Do třetice to vyšlo! Drtiči i díky hattricku Zdeňka Juráska nadělili fanouškům pod stromeček výhru nad Žihadly!

pondělí 21.12.2015 | Jan Hochman

Na třetí pokus se to hodonínským hokejistům podařilo! V předvánoční předehrávce 30. kola hostili Drtiči na svém ledě Moravské Budějovice, kterým v předešlých dvou duelech dvakrát podlehli. Dnes ale tato nepříznivá bilance skončila. Drtiči dali svým fanouškům pod vánoční stromeček tříbodový dárek v podobě zasloužené výhry 6:3, na které se hat-trickem podílel Zdeněk Jurásek, po jednom gólu přidali Daniel Kolář, David Polesný a Martin Špok.

30.kolo, pondělí 21.12.2015
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2019  6:3  (1:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Jurásek (Matula, Kuba), 23. Špok (Sajdl), 30. Jurásek (Špok, Škápik), 34. Polesný (Špok, Kučera), 50. Kolář (Sajdl, Matula), 57. Jurásek (Špok, Škápik) - 10. Havel (Matějka), 15. Horký (Juráň, Lander), 50. Rytnauer (Sobotka, Havel). Rozhodčí: Slavka - Vožda, Zedník. Vyloučení: 8:5, navíc Šťastný (MOB) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1050. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) - Kolář, Mikéska, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš (C), Jurásek (A), Špok - Černohous, Charvát, Kučera - Janás, Tomi, Garanin. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Máj) - Sobotka, Pelikán, Sechovec (A), Randa, Peroutka, Šťáva, Fejt - Matějka (C), Juráň, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Rytnauer (A), Lander, Horký, Lupač. Trenér: Jiří Rech.

Drtiči neprováhali začátek utkání a už ve čtvrté minutě otevřeli skóre zásluhou Zdeňka Juráska, který vyjel zpoza brány a zasunul kotouč za brankáře Šťastného. Skvělý začátek pro oranžovo-modré. Ihned po vstřeleném gólu byla Oranjes poskytnuta šance přesilovky, hosté ji však bez problémů přečkali a v následující početní výhodě sami udeřili.

Nejnebezpečnější budějovické duo Filip Matějka - Lukáš Havel předvedlo perfektní kombinaci, na jejímž konci druhý jmenovaný zakončoval do prázdné brány. O pár minut později přidal další branku David Horký a Žihadla se dostala do vedení. To se jim povedlo udržet až do další části.

Na počátku druhé třetiny předváděli Drtiči aktivní hru, což ovšem vyvrcholilo vyloučením Ondřeje Nedvěda. Početní nevýhoda Baníku nevadila, a ten, zásluhou skvělých individuálních schopností Martina Špoka, vyrovnal stav utkání. Pro Žihadla mohlo být hůře, ale duo Matula-Charvát v úniku dva na jednoho neuspělo. Skóre se měnilo až v polovině třetiny, kdy po krásné Špokově přenechávce zasadil ránu do sítě opět Zdeněk Jurásek.

V přesilovce se dostal do další šance Matula, ale stejně jako v prvním případě, jeho střela skončila na tyči. To mu ovšem tak nevadilo, protože po krásné kombinaci Špoka s Kučerou zakončoval do prázdné brány David Polesný. Budějovice se snažily zápas zvrátit ve svůj prospěch, ale všechny jejich šance vychytal slovenský lapač jménem Kotvan.

Zdenko Kotvan předváděl úžasný výkon i ve třetí periodě a několikrát zastavil snajpra hostů, Havla ve stoprocentní příležitosti. Právě díky němu se mohli Oranjes soustředit na útok, z čehož vyplynul další zásah ve Šťastného síti. Z dorážky se prosadil Daniel Kolář. Hostující brankář patrně pronesl nějaká nepěkná slůvka k hlavnímu arbitrovi a byl mu za to udělen desetiminutový osobní trest.

Budějovičtí ale záhy snížili, když Sobotkovu vyraženou střelu uklidil do Kotvanovy svatyně Ladislav Rytnauer. Vzápětí byl vyloučen Špok, ale hosté početní výhodu, díky výborné práci gólmana, v branku nepřetavili. A hodonínský gólman znovu hasil ohně v pětapadesáté minutě, kdy skvělými zákroky zneškodnil tři po sobě jdoucí šance hostujícího celku. Konečnou podobu dal výsledku Zdeněk Jurásek, který přijal Špokovu nahrávku u tyče brány Žihadel a s přehledem jemu vlastním dokonal hattrick.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín):
Dnes k nám přijel velice nepříjemný a těžký soupeř. Dvakrát nás porazili tak jsme jim to chtěli dnes vrátit. My jsme předvedli kvalitní výkon a myslím si, že rozhodla druhá třetina. Divákům se zápas musel líbit a takhle jsme si představovali poslední zápas před vánoční pauzou. Musím dnes pochválit fanoušky, kteří nás dnes hnali za vítězstvím, a taky musím zmínit fanoušky hostů, kteří byli taktéž fantastičtí.

Jiří Rech (HC Moravské Budějovice):
Utkání se muselo fanouškům líbit, bylo to nahoru dolů a padlo hodně gólů. Asi rozhodla ve druhé třetině za stavu dva jedna pro nás naše přesilová hra, kdy jsme měli dobré pozice na vstřelení gólu, ale domácí toho využili a z protiútoku nám dali gól. Během pěti minut nám soupeř odskočil a tam se lámal chleba. V poslední třetině jsme se zvedli a měli jsme spoustu gólových možností, ale bohužel to tam nespadlo. Dobře zachytal domácí gólman, který Hodonín podržel. Domácí si svůj náskok ze konci zápasu pohlídali.