Drtiči dvakrát umazali náskok Trnavy, nakonec Gladiátorům podlehli po samostatných nájezdech

čtvrtek 29.8.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Dvakrát umazali náskok soupeře, ale zápas do vítězného konce nedotáhli. Hodonínští hokejisté ve čtvrtečním přípravném zápase remizovali se slovenskou Trnavou 3:3. Jelikož se oba týmy dohodly, že prodloužení hrát nebudou, určily vítěze samostatné nájezdy. Penaltové loterie patřila Gladiátorům, kteří doplňkovou disciplínu ovládly v poměru 2:1.

přát., čtvrtek 29.8.2019
SHK Hodonín - HK Gladiators Trnava  3:4sn  (0:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Matějka (Balán, Jurča), 31. Krejčí (Balán, Matějka), 56. Matula (Finsterle) – 8. Szalay (Jurák, Schmidt), 17. Klučiár (Hudec, Olša), 36. Szalay (Olša). Rozhodčí: Hübl - Chramosta, Polesný. Diváci: 421. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Miklík, Spalovský, O. Ševčík, Sedláček, Věžník, Slabý, Váňa - Jurča, Balán, Matějka - Finsterle, Charvát, Matula - Janás, Polák, Krejčí - Bulín, Leška, Pröschl.
HK Gladiators Trnava: Ivanovič (Bruchač) – Jakab, Štepanovský, Hogel, Mikeš, Mrázik, Klein, Mihalko, Szalay, Olša, Mrava, Jurák, Matguš, Klučiar, Ševčík S., Bobál, Shevchenko, Hudec, Hrbáčik, Schmidt.

Drtičům první třetina herně ani výsledkově nevyšla. Domácí tým se proti Trnavě soužil. Domácím to nešlo. Jihomoravanům oproti předcházejícím zápasům scházel lepší pohyb a větší zápas. Gladiátoři naopak dobře bruslili a za svoji aktivitu byli poprvé odměněni v 8. minutě. Brankáře Hlaváče překonal Szalay.

Další chybu Drtičů potrestal v závěru první třetiny Klučiár a slovácký celek šel do kabiny za nepříznivého stavu 0:2. Hodonínští hokejisté se v prostřední části dokázali zvednout a výsledek dvěma brankami bleskově srovnat. Nejprve po spolupráci s Balánem a Jurčou snížil Matějka, vzápětí se prosadil Krejčí. Jednomu z nováčků v dresu SHK asistovali Balán s Matějkou.

Drtiči se sice herně zvedli, ale účastník první slovenské ligy si ale ještě ve druhé periodě vzal vedení zpět, kdy se ve 36. minutě podruhé v zápase prosadil Szalay.

Domácí se od poloviny utkání vyrovnali nepříjemnému soupeři v pohybu i důrazu. V zakončení se ale soužili. Hodonínští neproměnili několik vyložených šancí a hostujícího gólmana nepřekonali ani po střelách či dorážkách.

Vyrovnání se slovácký celek dočkal až v 56. minutě, kdy skóroval Matula. Jelikož se oba týmy domluvily, že prodloužení hrát nebudou, přišly okamžitě na řadu divácky atraktivní samostatné nájezdy. Loterie nakonec vyšla lépe Gladiátorům, kteří se trefil hned dvakrát. Za domácí v dovednostní disciplíně udeřil pouze Matula. Jinak Finsterle, Polák, Krejčí i Leška, který orazítkoval tyč, proti hostujícímu brankáři neuspěli.

Příprava na novou druholigovou sezonu vyvrcholí příští týden, kdy Drtiči doma sehrají poslední dva zápasy. Svěřenci trenérů Flašara a Konečného nejprve v úterý vyzvou Skalici, ve čtvrteční generálce se pak utkají s rakouským týmem Vienna Capitals Silver.

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „První třetina byla z naší strany hrozná. Přišlo mi, jako bychom byli někde na veřejném bruslení. Oprávněně jsme dostali dva góly. Za nepříznivého stavu 0:2 kluci začali bojovat a vyrovnali nejenom hru, ale i skóre. Od té doby jsme měli více ze hry a vypracovali jsme si hodně šancí i nájezdů, ale v zakončení jsme nebyli přesní nebo nás vychytal hostující gólman. Vyrovnat se nám podařilo až v závěru. Trnava hrála přesně to, co jsme čekali. Kvalitní soupeř byl tvrdý, pohyblivý a dobře nás napadal. My jsme se mu vyrovnali až od druhé třetiny, kdy jsme zlepšili hlavně pohyb. Do té doby to bylo z naší strany špatné.“