Drama se šťastným koncem. Z Pelhřimova se třemi body

středa 8.10.2008 | Jan Hochman

Zápas ve znamení dvojek - to bylo dnešní utkání na ledě Spartaku Pelhřimov. Do dvougólového vedení poslal Drtiče dvěma trefami Michal Hoza, když mu u o obou branek asistoval Michal Rapant. Ve třetí třetině se povedlo domácím během třiadvaceti vteřin srovnat na 2:2, ale dvě minuty před koncem rozhodl o výhře SHK ve skvělé formě hrající Milan Čárský.

8.kolo, středa 8.10.2008
HC Lední Medvědi Pelhřimov - SHK Hodonín  2:3  (0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Tecl (Meloun, Plachý), 47. Anderle (Pelán, Sláma) - 20. Hoza (Rapant M.), 32. Hoza (Rapant M.), 59. Čárský (Hrtús). Rozhodčí: Pokorný - Pavlík, Blažek. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400 (s toho 34 z Hodonína) Střely na branku: 36:45. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Kaiseršot - Sláma, Vácha, Meloun, Spudil, Kloucek, Wonfor - Kočan, Anderle, Pelán - Heřman, Plachý, Tecl - Šejnoha, Lazorišák, Hadrava - Votápek
SHK Hodonín: Holeš - Šťastný, Pokorný, Hučko, Podešva, Javorek, Vejvar - Hrtús, Jurásek, Čárský - Matušek, Peš, Barták - Surový, Rapant, Hoza

Hodonínští vstoupili do utkání aktivněji a byli to právě oni, kdo měl první větší šanci v podání Čárského. Kaiseršot si však s jeho střelou poradil. Další velkou šanci měli Jihomoravané v polovině první dvacetiminutovky, kdy Hoza trefil v přesilovce jen tyč odkryté branky. Hosté se i nadále tlačili více před branku Spartaku. Ve 14. minutě měl další šanci Barták, ale Kaiseršot se i tentokrát vyznamenal. Domácí poprvé zahrozili o minutu později, ale Kočan Anderleho přihrávku za záda Holeše neusměrnil. Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, Heřman namazal puk přímo na hůl hostujícího Hozy a ten vymetl horní růžek Kaiseršotovi svatyně.

Druhá část začala v podobném duchu jako ta první. Ve 24. minutě se řítil po přihrávce hostujícího gólmana sám na Kaiseršota Matušek, ale bekhendový blafák nedotáhl do konce. Pelhřimovští odpověděli šancí o čtyři minuty později, kdy se před Holešem objevil Vácha, ovšem hostující gólman jeho šanci vykryl. V polovině zápasu měli Hodonínští možnost přesilové hry pět na tři, ovšem tuto výhodu se jim nepodařilo využít. Co se však hostům nepovedlo v přesilovce, se jim povedlo o chvílí později při hře pět proti pěti. Po zmatcích v domácí obraně se puk dostal k Hozovi a ten přidaldal svůj druhý gól v zápase. O chvíli později mohl odpovědět Heřman, ale v dobré šanci ho zastavil faulem hostující bek.

Do třetí třetiny vstoupili domácí aktivněji, ovšem mnohdy nepřesné přihrávky je brzdily v šancích něco udělat s nepříznivým výsledkem. Velká příležitost se jim naskytla ve 47. minutě, kdy měli možnost přesilové hry pět na tři a tu se jim bezezbytku povedlo využít. Nejprve se dostal k Melounově odražené střele před brankou Tecl a poprvé rozjásal domácí ochozy. V pokračující přesilovce jednoho muže v poli se dostal ve skrumáži před hostující brankou k puku Anderle a se štěstím jej dopravil do sítě. Pelhřimovské hokejisty dva vstřelené góly povzbudily, ale jejich následné šance většinou končily v náruči hostujícího Holeše. V předposlední minutě třetí části se pěkným průnikem prezentoval Heřman, ale Holeš si s jeho šancí poradil. I tentokrát tak platilo otřepané „nedáš, dostaneš.“ V téže minutě si srazil domácí Vácha pokus Čárského mezi Kaiseršotovi betony a bylo rozhodnuto.

Pelhřimovští podali v dnešním utkání určitě lepší výkon, než v minulém zápase v Přerově, ale na bodový zisk to ani tentokrát nestačilo. Hvězdou utkání stal hostující Hoza, který v dnešním utkání zaznamenal dvě branky.

Převzato z webu HC Spartak Pelhřimov

Ladislav Kolda (trenér Pelhřimova): Samozřejmě mě mrzí, že jsme zase prohráli. Mezi tímto a zápasem v Přerově byl ale jeden podstatný rozdíl. Dnes mužstvo bojovalo, nechalo na ledě všechno, o výsledek se poprala. Je škoda, že jsme nevyužili slabší chvilky soupeře a nestihli otočit výsledek.

Svatopluk Číhal (trenér Hodonína): Já jsem spokojený s tím, že dnešní přístup ke hře byl jinde než ve Šternberku i když po první třetině jsme mohli klidně odskočit o dva tři góly. První dvě třetiny jsme měli docela dobře rozehrané ( 2:0 po druhé třetině) a měli jsme to pod kontrolou, ale pak zase úplně hloupé vylučování – sevřený kotouč, vyhozený kotouč - a domácí stav skóre srovnali a pak už to bylo trošičku o štěstíčku, které se k nám přiklonilo, když minutu před koncem jsme to rozhodli. Výsledek je dobrý a tři body jsou doma. Výborný výkon dnes předvedl brankář Holeš a taky Michal Hoza, ale celé mužstvo odehrálo solidně i když někteří ještě tu pravou formu nemají a těší mě i to, že ten duch se do týmu vrací, jaký byl, mimo utkání ve Šternberku. Je to pozitivní. Jinak Pelhřimov měl dnes dobré utkání a docela nás potrápil i když bodový zisk v tabulce tomu neodpovídá, ale budeme se soustředit na naše výkony a jedeme dál. Co se týče nedělního utkání s Technikou, tak jen prozradím, že budou všichni Brňáci (Protivný, Kýhos, Zábranský a Lukačovič) a snad to spustíme na čtyři lajny, protože toho kluci mají dost, ale do neděle je daleko. Je to náš tradiční rival, tak chceme lidem doma předvést solidní výkon. Na neděli, pokud bude vše jak by mělo být, budeme v plné zbroji.

1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15