Draci dvěma góly v jedné minutě rozhodli o zisku tří bodů

neděle 23.11.2008 | V. Urubek,J. Bárta, R. Krůza

Utkání bylo velmi vyrovnané. Zřejmě nejhokejovější byla první třetina, kdy se střídaly šance na obou stranách a také padly tři branky. Další třetiny byly poznamenány několika šarvátkami, hra se rozkouskovala a ztratila tempo. Když už se zdálo, že tři body zůstanou v Hodoníně, Draci udeřili dvakrát během dvanácti vteřin. Domácí už nenašli síly na vyrovnání a tři body putují na sever Moravy.

20.kolo, neděle 23.11.2008
SHK Hodonín - Draci Šumperk  2:3  (2:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Jurásek, 7. Peš (Matušek, Zábranský) - 6. Duba (Fischer, Blanár), 54. Duba (Vymazal), 54. Brunec (Osina, Hulva). Rozhodčí: Mech - Humpolíček, Pospíšil). Vyloučení: 12:8 - navíc Roháč (SHK) a Novosad (SUM) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1891. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Pokorný, Šťastný, Podešva, Komárek, Hučko, Protivný, Vejvar - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Matušek - Hoza, Rapant M., Barták - Průdek, Kýhos, Roháč
Draci Šumperk: Daněček(Maláč) - Blanár, Holík, Ondráček, Osina, Sedlák, Vrtík, Zacpálek - Ambruz, Brunec, Čížek, Drábek, Duba, Fischer, Giesel, Hulva, Meluzín, Novosad, Stejskal, Vymazal

Domácí do zápasu vlétli jako uragán, Čárský vystřelil, Daneček puk chytil a rozehrál na obránce, který to zřejmě nečekal a o puk přišel. Sebral mu jej Jurásek a bekhendem zkušeně umístil puk pod horní tyčku. A to ve čtyřicáté vteřině utkání! Tento začátek však hosty z míry příliš nevyvedl a hned se snažili o vyrovnání, starosti Holešovi dělal např. Meluzín. A hned v šesté minutě uspěli. Blanár se zmocnil kotouče, ten se dostal na druhou stranu brány, kde z nulového úhlu vystřelil Fischer. Holeš puk vyrazil před sebe, kde na něj čekal Duba a poslal jej do sítě. Dál se hrál aktivní hokej a ani ne za minutu bylo vedení opět na straně domácích, Zábranský se po vhazování protlačil ke střele, tu Daneček pouze vyrazil a Peš se trefil přesně. Za šest a půl minuty bylo skóre 2:1! Divácky velmi atraktivní hokej, s množstvím šancí na obou stranách, pokračoval i nadále. Na jedné straně byl Stejskal v dobré pozici, na straně druhé měl skvělou šanci Jurásek. 1891 diváků se opravdu nenudilo. Po polovině první části hry přišlo menší uklidnění z obou stran, hrálo se převážně ve středním pásmu. První vyloučení přišlo až v čase 13:27 (!), na trestnou lavici si šel sednout domácí bek Podešva. Draci si v ní vytvořili několik šancí, z níchž nejvážnější byla ta, kdy Holeš zastavil střelu mířící již do sítě "tygřím" skokem. Minutu a půl před koncem třetiny putoval na trestnou lavici šumperský Sedlák. V ní měl šanci paradoxně hostující Vymazal, ale utekl mu puk, na druhé straně ani nadvakrát Danečka nepřekonal Hrtús. Patnáct vteřin před koncem třetiny přišlo vyloučení na obou stranách, na domácí to byl Matušek, na hostující Ondráček. Po první třetině stav 2:1.

Chvíli po začátku druhé třetiny byl sice vyloučen šumperský Stejskal, ale hosté se dobře bránili a práci měl dokonce domácí gólman Holeš. V této části hry byli mírně aktivnější hosté, Vejvar musel faulem hasit další šanci Draků. V ní ale hosté vyprodukovali pouze jeden závar, jinak Holeš starosti neměl. V čase 26:26 měl třetí gól Drtičů na hokejce Matušek, s pukem se ocitl nikým nebráněn sám před Danečkem. Svou střelu však poslal těsně vedle tyče. Momentální tlak domácích podpořilo také vyloučení Duby. Po polovině zápasu přišla první z několika strkanic hráčů. V hráčích začaly pracovat emoce a obě trestné lavice se solidně zaplnily. Za domácí šli v rychlém sledu po sobě na trestnou lavici Průdek, Hoza a Komárek, za hosty Osina a další hráči. V dalším průběhu utkání si rozhodčí svolal kapitány a žádal zklidnění emocí. To se skutečně, aspoň na chvíli, podařilo a opět se hrál hokej. Domácím krátká přestávka zřejmě prospěla a Daneček měl dvakrát po sobě štěstí, že puk neskončil za jeho zády. V dobré pozici byl také Jurásek, s jeho střelou si gólman také poradil. Vyloučení Matuška přineslo Drakům přesilovou hru, ve které si však nevytvořili žádnou vážnější příležitost. Chvíli před koncem třetiny byl tvrdě, ale čistě zastaven Michal Vymazal, což opět roznítilo emoce některých hráčů a k vidění byla další strkanice, žádné tresty se však neudělovaly. Po druhé třetině stav 2:1.

. Do třetí třetiny vstoupili Draci zhurta, Sedlák okamžitě zaměstnával Holeše. Novosad následně inkasoval trest na 10 minut za nesportovní chování. S Bruncovou střelou si Holeš poradil. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, ale oba gólmani chytali ve velmi dobré formě. Po vyloučení Meluzína nebezpečně střílel Pokorný, Daneček na místě. V čase 53:06 se další šumperský hráč ocitl na ledě, hra pokračuje bez vylučování. Pak přišlo černá minuta pro domácí, v níž se skóre obrátilo ve prospěch hostů. Nejprve Duba mezi nohama prostřelil Holeše a hned po rozehrávce se puku zmocnil Hulva, najel si do pásma a jeho střelu tečoval mimo dosah Holeše Brunec. Po dvou gólech následovala další potyčka. O chvíli později šel na trestou domácí Hoza, Holeš střelu Duby zneškodnil. V čase 58:13 si Šumperk vybral oddechový čas. Draci v posledních minutách skvěle bránili, s jedinou střelou Pokorného neměl Daneček problémy. Čtrnáct vteřin před koncem byl vyloučen domácí kapitán Pokorný a to znamenalo konečnou pro snahu domácích o vyrovnání. Utkání skončilo výsledkem 2:3.

Michal Holeš (brankář Hodonína):
Dnešní zápas byl těžký... 50 minut hrajeme dobře a pak během 20 vteřin dostaneme dva góly, trošku nešťastné, ale bohužel Dřeme celý zápas a během chvíle si to necháme utéct. Prali jsme se s tím, ale hráli jsme s vědomím, že už je to 2:3, že už se začínáme trápit, do toho přišla ta spousta vyloučení a Šumperk si to už zkušeně pohlídal. Fanouškům bych rád vzkázal,ať se na nás nezlobí, protože jsme bojovali a chtěli jsme pro ně vyhrát. A ať si dál najdou cestu na stadion v hojném počtu.

28.9. | Šumperk - Hodonín | 1:3
23.11. | Hodonín - Šumperk | 2:3
1.2. | Hodonín - Šumperk | 4:2
1.3. | Šumperk - Hodonín | 5:2