Derby jasně ovládli domácí Drtiči! Dvěma góly se blýskl Jakub Sajdl, Petr Zavadil udržel čisté konto

pondělí 28.9.2015 | Jan Hochman

Dlouho očekávaný duel dvou velkých regionálních rivalů nabídl kvalitní hokejovou podívanou, v níž měli po většinu zápasu více ze hry domácí Drtiči. Ti se v první třetině dostali do dvoubrankového trháku díky dvěma zásahům Jakuba Sajdla. V závěru druhé třetiny přidal uklidňující třetí trefu Ondřej Nedvěd a jelikož v poslední části už žádná branka nepadla, vyhráli Drtiči první Jižanské derby jasně 3:0. Petr Zavadil si připsal první čisté konto v sezoně.

6.kolo, pondělí 28.9.2015
SHK Hodonín - HC LVI Břeclav  3:0  (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Sajdl (Piskoř), 15. Sajdl (Kuba), 37. Nedvěd. Rozhodčí: Kubičík - Musil, Lainka. Vyloučení: 8:7, navíc Piskoř (HOD) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1410. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 3:0.
SHK Hodonín: Zavadil (Zollpriester) - Pokorný (C), Kolář, Nedvěd, Škápik, Jedlička, Janota, Polesný, Flamík - Kučera, Sajdl, Špok - Matula, Jurásek (A), Kuba (A) - Piskoř, Smetana, Garanin - Zítka J., Vrba. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC LVI Břeclav: Šurý (Bača) - Směřička, Miklík (A), Svoboda, Dittrich, Novák, Vlček, Zítka P. - Červenka (C), Flora, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Medřický, Buhaj, Kozel, Průdek, Vachutka, Vaculín, Lašák. Trenér: Michal Konečný.

Derby začalo opatrně a v prvních střídáních se oba soupeři spíše jen oťukávali. Na konci páté minuty ale najednou udeřilo z čistého nebe. Piskoř udělal u levého mantinelu otočku a nenápadnou střelou zkusil překvapit Šurého. Těsně před hostujícím golmanem ještě změnil směr střely šikovně Jakub Sajdl a domácí šli z ničeho nic do vedení.

Hosté měli výbornou možnost na srovnání ve dvojnásobné početní výhodě, ale místo toho si nechali ujet Jakuba Sajdla, který se vracel z trestné lavice. Křídlo první formace Oranjes se dostalo do brejku. Zakončení mu znemožnil vracející se zadák Lvů Dittrich jen za cenu faulu. Trestné střílení se ale nekonalo, protože kotouč k překvapení všech doklouzal až do břeclavské svatyně.

V závěru první třetiny měl obrovskou šanci na snížení břeclavský Vachutka, ale posila z prvoligového Šumperka v zakončení selhala a Drtiči tak vedli po první části o dvě branky.

Chvíli po obrátce měli hosté další velkou možnost na vstřelení branky. Vaculín byl faulován a sudí Kubičík nařídil trestné střílení. Strážce hodonínské branky ale forhendový blafák dvaadvacetiletého útočníka zneškodnil.

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná častými vyloučeními. Celkem se v prostřední periodě usadilo na trestnou lavici devět hráčů. Třetí gól domácích mohl v šestadvacáté minutě přidat Piskoř, který byl na konci parádní kombinace, ale v poslední chvíli mu neposedný kotouč přeskočil hokejku a zakončení tak útočníkovi Drtičů nevyšlo podle jeho představ.

Slušně zaplněné tribuny se ale do druhé přestávky přeci jen třetího puku v síti Šurého přeci jen dočkaly. V málo vídané hře tří proti třem ujel kolem pravého mantinelu Ondřej Nedvěd, jehož pumelici zastavila až síť břeclavské brány. Čtvrtou branku měl na své hokejce výborně hrající Sajdl, který měl po faulu Svobody možnost trestného střílení.

Domácí forvard byl blízko hat-tricku, ale jeho střela těsně minula pravou Šurého tyč a po druhé dvacetiminutovce tak svítil na světelné tabuli stav 3:0 pro Drtiče. Poslední část už tolik vzruchu, jako předchozí dvě třetiny, nenabídla. Drtiči dál pokračovali v aktivní hře a hosté se naopak snažili o vstřelení snižující trefy.

V obou brankovištích ale kralovali výborně chytající brankáři Zavadil a Šurý, kteří si připsali několik dalších skvělých zákroků a utkání tak skončilo výhrou domácího mužstva 3:0. Drtiči opanovali první derby sezony, nepovolili Lvům ani jednu trefu a připsali si důležité tři body do tabulky. Petr Zavadil udržel první čisté konto sezony.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín):
Derby je vždy speciální a dnes tomu nebylo jinak. Břeclav je nepříjemný soupeř, je před námi v tabulce tak jsme za výhru samozřejmě rádi. Tři nula je pěkný výsledek, i když soupeř měl také možnosti ke vstřelení branky. Hráči hráli zodpovědně a odmakali celý zápas.

Michal Konečný (HC Lvi Břeclav):
Po dvou třetinách ten výsledek byl možná pro nás trochu krutý. První dva góly Hodonína byly šťastné. Hodonín má kvalitní tým. Škoda, že jsme nevstřelili gól, zápas by potom vypadal určitě jinak.