ve Žďáru a domů vezou divoké vítězství 7:4

neděle 18.11.2018 | Redakce

Tahle výhra chutná sladce. Hodonínští hokejisté po zbytečné domácí porážce se Šumperkem v prodloužení zabrali a ve druhé lize získali skalp lídra jižní skupiny. Drtiči sice na ledě vedoucího Žďáru nad Sázavou prohrávali ve 14. minutě 1:3, ale ve druhé třetině výsledek čtyřmi brankami otočili a nakonec vezou z Vysočiny domů divoké, zato hodně cenné vítězství 7:4. Dvakrát skóroval Škutchan, další góly vítězů zaznamenal Růžička, Matějka, Charvát, Hložánek a Matula. Na výhře měl velký podíl také mladý brankář Štěpanovský, jenž v brance hostů nahradil zraněného Kubáně.

18.kolo, sobota 17.11.2018
SKLH Žďár nad Sázavou - SHK Hodonín  4:7  (3:2, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Kunstmüller (Kovářů, Gregar), 11. Stehlík (Prokš, Kadlec), 14. Stehlík (Kadlec, Prokš), 30. Wasserbauer (Hasoň) – 10. Růžička (Matula), 19. Matějka (Mikeska, Kobylík), 22. Škutchan (Šaršok), 24. Škutchan (Matějka, Jurča), 30. Hložánek, 38. Charvát (Matějka, Škutchan), 41. Matula (Mikeska, Růžička). Rozhodčí: V. Král – Vašíček, H. Král. Diváci: 768. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:7.
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (24. - 41. Kulich) – Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Franek, Stehlík, Wasserbauer
SHK Hodonín: Štěpanovský (Juríček) – Sedlák, Šaršok, Kellner, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík, Polák – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča

Žďárští hokejisté začali výborně, protože již v sedmé minutě tečoval puk do sítě po přihrávce Ondřej Kovářů přesně Luboš Kunstmüller - 1:0. Plameny si nadále vytvářely šance, ale z první vážnější šance hosté srovnali zásluhou Marka Růžičky - 1:1. Netrvalo dlouho a Plameny vrátily vedení na svoji stranu, z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře Ondřej Stehlík - 2:1. Tentýž hráč přidal druhou branku o tři minuty později. Jakub Kadlec našel přihrávkou před brankou Ondřeje Stehlíka a ten zvýšil vedení Žďáru - 3:1. Žďárští hokejisté si pak vytvářeli jednu šanci za druhou, k nebezpečnému zakončení se dostal Prokš nebo Peslar, ale Štěpanovský Hodonín od branek zachránil. Naopak hosté využili vyhozeného puku a vstřelili branku do kabiny, když se Jan Matějka v samostatném nájezdu úspěšně trefil - 3:2.

Ve druhé třetině se prakticky rozhodlo o výsledku, domácím to vůbec nešlo a naopak hostům vyšlo vše, na co sáhli. Hned po minutě vyrovnal Adam Škutchan - 3:3. Nepovedený vstup ze strany domácích dovršil již ve 24. minutě znovu Škutchan, jenž zakončil přečíslení dva na jednoho - 3:4. To už bylo pro Jiřího Slámu moc a šel vystřídat. Náhradní brankář Kulich se s pukem příliš nepomazlil a už vytahoval puk ze sítě, když ho od modré prostřelil Erik Hložánek - 3:5. Ačkoliv žďárští hokejisté hned další střídání snížili, bylo to z jejich strany vše. Krásnou akci do prázdné branky zakončil úspěšně Jan Wasserbauer - 4:5. Ještě než se šlo podruhé do kabin, tak Matěj Charvát přesně zakončil dorážku - 4:6.

Do třetí třetiny šly Plameny s tím, že potřebují co nejrychleji snížit, ovšem hned po šestnácti sekundách tečoval střelu Mikesky k tyčce Dominik Matula - 4:7. Ve zbytku utkání se žďárští hokejisté snažili, ale hodonínští hokejisté náskok nepustili.

Drtiči si na Vysočině vylepšili bilanci, přesto dál v tabulce východní skupiny zůstávají předposlední. V týdnu ale hrají dvakrát doma. Už ve středu hostí poslední Orlovou, v sobotu pak na Zimním stadionu Václava Nedomanského vyzvou Tábor.

Michal Konečný (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „První třetina nebyla vůbec špatná, dostali jsme ale gól těsně před koncem, soupeř byl pod tlakem. Hrůzostrašná druhá třetina, kdy jsme dostali lekci z produktivity. Nemůžu klukům upřít snahu, soupeř nás trestal z brejků neskutečně. Kluci makali, ale dneska to nešlo a bohužel jsme dnes úplně vyhořeli v ofenzivní činnosti."

Ivan Dornič (SHK iCLinic Hodonín): „Jsem velmi rád, že jsme získali tři body. Společně s kolegou Janásem ale musíme uznat, že Žďár nad Sázavou ukázal, že má kvalitu a že je právem na prvním místě jižní skupiny. Na silného soupeře jsme se pečlivě připravovali, přesto se domácí po třech našich chybách dostali do vedení 3:1. Kdoví, jak by to s námi vypadalo, kdybychom dostali čtvrtý gól. Naštěstí jsme v závěru první třetiny výsledek snížili. O přestávce jsme zmobilizovali síly, nahecovali se a pořádně zabojovali. Nechtěli jsme dáti kůži lacino, což se nám povedlo. Druhá třetina vyšla nad naše očekávání. Po našich vstřelených brankách se poměr sil na ledě změnil. Zatímco naši hráči získali zdravé sebevědomí, soupeř to své pomalu ztrácel. Chlapci si po čtyřiceti minutách velmi dobře uvědomovali, že máme nadosah cenné vítězství nad vedoucím týmem jižní skupiny a závěrečných dvacet minut odmakali. Z naší strany to byl kolektivní výkon, všichni hráči odvedli v zápase maximum, čehož si nesmírně vážím. V kritických chvílích nás podržel brankář Štěpanovský. Nyní nás čekají dva domácí zápasy a já věřím, že šnůru protáhneme také ve středu a v sobotu. Budu rád, když nás s Orlovou a Táborem přijde podpořit co nejvíce diváků.“

1. SUM Šumperk 22 110:48 57
2. HBR Havl. Brod 21 90:66 44
3. VAL Val. Meziříčí 21 75:61 33
4. OPA Opava 21 79:72 33
5. HOD Hodonín 21 89:86 33
6. KOP Kopřivnice 22 75:80 29
7. NJI Nový Jičín 22 68:95 27
8. ZNS Žďár n/S 21 73:85 26