Drtiči bez několika hráčů základní sestavy na závěr základní části padli na ledě Valašského Meziříčí

středa 28.2.2018 | Jan Hochman, Adam Krátký

Hodonínští hokejisté odjížděli na Valašsko s jistotou druhého místa, to domácí měli před posledním utkáním základní části rozhodně o co hrát. V případě tříbodového vítězství a prohry Nového Jičína se Bobři mohli dostat na čtvrté místo právě před Ďábly. A tak se také stalo. Po bezbrankové první třetině šli Valaši na začátku druhé periody rychle do dvoubrankového vedení, které ale Drtiči díky trefám Romančíka a Jurči do přestávky smazali. V poslední části Bobři opět dvakrát skórovali a protože Drtiči už tentokrát odpovědět nedokázali, zůstaly všechny body v držení Valachů.

49.kolo, středa 28.2.2018
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  4:2  (0:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Pořický (Žák, Dvořák), 22. Vaněk R. (Dvořák, Báchor), 41. Dvořák (Brunec), 53. Jenáček (Pořický, Brunec) - 23. Romančík (Jurča, Haloda M.), 35. Jurča (Matějka, Haloda M.). Rozhodčí: Koziol - Novák, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 215. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
HC Bobři Val. Meziříčí: Šafránek (Plšek) - Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda - Vaněk R., Dvořák, Seidler - Brunec (A), Pokorný, Pořický - Kývala, Daněk, Andris - Studený (C), Martiník (A), Dalajka. Trenér: Jiří Weintritt.
SHK Hodonín: Štěpanovský (O. Haloda) - Miklík, Hladiš, M. Haloda, Kobylík, Žabčík, Kužílek - Romančík, Kuba, Kadlec - Jurča, Černohous, Matějka - Peška, Vaněk D. (C), Hložánek. Trenér: Roman Čechmánek

Poslední kolo základní části zavedlo Drtiče do Valašského Meziříčí. Hodonínu již o nic nešlo, ale Bobrům šlo o lepší postavení v tabulce. Utkání začalo v poklidném tempu, ani jeden tým se nehnal do velkého útoku. První větší šanci dostali Bobři po vyloučení Hladiše. Valaši s touhle přesilovou hrou nenaložili nejlépe a stav utkání se neměnil. Přesně v polovině utkání byl vyloučen Báchor a taky Drtiči si mohli vyzkoušet početní výhodu. Baník sice sehrál dobrou přesilovku, ale nedokázal se střelecky prosadit. V patnácté minutě byla k vidění první gólová příležitost.

Pořický z otočky střílel na Štěpanovského před kterým se ještě puk odrazil vysoko nad branku a po dopadu se nejlépe zorientovali Bobři a snažili se poskakující kotouč dostat do branky, ale hodonínský gólman byl včas u tyče. Do konce první části se toho již moc nestalo a první třetina nám branky nenabídla.

Vstup do druhého dějství měli lepší domácí a po pár vteřinách se dokázali prosadit. Žák si vybruslil až z vlastní poloviny a poslal přesnou přihrávku Jakubu Pořickému, který neměl problém trefit poloprázdnou branku. Následovalo dvojí vyloučení Drtičů. Zhruba po půl minutě domácí dvojnásobnou početní výhodu využili. Rychlá rotace hráčů udělala před Štěpanovským chaos, čehož využil Rostislav Vaněk, který tečoval Dvořákovu prudkou přihrávku před branku.

Drtiči ovšem po téhle nepovedené pasáži nesložili zbraně a dokázali skórovat v oslabení. Dvojice Jurča, Romančík si vybruslili až před Šafránka a Michal Romančík dokázal zpoza obránce trefit puk do sítě. Po téhle divoké pasáži se hra opět trochu uklidnila. Do další velké šance se dostal v polovině zápasu hodonínský Vaněk. Ten se ocitl úplně sám před Šafránkem, ale domácí brankář mu dobře zmenšil střelecký úhel a schoval puk ve své výstroji.

O minutu později se k dobré střele dostal Kadlec, který trefil tyč domácí branky. To ovšem Drtiče nemuselo mrzet. Hodonínští hráči sehráli před Šafránkem povedenou útočnou, když Haloda již mohl z dobré pozice střílet, ale rozhodl se ještě poslat kotouč na Petra Jurču. Nejlepší střelec Hodonína neměl problém poslat puk za záda brankáře. Druhá část skončila za nerozhodného stavu 2:2.

Třetí třetina začala a opět do ní lépe vstoupili domácí. Petr Dvořák vzal celou akci na sebe. Nabruslil si až do mezikruží a střelou zápěstím překonal Štěpanovského. Následné dvě přesilové hry Hodonína zůstali nevyužity. Další zásah do hodonínské svatyně přidal sedm minut před koncem Jakub Jenáček a o vítězi bylo rozhodnuto. Drtiči tak svůj poslední zápas v základní části prohráli.

Jiří Weintritt (Valašské Meziříčí):
Pro nás to byl těžký zápas hlavně z psychického hlediska. Za stavu 2:0 pro nás bylo všechno v pořádku, poté jsme ale dostali hloupý gól v naší přesilovce a na deset minut se nám zbořil celý svět. Hodonín byl všude o krok dřív. Cením si toho, že jsme se vrátili ve třetí třetině k naší hře a podařilo se nám rozhodnout.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Poslední utkání základní části jsme odehráli na tři kompletní lajny s tím, že některé hráče jsme nechali odpočívat, i proto, aby se nám před playoff případně zbytečně nezranili. Bylo vidět, že domácím šlo v zápase o hodně a my jsme si alespoň vyzkoušeli hráče, v posledních zápasech hráli méně často. Utkání nám ukázalo, kdo z nich už je připraven na ostrý zápas a plnou zátěž, a kdo ještě není. Dnešní zápas ale pro nás nebyl až tak důležitý. Všechno nám začne až zítřejším tréninkem, kdy se začneme připravovat na playoff a na soupeře, který nás bude čekat v semifinále.

30.9. | Val. Meziříčí - Hodonín | 1:3
25.10. | Hodonín - Val. Meziříčí | 3:6
18.11. | Val. Meziříčí - Hodonín | 0:1
13.12. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:4p
10.1. | Val. Meziříčí - Hodonín | 3:7
3.2. | Hodonín - Val. Meziříčí | 5:2
28.2. | Val. Meziříčí - Hodonín | 4:2