Drtiči deseti góly znemožnili Nový Jičín a na vedoucí Šumperk ztrácí pouze pět bodů

středa 13.2.2019 | Redakce

Situace v čele druhé ligy se tři kola před koncem základní části pořádně zdramatizovala. Zatímco vedoucí Šumperk prohrál na ledě třetího Valašského Meziříčí 3:4, druzí hokejisté Hodonína potvrdili skvělou formu a po jednoznačné výhře 10:2 na ledě Nového Jičína protáhli vítěznou sérii na osm zápasů. Svěřenci trenérů Ivana Dorniče a Aleše Flašara ztrácejí na Draky už jenom pět bodů, navíc mají jedno utkání k dobru a jako bonus Šumperk doma hostí v posledním kole, takže pořád je o co hrát!

39.kolo, středa 13.2.2019
HK Nový Jičín - SHK iClinic Hodonín  2:10  (1:2, 0:3, 1:5)
Branky a nahrávky: 10. Zedník (Kališ), 50. Tomeček (Palička) – 13. Kobylík (Jurča), 18. Dresler (Jurča, Miklík), 30. Ševčík (Matula, Mikéska), 35. Fišera (Šaršok), 36. Franek (Matějka), 41. Matějka (Kobilík, Mikéska), 49. Matula (Mikéska), 55. Škutchan (Kobylík), 57. Benýšek (Jurča), 60. Franek (Matějka). Rozhodčí: Novák – Konvička, Dohnal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Počet diváků: 200.
HK Nový Jičín: Sonnek, (Hlaváč) – Adamík, Már, Hruška, Kališ, Gřesík, Tomeček – Timura, Kuba, Palička, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek, Zedník, J. Sonnek, Hilšer, Slovák, Irgl
SHK iClinic Hodonín: Gajan (Kubáň) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Lečka, Škutchan, Benýšek, Franek, Matula, Jurča

Hodonín nastoupil do středečního utkání 39. kola s brankářem Gajanem v základní sestavě. Slovenský gólman si tak odbyl premiéru v novém týmu a svým výkonem rozhodně nezklamal, i když spoluhráči talentovanému brankáři hodně pomohli.
Hosté šli hned v úvodu střetnutí do čtyř, když byl vyloučený útočník Charvát. Drtiči oslabení zvládli, ve 4. minutě ale přečkali velkou šanci Kafky, který byl sám přes Gajanem, ale v jasné šanci selhal.
Drtiči nebrali varování vážně a poměrně brzy inkasovali. Povedenou spolupráci a Kališově asistenci přesně zakončoval Zedník. Hodonínské hokejisty inkasovaná branka nakopla a zvýšenou aktivitou se dočkali zaslouženého vyrovnání. Trefil se Kobylík.

V 16. minutě byl vyloučen domácí Kališ a hosté ze Slovácko výsledek v přesilové hře otočili. Obrat završil obránce Dresler, kterému asistovali Jurča s Miklíkem.

Ďáblové se dál snažili a tlačili do zakončení. V úvodu prostřední části měli domácí druhou přesilovku, ale Hodonínští se zase s přehledem ubránili. Po návratu Charváta z trestné lavice mohl zvýšit Franek, ale ve vyložené šanci selhal.

Jihomoravané potřetí udeřili až v početní výhodě. Druhou přesilovku využil Ševčík a Drtiči vedli 3:1. Předtím zahodil velkou příležitost domácí Kafka.

Drtiči pak mohli náskok v další přesilovce zvýšit, ale z jasné převahy čtvrtý gól nevytěžili.

Smutnit ale nemuseli, protože v druhé třetině přidali další dvě branky a zápas definitivně rozhodli. Nejprve se bombou od modré čáry prosadil důrazný bek Fišera, vzápětí se ocitl sám před gólmanem Sonnkem kanonýr Franek, jenž s přehledem zavěsil.
Domácí kouč Petr Macháček si za hrozivého stavu 1:5 vyžádal oddechový čas, aby rozhozené mužstvu zklidnil, ale Hodonín na ledě dál kraloval.

Na začátku závěrečné části se prosadil útočník Matějka. Ďáblové sympaticky dohráli utkání se ctí, slovácký celek měl ale utkání pevně pod kontrolou a žádné komplikace nepřipustil.
Navíc v oslabení udeřil Matula a bylo to už 7:1. Pak sice domácí obránce Tomeček propálil bezmocného Gajana, ale závěr utkání patřil Drtičům, kteří své vedení ještě navýšili.

Po Kobylíkově průniku skóroval Škutchan, pak udeřil útočník Benýšek a povedenou show korunoval desátou branku Franek.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Domácím v zápase o moc nešlo, protože do play-off už nemohli postoupit, přesto nastoupili do zápasu odhodlaní a se čtyřmi kompletními formacemi. My jsme se v úvodu střetnutí zaměřili hlavně na obranu. Spoléhali jsme na rychlé brejky. Soupeř nás ze začátku utkání trápil. Obdržený gól nás vyhecoval k ještě lepšímu výkonu. Kluci zabrali a výsledek ještě v první třetině otočili. Druhá část rozhodla o tom, že jsme se staly pány na ledě a v zápase dominovali. Kluci si hezky nahrávali, dobře bruslili, kombinovali a po krásných akcích stříleli pěkné góly. Dali jsme šanci novému brankáři Gajanovi, který se své role zhostil výborně a několik chyb spoluhráčů bravurně zachránil. Dokonce zneškodnil soupeři trestné střílení. Po druhé třetině za stavu 5:1 jsme nabádali svěřence k tomu, abychom se vyvarovali zbytečných chyba a za rozhodnutého zápasu neudělali drama. Celý tým musíme pochválit. Kluci vzali naše slova k srdci a dál hráli disciplinovaně, bojovně a kombinačně. Poslední třetinu jsme vyhráli 5:1, čímž jsme korunovali náš výkon. Samozřejmě nás potěšil také výsledek z Valašského Meziříčí. Už teď se těšíme na sobotní domácí zápas. Bude to velký boj o druhé místo. Všichni věříme, že nás věrní fanoušci podpoří a pomůžou nám k důležité výhře. Když to zvládneme, můžeme ještě pomýšlet i na první příčku.“

1. SUM Šumperk 37 148:85 77
2. HOD Hodonín 37 175:117 73
3. VAL Val. Meziříčí 37 141:107 73
4. KOP Kopřivnice 37 133:129 58
5. OPA Opava 37 127:118 52
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 37 113:171 33

Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS