Čekání na první výhru v přípravě stále trvá

úterý 13.8.2013 | Redakce, foto: hcnovezamky.eu

Do Nových Zámků odjeli Drtiči ke třetímu přípravnému zápasu ve značně okleštěné sestavě. Místa tradičních tahounů zaujali junioři a noví hráči, bojující o své místo v kabině A-týmu SHK. Domácí tým, který byl před zápasem jasným favoritem, potvrdil papírové předpoklady a porazil slovácký celek 8:4. Hokejisté Hodonína tak stále čekají na první výhru v letošních přípravných zápasech. Pozitivem ale určitě je, že se Drtičům podařilo protrhnout střeleckou smůlu.

Příp., úterý 13.8.2013
HC MIKRON Nové Zámky (MOL) - SHK Hodonín  8:4  (2:0, 3:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 5. Podstavek (Sucharda), 18. Uram (M.), 21. Popela (Zajac, Uram), 26. M. (Čaládi, Uram), 32. Kraus (Nagy, Barčák), 46. Kraus, 56. Dubec (Podstavek), 60. Nagy (Podstavek, Dubec) - 27. Peš (Zábojník), 34. Smetana R., 55. Charvát (Vrba), 58. Duchoslav (Pavešic). Rozhodčí: Druga - Bachurik, Ondruš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 327. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3, 7:3, 7:4, 8:4.
HC MIKRON Nové Zámky (MOL): Chovan (30. Krajčovič)- Baron, Zajac, Sucharda, Kráľ, Lehotský, Popela, Kraus, Varga - Uram, Štefanka M., Čaládi - Dubec Marek, Nagy, Podstavek - Klobučník, Dobrý, Bútora - Ružička, Barčák, Dubec Martin
SHK Hodonín: Kotvan (30. Zavadil) – Miklík, Zábojník, Polesný, Kulyk, Belisle, Laporte, Směřička, Pavešic - Peš, Škorík, Kuba - Kučera, Velechovský, Smetana T. - Smetana R., Tomi, Kundera - Charvát, Duchoslav, Vrba

Na Slovensko neodjede hned několik opor, které do utkání nepustí zranění (Pokorný, Kříž), nebo pracovní či studijní povinnosti (Jurásek, Špok, Skočovský, Koukal). Doma zůstali i golman Barus a útočníci Čavoj s Buřičem. Trenér naopak vyzkouší nové hráče - Tomáše Smetanu, Lukáše Zábojníka a Stanislava Škoríka, a také zámořskou dvojici Belisle - Laporte.

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu celku. V páté minutě obránce Albín Podstavek nadvakrát pokořil brankáře Kotvana a poslal Nové Zámky do vedení. Druhý přesný zásah si zeleno-bílí nechali na závěr první části, to když se ihned po buly dokázala prosadit největší hvězda slovenského týmu Marek Uram. V zápětí mohl snížit Kuba, ale jeho rána skončila jen na konstrukci domácí brány a po první třetině tak byl stav 2:0 v neprospěch Drtičů.

Drtičům utekl i nástup do druhé dvacetiminutovky. Už po necelé minutě zvyšoval na tříbrankový rozdíl bývalý obránce SHK Lukáš Popela. Pak Drtiči zvládli oslabení, ale chvíli po tom, co se vyloučený Vrba vrátil zpět na led, lovil Kotvan puk počtvrté ze své sítě. Pěknou kombinaci domácích zakončoval Miroslav Štefanka do prázdné brány.

V sedmadvacáté minutě se ke slovu dostali konečné i hodonínští. Petr Peš z mezikruží namířil puk přesně mezi betony Chovana a Drtiči konečně prolomili střeleckou smůlu, trvající téměř sto minut. V polovině zápasu oba celky vystřídali své brankáře, Kotvana nahradil Zavadil a v do domácího brankoviště se postavil Krajčovič.

Oba noví muži s maskou si svou neprůstřelnost moc dlouho neudrželi. Na 5:1 zvyšoval ve dvaatřicáté minutě v přesilovce Christián Kraus, na druhé straně o minutu později překonal Krajčoviče Radoslav Smetana. Kosíkovi svěřenci měli v zápětí dvě velmi dobře příležitosti snížit, ale Kundera ani Tomi na Krajčoviče nevyzráli. Po čtyřiceti minutách ta na světelné tabuli svítil stav 5:2 pro domácí.

TI své vedení ještě navýšili po šesti minutách třetí třetiny, když si svou druhou přesnou trefou v do statistik připsal Christián Kraus. Poslední pětiminutovka nabídla ještě čtyři góly. Nejprve se v oslabení dokázal prosadit Matěj Charvát, ale po 43 vteřinách odpověděli domácí zásluhou Marka Dubce. V osmapadesáté minutě snížil na 3:7 z pohledu hostí pěknou tečí Pavešicovy přihrávky Adam Duchoslav, ale poslední slovo měli nakonec Nové Zámky. V závěrečné minutě zápasu pečetil na konečných 8:4 Gergo Nagy.

1. SUM Šumperk 21 105:45 54
2. HBR Havl. Brod 21 90:66 44
3. VAL Val. Meziříčí 20 72:56 33
4. HOD Hodonín 20 88:83 33
5. OPA Opava 20 75:71 30
6. KOP Kopřivnice 21 69:77 26
7. ZNS Žďár n/S 20 72:81 26
8. NJI Nový Jičín 21 65:94 24