Další porážka. Drtiči nezvládli druhou třetinu, za šest minut inkasovali čtyři góly

středa 26.9.2018 | Redakce

Sobotní varování a první facka s Novým Jičínem nestačily, hodonínští hokejisté ve druhé lize utrpěli další porážku. Drtiči absolutně nezvládli duel 5. kola ve Valašském Meziříčí, kde podlehli domácím Bobrům 2:5. Středeční duel rozhodla prostřední část, ve které hosté inkasovali čtyři branky za necelých šest minut, a bylo po zápase. Slováckému celku k bodům nepomohla ani výměna brankáře.

5.kolo, středa 26.9.2018
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  5:2  (1:0, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Daněk (Peška, Baroš), 26. Ostrčil (Vaněk), 28. Seidler (Vaněk, Weintritt), 29. Žák (Brunec, Dvořák), 32. Ostrčil (Seidler, Vaněk) – 25. Matula (Charvát, Matějka), 51. Zabloudil (Kuba, Šťáva). Rozhodčí: Škach – Vengřín, Janoš.
HC Bobři Val. Meziříčí: Slovák (Plšek) – Ostrčil, Mikel, Baroš, Holiš, Weintritt, Báchor, Váňa, Žák – Paťava, Brunec (C), Vaněk, Peška, Pořický, Seidler, Andris, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk (A)
SHK Hodonín: Havlík (28. Juríček) – Sedlák, Hložánek, Šťáva, Kobylík, Ševčík, Hladiš, Miklík (A) – Zabloudil, Charvát (A), Matějka, Rýpar, Růžička, Matula, Jurča (C), Švarc, Kuba

První třetina přitom žádnému debaklu nenasvědčovala. Jihomoravané, kteří nastoupili do utkání s brankářem Havlíkem, přečkali oslabení po faulu Kobylíka a v 9. minutě poprvé zahrozili. Střelu Švarce ale zblokoval jeden z domácích zadáků. Bobři odpověděli akcí Daňka.

Hodonínští hokejisté v závěru úvodní části protivníka zmáčkli, ale z převahy nic nevytěžili. Naopak, v čase 17.07 poprvé inkasovali. Puk za gólmana Havlíka uklidil dorážející Daněk.

Hosté skóre srovnali na začátku druhé periody. V přesilovce udeřil útočník Matula, který do sítě dostal puk po akci Charváta.

Bobři se ale neuvěřitelně zvedli a Drtiče čtyřmi brankami v rozmezí necelých šesti minut smetli z ledu. Vedení Valachům vrátil obránce Ostrčil. Zkušený zadák se prosadil v početní výhodě pumelicí od modré čáry.

Vzápětí pálil Báchor do tyče. To však domácímu týmu vůbec nevadilo. Ve 28. minutě akci Vaňka a Weintritta zakončil Seidler. Hodonínský kouč Dornič za nepříznivého stavu 1:3 stáhl z ledu gólmana Havlíka a ze střídačky poslal do brankoviště Juríčka. Tento tah hostům ovšem vůbec nevyšel. Než se slovenský gólman pořádně protáhl, lovil kotouč ze své klece. Žák propasíroval puk mezi Juríčkovi betony a Bobři vedli o tři branky.

To jim ale nestačilo a v čase 31:02 udeřili popáté. Podruhé v zápase se prosadil obránce Ostrčil. Gólu nezabránil ani Matěj Charvát, který se vracel z trestné lavice. Slovácký celek mohl v závěru druhé třetiny debakl zmírnit, ale Zabloudil trestné střílení neproměnil, když pozorný gólman Slovák ránu nad vyrážečku v pohodě vyrazil.

Drtiči výsledek zkorigovali až v závěrečné části. Deset minut před koncem snížil Zabloudil. Další branku Hodonína hlavní rozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. Bobři už si závěr pohlídali, Drtiči se i kvůli zbytečným faulům k náporu nedostali.

V 56. minutě byl navíc za zásah do oblasti hlavy nebo krku osobní trestem do konce utkání potrestán Marek Růžička.

Drtiči po druhé porážce za sebou klesli v tabulce východní skupiny na čtvrté místo. Vylepšit své postavení mohou v sobotu doma proti Kopřivnici. Duel 6. kola začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sedmnáct hodin.

Ivan Dornič (SHK Hodonín): „Výsledek je pro nás velmi krutý. Byl to spíš remízový zápas nebo utkání o jeden gól. Musíme se z toho poučit. Hlavně mladí hráči si kusí uvědomit, že hrají už seniorský hokej a ne naivní, juniorský. První třetina byla oboustranně výborná. Hrál se pohledný hokej. Oba týmy si vypracovali šance. Do vedení šel ale soupeř. Sice jsme prohrávali, ale díky dobrému vstupu do druhé části jsme skóre vyrovnali. Vzápětí jsme ovšem zbytečně faulovali v útočném pásmu, což soupeř potrestal a dostal se na koně. Po třetí inkasované brance jsme vyměnili gólmana, ani to nám ale nepomohlo. Valašské Meziříčí se dostalo do velké pohody. Dva osamocení hráči neměli problém dát gól. Rázem to z 1:1 bylo 5:1. V tu chvíli jsme vzali oddechový čas. Při něm jsme hráčům kladli na srdce, že takto hrát nemůžeme. Že musíme být zodpovědnější a důraznější. Ještě ve druhé třetině jsme si vypracovali několik šancí. Nedali jsme trestné střílení, Charvát neproměnil samostatný únik. Růžička pak trefil domácího brankáře do hlavy. Kdybychom tyto příležitosti proměnili, mohlo to být třeba o gól. V závěrečné části jsme chtěli utkání zdramatizovat. Nechtěli jsme nic zabalit. Soupeř však pozorně bránil výsledek a kromě jednoho gólu jsme se už střelecky neprosadili.“

1. SUM Šumperk 11 57:25 28
2. HBR Havl. Brod 11 54:28 27
3. VAL Val. Meziříčí 11 51:28 23
4. HOD Hodonín 10 45:35 18
5. OPA Opava 10 38:34 15
6. NJI Nový Jičín 11 30:52 13
7. ZNS Žďár n/S 10 32:43 11
8. KOP Kopřivnice 11 33:44 9