Brno nemělo šanci! Drtiči nasázeli Technice sedm gólů

sobota 26.1.2013 | Redakce

Po první třetině, která skončila 1:1, to nevypadalo, že by se na hodonínském zimním stadionu mohly konat nějaké velké gólové hody. Nástup do prostřední části však vyšel domácím na výtečnou. Třemi góly v rozmezí necelých čtyř minut v podstatě rozhodli o svém vítězství, které v poslední části ještě potvrdili.

29.kolo, sobota 26.1.2013
SHK Hodonín - HC Technika Brno  7:2  (1:1, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Kučera z trestného střílení, 22. Peš (Jurásek), 26. Kříž (Charvát, Špok), 26. Stejskal (Šťastný, Peš), 38. Stejskal (Šťastný, Jurásek), 42. Kučera (Stejskal, Jurásek), 53. Charvát (Stejskal, Fiedler) - 12. Hnilička (Benýšek), 29. Česnek (Mráz, Zapletal). Rozhodčí: Obadal - Švarc, Vožda. Vyloučení: 6:7. Využití: . V oslabení: . Diváci: 1338. Střely na branku: 42:43. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2.
SHK Hodonín: Barus (Jež) - Pokorný, Miklík, Šťastný, Polesný, Popela, Skočovský - Sajdl, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Stejskal - Smetana, Kučera, Fiedler - Vrba Charvát, Tomi
HC Technika Brno: Novák (26. Chvátal) - Habrovec, Žalud, Klimeš, Štindl, Zapletal, Košecký, Valeš, Kozák, Bělohlávek, Látal, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Mráz, Brzobohatý, Fardný, Česnek, Šedý, Matouš

První minuty dnešního derby byly z obou stran hodně opatrné. Jak domácí tak hosté očividně měli v hlavách - hlavně neudělat chybu. Tu první nakonec udělala hodonínská defenziva, která nechala ujet hosty ve dvanácté minutě do brejku. Benýšek přihrál Lukáši Hniličkovi a druhý jmenovaný otevřel skóre utkání.

Vedení hostům vydrželo jen čtyři minuty. Zapletal fauloval ujíždějícího Kučeru a sudí Obadal nařídil trestné střílení. Zdeněk Kučera se rozjel, nic nevymýšlel a střelou pod Novákovu vyrážečku v začínající sedmnácté minutě vyrovnal. Po první části, která skončila remízou 1:1, se dalo čekat, že další průběh bude hodně podobný a bude to opět boj až do posledních vteřin.

Vstup do druhé třetiny však domácím vyšel na podtrženou jedničku. V polovině dvaadvacáté minuty byl za hákování vyloučen brněnský Klimeš a Drtiči už po čtyřech vteřinách jeho vyloučení ztrestali. Juráskovu střelu vyrazil Novák na hůl Petra Peše a hodonínská „čtyřicítka“ v pohodě zametla puk do poloodkryté klece hostí.

O čtyři minuty později si krásně od zadního mantinelu vyjel Pavel Kříž a na jeho střelu ke vzdálenější tyči byl Novák také krátký. A aby toho nebylo ze strany Drtičů málo, po necelé půlminutě vymyslel druhý útok Hodonína lahůdkovou kombinační akci, na jejímž konci byl neomylný Vladimír Stejskal.

Technika reagovala oddechovým časem a výměnou golmana. Novákovo místo zaujal Chvátal. Hosté po promluvě trenérů pookřáli a byli v následujících okamžicích o poznání aktivnější. Výsledkem byla úspěšná dorážka Jana Česneka, který si našel před brankovištěm puk po Mrázově střele. V dalším střídání si to na hodonínskou branku sám upaloval Kozák, ale Barus jeho ránu skryl ve své lapačce.

Tři minuty před druhou přestávkou domácí podruhé v dnešním zápase potrestali vyloučení hostů. Tentokrát to sice nebylo tak bleskově, ale to nic neměnilo na tom, že po teči Šťastného rány od modré Vladimírem Stejskalem si Drtiči vzali zpět svůj třígólový náskok.

Jestliže Brňané pomýšleli na možná zvrat v poslední třetině, jejich přání se rozplynulo už po dvou minutách třetí třetiny. Stejskal našel volného Zdeňka Kučeru, který našel volné místo u Chvátalovy tyče a Drtiči vedli už 6:2. Konečnou podobu dali výsledku domácí sedm minut před koncem. Stejskal si doslova povodil celou obranu Brna, přiťukl puk na dobře najetého Matěje Charváta a devatenáctiletý útočník Drtičů přesnou ranou k tyčce pečetil přesvědčivou výhru svého týmu.

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
V první třetině jsme byli trochu zakřiknutí. Chyběl nám důraz. Soupeř nás po většinu času přehrával. Měli jsme tam sice nějaké šance, ale úvodní část od nás nebyla dobrá. Od druhé třetiny jsme se zvedli a hráli jsme to, co jsme chtěli. Škoda jen, že v poslední dvacetiminutovce se hra vinou velkého počtu vyloučení rozkouskovala a my jsme tak nemohli do hry pustit čtvrtý útok. Zlomové asi byly úvodní minuty prostřední části, ale díky tomu, že jsme začali opravdu hrát to, co jsme si řekli, tak věřím tomu, že by nám to tam napadalo i tak. Povedlo se nám domluvit s Martinem Altrichterem, že k nám bude jednou týdně jezdit za našimi brankáři. Je domluvena i spolupráce s mládežnickými golmany. Myslím si, že toho může klukům hodně dát. Michal Kuba má po operaci a k dispozici by mohl být zhruba za měsíc. Máme v záloze vyhlídnuté nějaké hráče, ale ti naskočí jen v případě velké marodky. Nemá totiž žádný smysl zasahovat do dobře fungujícího mančaftu.

Roman Kaňkovský (hlavní trenér VSK Technika Brno):
Po celkem dobré první části jsme druhou třetinu začali hodně špatně. Tři rychlé góly hodně ovlivnily zápas a myslím si, že během těch pěti minut se v podstatě rozhodlo o vítězi utkání. Doslova jsme ten začátek zaspali. Přestali jsme bruslit a umožnili jsme domácím jít do vedení, které si tak zkušené mužstvo, jaké Hodonín má, v pohodě pohlídalo. Ke konci už to byla ze strany domácích, nechci říkat exhibice… ale byla. Dostali jsme sedm branek. Udělali jsme spoustu chyb, ze kterých se musíme poučit, abychom hráli opět tak, jak před dnešním zápasem. Mrzí mě spíš to, že to byl souboj prvního s druhým a že ten výsledek nebyl odpovídající našemu postavení. Jirka Sedláček nám, a to nejen při přesilovkách, prostě chybí. Ale od toho tu jsou kluci, kteří dostanou příležitost a musí se jí chopit. Dnešní prohrou a hlavně výsledky, které jsme měli před Vánocemi, jsme si hodně zkomplikovali naši pozici. Určitě budeme chtít jít do play-off ze druhého místa, ale bude to ještě velký boj. Žďár i Kolín teď hrají velmi dobře, takže nás nečeká nic jednoduchého.

Autor videa: Pavel Hodes

16.8. | Hodonín - Technika Brno | 5:1
25.8. | Technika Brno - Hodonín | 5:1
19.9. | Technika Brno - Hodonín | 2:5
3.11. | Hodonín - Technika Brno | 1:2p
8.12. | Technika Brno - Hodonín | 3:2sn
26.1. | Hodonín - Technika Brno | 7:2
23.3. | Hodonín - Technika Brno | 3:4sn