Dračí sluj konečně dobyta! Drtiči vyhráli na šumperském ledě a zajistili si účast v semifinále!

sobota 17.2.2018 | Jan Hochman, Tomáš Chramosta

Na čtvrtý pokus to Drtičům vyšlo! V Šumperku sice svěřenci kouče Čechmánka po první třetině o jednu branku prohrávali, chvíli po změně stran ale vyrovnal Petr Jurča a v závěru prostředního dějství poslal Baník do vedení Dominik Matula. V polovině duelu přidal třetí zásah Oranjes Jan Matějka, na to domácí po chvíli odpověděli snižující trefou, ale o minutu později dal výsledku konečnou podobu čtvrtou brankou Jihomoravanů Petr Jurča. Drtiči si výhrou pojistili druhé místo a tím pádem i přímý postup do semifinále playoff.

46.kolo, sobota 17.2.2018
Draci Šumperk - SHK Hodonín  2:4  (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 53. Králík - 22. Jurča (Matějka), 39. Matula (Sajdl, Peš), 50. Matějka (Kužílek, Černohous), 54. Jurča (Černohous). Rozhodčí: Cabák - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 760. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.
Draci Šumperk: Lakosil (Faltus) - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák T. (C) - Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fisher, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.
SHK Hodonín: Kotvan (Štěpanovský) - Miklík, Mojžíš (A), Sedlák J., Hladiš, Žabčík, Kužílek, Kobylík - Matula, Peš (C), Sajdl (A) - Jurča, Charvát, Matějka - Hajný, Vaněk, Kadlec - Peška, Černohous, Hložánek. Trenér: Roman Čechmánek.

Prvním vyloučeným hokejistou byl v páté minutě sobotního duelu hostující obránce Mojžíš, což byla voda na mlýn Draků, kteří mají perfektně nacvičené situace v početní výhodě. Tuto skutečnost vzápětí zužitkoval Michal Vymazal, který převzal puk z hole Půhoného do jízdy na levém křídle, přebruslil hned dva bránící hráče Hodonína a přesně zakončil bekhendem za Kotvanova záda.

O několik chvil později dostali Jihomoravané taktéž možnost přesilové hry. V ní byl nejblíž ke vstřelení branky hostující obránce Hladiš, jeho rána od modré čáry se jen těsně nevešla mezi tři tyče. Ve 12. minutě to na brankáře Lakosila zkoušel nejlepší hodonínský střelec Jurča, jeho rána z mezikruží se ale taktéž neujala. Těsně před závěrečnou sirénou mohl náskok Šumperka zvýšit Cink, který v přečíslení volil tvrdé zakončení golfovým úderem, ale nemířil přesně. Domácí mužstvo mělo po dvaceti minutách navrch o jeden gól.

Druhá třetina utkání by se dala rozdělit na dvě poloviny, v té první byli herně lepší Drtiči, v té druhé pak šumperští Draci. Po 77 sekundách hry hosté snižovali zásluhou Petra Jurči. Lví podíl na této brance měl i Matějka, který umně obkroužil Lakosilovu klec a zakončoval bekhendem, vyražený kotouč následně bezpečně dopravil na místo určení právě Jurča. Pár okamžiků nato nebezpečně vyjížděl z rohu kluziště Kadlec, před ním se šumperský brankář už měl na pozoru.

Zhruba od 30. minuty začali domácí hokejisté pomalu přebírat otěže prostředního dějství . Fischerova rána z mezikruží, která byla šikovně schovaná za bránícího beka, nadělala Kotvanovy pořádné starosti. V přesilové hře se ocitl v obrovské šanci Vachutka po spolupráci s Vymazalem, jenže kotouč mu u pravé tyče hodonínského brankáře přeskočil hokejku. Druhý gól slováckého mužstva přišel jako blesk z čistého nebe. Sajdl chytře přenesl hru na levé křídlo, kde byl našlápnutý Dominik Matula, a ten nadvakrát dokázal protlačit puk za Lakosilova záda.

O předěl mezi druhou a třetí dvacetiminutovkou se postaralo Jurčovo vyloučení za hákování. Jen co Drtiči ubránili jednu přesilovku Šumperka, hned je čekala druhá, a to když putoval na trestnou lavici Kobylík. Oranžovo-modří zvládli i tento kritický moment, jen aby následně mohli sami gólově udeřit. Kužílkovu ránu od modré čáry stihl dorazit za brankovou čáru Jan Matějka dříve, než stačila Lakosilova klec vypadnout z kolíků.

Domácí hokejisté ale nechtěli soupeři dát nic zadarmo a ještě zabojovali o možnost dostat se do konce základní části na druhé místo tabulky. Hodonínská obrana udělala hrubku v rozehrávce u pravého hrazení, které bezezbytku využil Lukáš Králík přesnou střelou zápěstím k tyči. O minutu později si hosté vzali dvoubrankový náskok zpět. Podruhé se zapsal mezi střelce Petr Jurča, jenž pálil přesně z Černohousovy nahrávky od pravého mantinelu. Drtiči si v závěru třetí periody pohlídali své vedení, poslední minutu dokonce odehráli na polovině soupeře a definitivně odskakují Drakům, kteří po konci základní části zůstanou na třetí pozici.

Jozef Zavadil (Šumperk):
V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři. Čestně sportovně musím přiznat, že byli lepší. V tuto chvíli víme, že jdeme do play-off ze třetího místa. Musíme se chystat na vyřazovací část, ovšem budeme to mít těžké, neboť Jakub Ďurkáč má něco s tříslama, takže se nám počet obránců zmenší. My jsme opět doplatili stejně jako v Porubě na koncovku. Závěry zápasu jsou vyhrocené. Úplně zbytečně. Někteří hráčí předávají adrenalin na ostatní, a pak ta koncentrace jde na úplně jiné věci a ne na hru.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Podali jsme koncentrovaný a po všech stránkách dobrý výkon. Všichni hráči odvedli maximum. Byl to playoff zápas, domácí měli v první části možná mírně navrch, ale i my jsme si vypracovali šance. Od druhé třetiny jsme postupně přebírali otěže a myslím si, že jsme nejenže vyhráli zaslouženě, ale že jsme předvedli opravdu dobrý a kvalitní výkon. Věřím, že to v hráčích zůstane, a že budeme podobné výkony předvádět i následně v playoff.

20.9. | Hodonín - Šumperk | 0:3
14.10. | Hodonín - Šumperk | 4:5p
8.11. | Šumperk - Hodonín | 4:2
2.12. | Hodonín - Šumperk | 9:3
30.12. | Šumperk - Hodonín | 5:3
24.1. | Šumperk - Hodonín | 4:0
17.2. | Šumperk - Hodonín | 2:4
14.3. | Hodonín - Šumperk | 5:1