Další zbytečná ztráta. Drtiči v závěru ztratili vedení 2:0, Novému Jičínu podlehli i počtvrté v sezoně

sobota 8.1.2022 | Redakce, Foto: Jan Zahnaš

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté vyšli po třech zápasech bodově zase naprázdno. Drtiči ve 28. kole východní skupiny druhé ligy neuspěli s Novým Jičínem. I když s Ďábly doma vedli v závěru druhé třetiny 2:0, o náskok na konci střetnutí přišli a nakonec s neoblíbeným soupeřem padli i počtvrté v sezoně, tentokrát 2:3. Vítězný gól vstřelil v čase 57:11 hostující útočník Jiří Zdeněk. Slováckému celku trefy Levického a Hložánka nestačily, před vlastním publikem prohrál poprvé od dvacátého listopadu a v tabulce zůstal s velkým odstupem poslední.

29.kolo, sobota 8.1.2022
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  2:3  (0:0, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Levitskij (Janás, Miklík), 38. Hložánek (Komínek) – 40. Gebauer (Hruška), 54. Maliník (Kafka, Hruška), 58. Zdeněk (Sluštík). Rozhodčí: Held – Zapletal, Hübl. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Diváci: 431. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
SHK Hodonín: Kořének (Malyschev) – Miklík, Sedláček, Hohl, Hefka, Mikulík, Škápik, Pchalin – Hložánek, Janás, Komínek, Růžička, Romančík, Handl, Lekeš, Levickij, Hrazdira, Marek. Trenér: Janás.
HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Holáň, Hruška, Foltýn, Kožený – Zdeněk, Gebauer, Maliník, Sluštík, Konečný, Štefka, Hilšer, Lehečka, Flok, Kafka, Kořenek. Trenér: Gebauer.

Sestava Drtičů se oproti minulému utkání vůbec nezměnila. Domácí vstoupili do utkání s druhým týmem tabulky aktivně, v úvodu střetnutí vyslali na hostujícího gólmana Šimonů několik štiplavých pokusů, na druhé straně si pár zákroků připsal i Kořének.

Zlínští odchovanci se mezi třemi tyčemi dál činili, hlavně proto diváci v první třetině žádnou branku neviděli.

Hodonín byl ale v úvodní dvacetiminutovce lepší a střelecky aktivnější, ale žádnou šanci ani střelu nevyužil. Zajímavostí je, že první třetina se odehrála bez faulů.

Prvním vyloučením byl až na začátku druhé třetiny domácí obránce Miklík. Slovácký celek ale první oslabení zvládl a neinkasoval.

Ďáblové se po přestávce zlepšili, soupeři více zatápěli, do vedení šli ale v polovině zápasu domácí.

Dlouhé čekání na první gól utnul ve 31. minutě Boris Levickij. Ruský útočník se dostal do samostatného úniku a kličkou do forhendu procpal kotouč za gólmana Šimonů.

Hodonín vedoucí trefa nastartovala, dál se tlačil do zakončení. Zvýšit mohl Romančík, zkušený slovenský forvard ale v nájezdu na hostujícího brankáře neuspěl.

Na 2:0 upravil až v závěru druhé třetiny Hložánek. Jeho rána z levého kruhu zapadla přesně do protějšího rohu novojičínské brány.

Ďáblové se ale velmi rychle vrátili zpátky do hry o body. Pomohlo jim k tomu vyloučení Levického. Pouhé čtyři sekundy před druhou sirénou snížil pohotový Gebauer, jenž za Kořénka dorazil střelu Hrušky.

Nový Jičín pak hrál přesilovku i na začátku třetí třetiny, Drtiči ale těsný náskok uhájili. Vzápětí měli i štěstí, když Kafkova teč skončila na tyči.

Severomoravané se dál hnali za vyrovnáním. Velkou šanci zahodil Gebauer, který zblízka dorážel těsně vedle.

Hosté svůj nápor zužitkovali až v samotném závěru. Vyrovnání přinesla trefa Maliníka.

Zkušený útočník uplatnil na brankovišti svůj důraz a po Kafkově přihrávce zblízka uklidil kotouč do sítě. Bleskový obrat pak završil v čase 57:11 Zdeněk, jenž využil srážky dvou domácích hráčů a napínavý duel rozhodl.

Hodonínu už nepomohla ani hra bez brankáře, power-play vyrovnání nepřinesla. Drtiči tak i přes dobrý výkon padli s Novým Jičínem i počtvrté v sezoně, tentokrát 2:3.

Druhá liga pokračuje zase ve středu, kdy se Drtiči představí na ledě Žďáru nad Sázavou.

Tibor Janás (SHK Drtiči Hodonín): „Nový Jičín hrál to, co potřeboval. Ve třetí třetině potvrdil roli favorita a dvěma góly utkání rozhodl. Přitom v první třetině jsme měli několik příležitostí ke vstřelení branky, ale žádnou jsme neproměnili. Ve druhé třetině jsme gólem Levického a pěkné střele Hložánka odskočili do trháku. Bohužel čtyři sekundy před koncem druhé třetiny jsme při hře v oslabení obdrželi kontaktní gól, což byl zlomový okamžik celého utkání. Hosty branka nastartovala. Soupeři gratuluji k výhře. Dnes jsme si body za závěrečnou část zápasu nezasloužili.“

9.10. | Nový Jičín - Hodonín | 3:2
6.11. | Hodonín - Nový Jičín | 3:5
4.12. | Nový Jičín - Hodonín | 3:2
8.1. | Hodonín - Nový Jičín | 2:3