Drtiči deklasovali Orlovou i počtvrté v sezoně a po výhře 7:1 se vrátili na druhé místo tabulky

středa 30.1.2019 | Redakce

Hodonínští hokejisté znovu ukázali, že se jim proti Orlové náramně střelecky daří. Drtiči poslednímu týmu východní skupiny ve čtyřech letošních vzájemných zápasech neuvěřitelných dvaatřicet branek. Jurča a spol. na předcházející výhry 7:3, 8:0 a 10:2 navázali i ve středu večer, kdy soupeři ze severu Moravu uštědřili další drsnou lekci a po jednoznačném triumfu 7:1 poskočili před Valašské Meziříčí na druhé místo tabulky. Hattrickem se v posledním zápase blýskl kanonýr Dominik Matula, který ke třem gólům přidal ještě jednu asistenci. Hostujícího gólmana Andreas Kubáně připravil o vychytanou nulu v 51. minutě domácí Štěpánek.

35.kolo, středa 30.1.2019
HC Orlová - SHK Hodonín  1:7  (0:1, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 51. Štěpánek (Cihlář) – 8. Matula (Růžička, Franek), 23. Finsterle (Dresler), 33. Matula (Růžička, Franek), 47. Matula (Franek, Mikéska), 56. Hložánek (Matějka), 57. Franek (Matula, Růžička), 60. Finsterle. Vyloučení: 3:5, navíc Macuh (Orlová) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 182.
HC Orlová: Svoboda (Irgl) – Janiczek, Tomis, Szturc, Kropka, Mrowiec, Spálovský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Macuh, Šmíd, Pacoň, Kovařík, Klíma, Konečný, Brodek, Achmeťjanov, Hovsepyan, Cihlář
SHK Hodonín: Kubáň (Štěpanovský) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

Drtiči si ve 35. kole s chutí zastříleli, ale jednoduché to na severu Moravy v žádném případě neměli. Už ve 2. minutě byl za vražení na hrazení vyloučen domácí útočník Macuh, ale hosté ze Slovácka nabídnutou příležitostí pohrdli a první přesilovou hru v zápase nevyužili.

Orli do zápasu naskočili prakticky v totožné sestavě, v jaké v sobotu přejeli deseti góly Pelhřimov. V bráně se znovu objevil Svoboda, jenž vychytal svou první nulu v sezoně, tentokrát to byl ale on, kdo jako první lovil puk ze své sítě. Už v osmé minutě jej překonal Matula. Nejlepšímu střelci Hodonína v letošní druholigové sezoně u jednadvacáté branky asistovali Růžička s Frankem. Další příležitosti hosté v první třetině nevyužili.

Orlová si v zápase vytvořila několik velkých šancí, problém ale byl v produktivitě. Naopak hodonínští byli hodně efektivní a trestali z přečíslení. Ve druhé třetině tak udeřili dvakrát a rázem vedli už o tři branky.

Na 2:0 zvýšil až v úvodu prostřední části Finsterle. Klid na hodonínské hokejky ale přinesla až další trefa Matuly ve 34. minutě.

Do té doby bojovná Orlová se po nepříjemných direktech složitě zvedala. Drtiči protivníkovi další údery zasadili v závěrečné periodě. A byla to pořádná spoušť. Nejprve ve 47. minutě završil Matula hattrick. Pak sice domácí Štěpánek v početní výhodě debakl zmírnil, ale závěr jednoznačně patřil hostům z jihu Moravy.

Drtiči soupeři v posledních pěti minutách nastříleli další tři góly a z poměrně vyrovnaného zápasu udělali exhibici. V 56. minutě se trefil Hložánek, chvíli po něm udeřil také Franek a tečku za utkáním napsal dvě vteřiny před koncem Finsterle.

Hodonínští ale oslavovali také spolehlivého brankáře Kubáně, jenž v poslední minutě za stavu 6:1 zneškodnil domácímu Kovaříkovi trestné střílení.

Drtiči se po čtvrté výhře v řadě posunuli v tabulce na druhé místo. Na vedoucí Šumperk ztrácejí sedm kol před koncem osm bodů, ale mají jeden zápas k dobru. V sobotu se slovácký celek představí na ledě Pelhřimova, který je poslední v jižní skupině. Duel na Vysočině začíná v sedmnáct hodin.

Darek Stránský (HC Orlová): „Herně to nebylo vůbec tak špatné jako výsledek, odehráli jsme s nimi lepší zápas než minule, ale zase jsme vysoko prohráli. Do mnoha šancí jsme soupeře ve druhé třetině nepouštěli, ale sami jsme selhali v koncovce. Je to škoda, zápas mohl vypadat jinak. Za nepříznivého stavu jsem doufal, že se nám podaří přidat ještě nějaký gól a zápas dohrajeme lépe, ale udělali jsme hrubky a nabídli jsme jim další branky.“

Ivan Dornič (SHK iClinic Hodonín): „Jsme velmi spokojení a moc rádi, že jsme nepřipustili překvapení a zápas takto výsledkově zvládli. Vítězství se však nerodilo lehce. První třetina byla vyrovnaná, podržel nás výborný Kubáň. Ve druhé části byly k vidění šance na obou stranách. My jsme se snažili prosadit individuálně, houževnatý soupeř nás ale napadal a dobře bruslil. Domácí hráli na čtyři formace. Orlová měla v sestavě spoustu mladých hráčů, kteří byli nepříjemní. Chtěli se odvděčit za důvěru. Nakonec ale rozhodla zkušenost našich hráčů. Soupeře jsme několikrát přečíslili a po pěkných akcích přidali další góly. Ve třetí třetině jsme Orlové odskočili na 4:1. Od té chvíle už jsme utkání kontrolovali a zápas v pohodě dohráli. Soupeř ale bojoval až do konce. V poslední minutě měl dokonce trestné střílení, ale Kubáň korunoval svůj výborný výkon dalším bravurním zákrokem.“

1. SUM Šumperk 2 9:4 6
2. HBR Havl. Brod 2 11:3 5
3. VAL Val. Meziříčí 2 12:4 4
4. HOD Hodonín 1 8:6 3
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 2 7:12 3
7. KOP Kopřivnice 2 9:13 0
8. ZNS Žďár n/S 1 1:5 0