Drtiči deseti góly rozebrali poslední Orlovou a poskočili před Opavu na páté místo

čtvrtek 22.11.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté se dostávají do slušné formy. Jihomoravané bodovali v pátém z posledních šesti utkání a v tabulce východní skupiny poskočili před Opavu na páté místo. Drtiči zvládli další druholigový duel, po Žďáru nad Sázavou přemohli také poslední Orlovou, kterou zničili i ve třetím letošním vzájemném duelu. Po výsledcích 7:3 a 8:0 tentokrát 10:2.

19.kolo, středa 21.11.2018
SHK Hodonín - HC Orlová  10:2  (3:0, 2:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 2. Miklík, 10. Finsterle (Matula, Kellner), 20. Matějka (Charvát), 33. Finsterle (Mikéska, Matula), 34. Matějka (Jurča, Škutchan), 46. Finsterle (Růžička, Kellner), 47. Jurča (Matula, Finsterle), 49. Škutchan (Růžička), 53. Leška (Kobylík), 60. Finsterle (Mikéska) – 31. Amirov (Achmetianov), 51. Šmíd (Achmetianov). Rozhodčí: Šudoma – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 7:6, navíc Ballner (Orlová) 5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 815.
SHK Hodonín: Štěpanovský (Juríček) – Sedlák, Šaršok, Kellner, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík, Polák – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Růžička, Matula, Jurča
HC Orlová: Svoboda (49. Ovčaři) – Janiczek, Tomis, Amirov, Puškár, Stránský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Blaško, Kovařík, Kaukič, Dang, Achmetianov, Hovspejan

Tým vedený trenérem Ivanem Dorničem středeční utkání 19. kola rozhodl třemi brankami v první třetině. Čtyřmi góly se blýskl útočník Lukáš Finsterle, dvěma brankami se na demolici soupeře podílel Jan Matějka. Premiérový gól v SHK i ve druhé mužské lize zaznamenal Kristián Leška.

Drtičům parádně vyšla hned úvodní část. Domácí tým vstoupil do utkání aktivně a ve 2. minutě z první šance udeřil. Hodonín poslal do vedení obránce Miklík. Slováckému celku vedoucí branka pomohla. Herní pohodu ještě znásobil útočník Lukáš Finsterle, který v 10. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a bylo to 2:0.

Orlová mohla vzápětí snížit, ale kotouč, který proklouzl domácímu brankáři Štěpanovskému skrz betony, skončil těsně vedle.

Drtiči nepříjemnou chvíli přečkali a následně mohli znovu skórovat, ale samostatný únik nevyužili. Třetí úder zasadili protivníkovi až těsně před první sirénou. Puk za záda hostujícího gólmana Svobody dotlačil důrazný Jan Matějka.

Poslední tým východní skupiny i za nepříznivého stavu 0:3 bojoval. Puškár jel ve 25. minutě dokonce sám na Štěpanovského, ale neuspěl. Na druhé straně v zakončení selhal obránce Ševčík. Skóre se znovu změnilo až v polovině utkání. Kapitán Jurča v přesilové hře ztratil na modré čáře kotouč a Amirov po přečíslení dvou na jednoho snížil na 3:1. Drtiči se po zbytečné chybě a inkasované brance otřepali a rychle si vzali třígólový náskok zpět. Mikéska vybojoval za hostující bránou kotouč, jenž se poté dostal na hokejku nepokrytého Finsterleho, který si připsal druhý přesný zásah v zápase. Pak bezmocného Svobodu překonal Matějka a bylo hotovo. Závěr druhé třetiny poznamenala potyčka, do které se zapojilo hned několik hráčů. Trest na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy nebo krku obdržel útočník Orlové Ballner, Menší tresty inkasovali Mikéska s Hovsepjanem.

Drtiči však dál měli utkání pod kontrolou. Výborně hrající Škutchan sice v jasné šanci ještě neuspěl, ale Finsterle v čase 45:15 zkompletoval hattrick.

Zkušený hodonínský útočník se asistencí podílel i na sedmém gólu kapitána Jurči v přesilové hře. Na 8:1 po Růžičkově přihrávce upravil Škutchan. Hostující gólman Svoboda to nevydržel a prchl z ledu. Mezi tři tyče se postavil náhradník Ovčaři.

Orlová dokázala v závěru debakl zmírnit, když se prosadil dorážející Šmíd. Poslední slovo měl ale slovácký celek. Triumf Hodonína završil svým premiérovým gólem mezi muži ve druhé lize Kristián Leška.

Desítka se v Hodoníně čepovala po dalším zásahu Finsterleho, který korunoval svůj výkon čtvrtým gólem a završil úchvatný triumf Drtičů. Slovácký celek se pokusí povedené období protáhnout i v sobotu, kdy na Zimním stadionu Václava Nedomanského hostí Tábor. Zápas začíná v sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsem samozřejmě nesmírně spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. K zápasu jsme přistoupili se vší vážností. Nechtěli jsme soupeře, který se v posledních zápasech zvedá, podcenit. Za přístup i výkon musím pochválit celý tým od brankáře až po posledního náhradníka. Všichni bojovali, od první do poslední minuty táhli za jeden provaz. Za snahu jsme byli odměněni deseti brankami a jednoznačným vítězstvím. To ale oslavujeme pouze do středeční půlnoci. Od čtvrtka se začínáme připravovat na sobotní utkání s Táborem, které pro nás rovněž bude nesmírně důležité.“

1. SUM Šumperk 24 118:56 61
2. HBR Havl. Brod 23 92:73 45
3. OPA Opava 23 88:75 39
4. HOD Hodonín 23 97:92 37
5. VAL Val. Meziříčí 23 84:69 36
6. NJI Nový Jičín 23 74:99 30
7. KOP Kopřivnice 23 77:83 29
8. ZNS Žďár n/S 23 84:96 29