Další divočina pro Drtiče! Hodonín přepral Ďábly, přestřelku s Novým Jičínem v závěru utnul obránce Miklík

sobota 2.11.2019 | Redakce

H O D O N Í N - A zase ten závěr … Hodonínští hokejisté si tři dny po divokém souboji s posledními Moravskými Budějovicemi zase zahrávali, na konci sobotního utkání s Novým Jičínem nechali protivníka ze severu Moravy dokonce srovnat na 5:5 a vypadalo to na další zbytečnou ztrátu. Drtiči ale dokázali na údery nepříjemného protivníka reagovat, divočinu v čase 57:23 utnul obránce Martin Miklík. Slovácký celek skolil Ďábly 6:5 a přiblížil se třetímu Valašskému Meziříčí na dva body. Trenérům SHK Flašarovi a Konečnému vyšel tah s brankáři, když za nepříznivého stavu 2:3 odvolali Kubáně a na led poslali Hlaváče. Hrdinou utkání 15. kola byl ale útočník David Janás, který se blýskl hattrickem.

15.kolo, sobota 2.11.2019
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  6:5  (2:2, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Janás, 9. Slabý (Komínek), 30. Komínek (Miklík, Mlynář), 42. Janás (Balán), 51. Janás (Balán, Matula), 58. Miklík – 10. Slovák (Kobylík, Králík), 17. Poruba (Macuh, Hruška), 22. Slovák, 55. Macuh (Poruba), 56. Kafka (Rufer). Rozhodčí: Maťašovský – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 950. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3, 5:5, 6:5.
SHK Hodonín: Kubáň (22. Hlaváč) – Věžník, Horák, Miklík, Sedláček, Slabý, Čermák, Ševčík – Hložánek, Jurča, Janás, Balán, Pröschl, Charvát, Krejčí, Leška, Mlynář, Matula, Bulín, Polák, Komínek.
HK Nový Jičín: Šimonů (Loubal) – Rufer, Váňa, Hruška, Metelka, Kobylík, Tolokonnikov, Krutil – Slovák, Macuh, Pecha, Králík, Poruba, Štefka, Kočica, Palička, Irgl, Plitko, Krupa, Kafka

Hodonínu náramně vyšel vstup do sobotního zápasu. Drtiči začali skvěle a hned v padesáté sekundě šli do vedení, když se prosadil David Janás.

Pak byli v krátkém sledu za sebou vyloučení hostující hráči Pecha za držení a Macuh za vysokou hůl. Jihomoravané nabídnutou příležitost dokonale zužitkovali a přesilovou hru přetavili ve druhý gól. V čase 8:23 se trefil obránce Slabý a bylo to 2:0.

Pro domácího obránce to byla první branka v oranžovo-modrém dresu. Devatenáctiletý bek za hostujícího gólmana Šimonů poslal kotouč odražený od mantinelu po střele Komínka.

Ďáblové se ovšem po nepříjemných direktech rychle otřepali a kontaktní brankou Slováka se vrátili zpátky do hry o body.

Drtiči navíc v první třetině zbytečně faulovali a Severomoravané nedovolené zákroky protivníka nekompromisně trestali. Krosček Matuly ještě domácí přečkali, ale po Charvátově hákování už inkasovali. Další přesilovku Nového Jičína využil Poruba a v 17. minutě se za nerozhodného stavu 2:2 začínalo od začátku.

Hostům patřil i úvodu prostřední části, když Slovák svým druhým gólem v zápase završil obrat. Trenéři Hodonína Flašar s Konečným zareagovali a za nepříznivého stavu sáhli k výměně brankářů. Kubáň šel ve 22. minutě na střídačku a Hlaváč na led.

Domácím rošáda s gólmany pomohla. Vyrovnání zařídil v polovině utkání Komínek, jenž využil dvojnásobnou početní výhodu.

Drtiči mohli jít ještě ve druhé třetině zpátky do vedení, ale další přesilovky nevyužili a po úniku Matuly Bulín ve vyložené pozici nezpracoval puk.

Slovácký celek počtvrté udeřil až na začátku třetí třetiny. Další obrat v zápase dokonal Janás, jemuž asistoval Balán.

Pak se na hostujícího brankáře Šimonů řítil Charvát, ale po úniku pálil nad. V 51. minutě ale Drtiči soupeři odskočili na 5:3. Balán nahrál do jízdy Janásovi, který ranou od mantinelu zkompletoval hattrick a přiblížil favorita třem bodům.

Jihomoravané si ale stejně jako ve středu proti Moravským Budějovicím závěr zbytečně zkomplikovali. Ďáblové totiž využili laxnosti v soupeřově defenzivě a výsledek dvěma brankami v rozmezí jednapadesáti sekund srovnali.

Nejprve Hlaváče překonal Slovinec Macuh, následně po zaváhání domácí obrany udeřil Kafka.

Drtiči se ale po těžkých direktech dokázali zvednout a Severomoravany definitivně dorazit. Další přestřelku na Zimním stadionu Václava Nedomanského v čase 57:23 rozsekl obránce Miklík. I když na konci ještě fauloval domácí Krejčí, domácí tým vedení 6:5 udržel a slaví další druholigový triumf.

Hodonínští hokejisté si po druhé divoké výhře v řadě upevnili čtvrtou pozici. Na třetí Valašské Meziříčí ztrácejí jenom dva body. V týdnu na Drtiče čeká náročný dvojzápas v Havlíčkově Brodě a doma se Šumperkem.

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Asi by to bez těch nervů nemohlo být. Na druhé straně soupeř dal laciné branky. Hlavně první a třetí spadaly do kategorie jednoduchých. Podle mě tam soupeři spadla snad každá střela, kterou vyslal na naši branku. My jsme naopak zahodili miliony šancí, nemělo to být 5:3, ale 7:3 a mohl být klid a dávno po zápase. Bohužel jsme si v závěru nejprve dali vlastní gól a pak jsme Novému Jičínu fatální chybou za bránou namazali puk přímo na hokejku. Přijde mi, že se na našich výkonech v některých momentech podepisuje mladická nerozvážnost. Změna gólmana? Nechtěli jsme nechat Andrease, který nám vychytal minulé zápasy, dál trápit. Navíc jsme chtěli kluky nakopnout, se zápasem něco udělat. Bylo potřeba v tu chvíli něco změnit, tak jsme se rozhodli pro střídání brankářů. Můžeme si to dovolit, protože máme dva vyrovnané a kvalitní gólmany. Důležité je, že jsme závěr zvládli. Zasloužili jsme si vyhrát, protože jsme byli lepším týmem. Pánbůh se tentokrát přiklonil na naši stranu.“