Drtiči čepovali desítku, vypil si ji Pelhřimov!

sobota 10.12.2011 | Redakce

I bez několika opor Hodonín zvládl utkání s Pelhřimovem. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy Drtiči svému soupeři nastříleli šest branek. Zdeněk Jurásek vstřelil hattrick, ke kterému ještě přidal dvě asistence. Své statistiky také vylepšil Martin Špok, také autor hattricku a dvou přihrávek na gól. Díky prohře Techniky v Břeclavi vede Hodonín tabulku již s náskokem jedenácti bodů!

27.kolo, sobota 10.12.2011
SHK Hodonín - HC Lední Medvědi Pelhřimov  10:3  (2:0, 6:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Jurásek (Špok, Peš), 12. Peš (Jurásek, Komárek), 26. Špok (Pokorný), 28. Jurásek (Peš, Okuliar), 30. Špok (Sajdl, Skočovský), 31. Sajdl, 35. Sajdl (Hlavačka, Peš), 37. Skočovský (Kocák, Jurásek), 53. Charvát (Špok), 57. Špok (Kuba) - 22. Hadrava Martin (Kubát, Suk), 32. Plachý, 45. Plch (Suk). Rozhodčí: Coufal - Černý, Maťašovský. Vyloučení: 7:8, navic Komárek (HOD) 5+OK, Rašner (PEL) 10 minut, Kasalý (PEL) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1359. Střely na branku: 53:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 8:2, 8:3, 10:3.
SHK Hodonín: Peksa (Šenk) - Okuliar, Hlavačka, Pokorný, Komárek, Skočovský, Polesný - Peš, Jurásek, Kocák - Špok, Kuba, Sajdl - Charvát, Tomi, Fiedler - Horinka, Vrba L.
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal (Sochor) - Zelený, Beneš, Rašner, Plch, Kasalý, Adam, Tecl, Plachý, Hrbatý, Kubát, Hadrava Martin, Suk, Votápek, Blažek, Havel, Zadražil, Sířiště, Hadrava Marek., Vrátný

Sobotní večer přinesl hodonínským fanouškům krásný předčasný vánoční dárek v podobě střeleckých hodů. Po téměř roce byla totiž na světelné tabuli k vidění desítka v kolonce vstřelených gólů domácího mužstva. Domů na Vysočinu si ji odvezl pelhřimovský Spartak.

Drtiči vstoupili do zápasu podle svého zvyku velmi aktivně. Od úvodního vhazování začali svého soupeře svírat v jeho obranné třetině a úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat. V sedmé minutě otevřel v přesilovce skóre Zdeněk Jurásek. O pět minut později navýšil náskok domácích svou desátou brankou v sezoně Petr Peš. Drtiči tak po první třetině vedli o dvě branky a v pohodě kontrolovali vývoj utkání.

Druhá dvacetiminutovka byla plná branek a okořenila ji i dvojice pěstních soubojů. Ve dvaadvacáté minutě se hostům povedlo vstřelit kontaktní branku, když se střelou mezi betony prosadil Martin Hadrava. Po čtyřech minutách však drtiči opět odskočili na rozdíl dvou branek, když se k pravé tyči Čekalovy brány trefil Martin Špok. Oranžovo-modrá družina se dál tlačila do útoku a mezi osmadvacátou a dvaatřicátou minutou rozjásali třináct stovek spokojených fanoušků hned třikrát.

Nejdřív se podruhé v zápase trefil Zdeněk Jurásek, následně jej napodobil i Martin Špok, a šestý zářez přidal ve vlastním oslabení Jakub Sajdl. Hosté byli zralí na ručník, ale zásluhou nejproduktivnějšího hráče týmu Tomáše Plachého na chvíli přerušili střelecký koncert Drtičů. Ti ale měli ve svém rukávu schovány pro druhou třetinu ještě dvě branky. V pětatřicáté minutě zkompletoval Zdeněk Jurásek svůj hat-trick a načal už čtvrtou desítku přesných zásahů v této sezoně. Tři minuty před druhou přestávkou zvyšoval už na 8:3 svou první brankou v dresu Hodonína obránce David Skočovský.

Poslední třetina se už dohrávala jen z povinnosti. Jedinou otázkou bylo, jestli hodonínští vyslyší přání svých fanoušků, kteří vyvolávali známý pokřik „deset, deset“. V úvodu závěrečné části nejprve Spartak vstřelil svou třetí branku, jejímž autorem byl Petr Plch, tím byla ale střelecká potence Pelhřimova vyčerpána. To Žilkovi svěřenci dál útočili, ale na další trefu si domácí příznivci museli počkat až do třiapadesáté minuty.

Zcela osamocen se před Čekalem zjevil Matěj Charvát, přesně zamířil, vymetl pavučiny v pravé šibenici pelhřimovské klece a osmnáctiletý odchovanec SHK se mohl začít radovat ze své první trefy mezi muži. Ke kýžené desítce už chyběl jen jeden krok, který udělal tři minuty před závěrečnou sirénou Martin Špok. Stejně jako nejproduktivnější hráč soutěže Jurásek dovršil svůj hat-trick a udělal tak tečku za dnešním krásným hokejovým večerem.

Drtiči vyhráli podeváté v řadě a díky tomu, že Technika prohrála na ledě Břeclavi, mají po dnešku hodonínští hokejisté na čele už jedenáctibodový náskok.

Libor Žilka (hlavní trenér SHK Hodonín):
Pelhřimov nehrál ze začátku vůbec špatně, ale nám se povedlo jít od vedení. Marek Peksa zachytal opět výborně a hlavně v první třetině tam měl výborné zákroky, kdy chytil dva jisté góly. Od druhé třetiny jsme pak začali Pelhřimov jasně přehrávat a po čtyřiceti minutách bylo o vítězi rozhodnuto. Diváci si dnes museli přijít na své. Padlo hodně gólů, zápas zpestřily i pěstní souboje. Chtěl bych pochválit všechny hráče, kteří dnes zasáhli do hry. V pondělí by se nám měli vrátit někteří z marodů a pomalu se dáváme dohromady, ale na druhou stranu další hráči vypadávají ze sestavy vinou nemocí a zranění. Stále lepíme sestavu, každý zápas hrají formace v jiném složení, ale tým šlape.

Martin Meloun (hlavní trenér Spartak Pelhřimov):
Dnes nechci komentovat výkon rozhodčí. Domácí jsou kvalitní mančaft, ale po naší kontaktní brance na 2:1 je začal tlačit rozhodčí a udělal ze zápasu guláš. Hodonín vyhrál zaslouženě, ale sudí by jim nemusel takhle pomáhat.

1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36