Břeclav uštědřila Hodonínu lekci z produktivity, vyhrála zaslouženě 7:2

čtvrtek 2.9.2010 | Jan Hochman

Poslední přřípravný zápas před startem ligy Drtičům vůbec nevyšel. V Břeclavi tahali od úvodního buly za kratší konec a výsledkem byla nevyšší porážka od největšího rivala v novodobé historii klubu. Na jasné výhře Lvů se nejvíce podílel nezastavitelný pětibodový obránce Lubomír Škapík. Hodonín prohrál v Břeclavi 7:2.

příp., čtvrtek 2.9.2010
HC LVI Břeclav - SHK Hodonín  7:2  (2:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Bolfík (Klimovič, Škapík), 13. Škapík, 28. Klimovič (Grmela), 32. Fiedler (Škapík), 37. Škapík (Hrůza, Čikl), 38. Škapík (Novák J.), 48. Klimovič (Grmela) - 34. Tomášek (Jurásek), 49. Rehuš (Tomášek, Průdek). Rozhodčí: Volf. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2.
HC LVI Břeclav: Chvátal (Žůrek) - Nedvěd, Dora, Vozdecký, Škapík, Zapletal, Novák J., Konečný J., Hrůza, Čikl, Fiedler, Grmela, Bolfík, Klimovič, Barták, Paško, Novák E., Konečný L., Kuriál.
SHK Hodonín: Tuček (40. Rajčák) - Pokorný, Rapant J., Podešva, Salajka, Komárek, Miklík - Peš, Jurásek, Kuba - Hoza, Korotvička, Špok - Vaškovič, Tomášek, Rehuš - Penák, Průdek.

Už začátek zápasu naznačoval, kdo bude dnes hrát prim. Aktivnější domácí se díky trefě ex-drtiče Lukáše Bolfíka dostali už v páté minutě do vedení. Drtiči byli vsude o vteřinu později a druhou branku mohli inkasovat už po pár vteřinách od té první, ale teč Paška šla těsně vedle hodonínské klece. Hosté se do své první větší šance dostali paradoxně až při přesilovce Břeclavi. Miklík pálil, Chvátal vyrazil jen přeed sebe, ale Vaškovičovi se nepodařilo zamést puk do sítě. Druhý zásah domácích byl jako blesk z čistého nebe. Lehké nahození Škapíka od modré čáry prošlo Tučkovi mezi betony až do brány. V šestnácté minutě se dral do šance Špok, který skončil po nedovoleném zákroku domácího obránce na kolenou, ale i tak se mu povedlo nebezpečně zakončit - Chvátal byl na místě. Přesilovka Drtičů byla po minutě a půl ještě navýšena, ale i přes několik šancí, které si Drtiči v celkem tři půl minutové početní vyhodě vypracovali, se skóre neměnilo. Bohužel se potvrzovala slova hlavního trenéra, že jeho svěřenci trpí na neproměňování šancí. A to i těch nejvyloženějších.

O přestávce se asi v kabině odehrála bouře a na hře SHK to bylo hned zdát. Ale byla tu opět ta stejná písnička. Peš, Hoza ani Rehuš se prodrali do střeleckých pozic, ale pálili do připraveného Chvátala. Tlaku hostí pomohlo i vyloučení Bolfíka. V početní výhodě měli Drtiči další tři možnosti, ale se stejným koncem jako ve všech předchozích případech. Už za plného počtu hráčů pálil Miklík, jeho střelu některý z clonících hráčů tečoval mimo dosah Chvátala, ale bohužel i mimo branku. Chvíli na to sklepl Vaškovič na Rehuš. Ani jeho bomba se mezi tři tyče nevešla. Přišel tak zákonitý trest. V sedmadvacáté minutě propadla obrana hostí a Klimovič pohodlněě překonal Tučka potřetí. A nebyl to ani zdaleka poslední hřebíček, který domácí ve druhé části Drtičům uštědřili. Ve dvaatřicáté minutě zakončoval rychlý protiútok Fiedler po přihrávce Škapíka do prázdné brány. Pár vteřin po čtvrté trefě Břeclavi musel z utkání odstoupit ve tváři škaředě zraněný Kuba. Bolfík, který mladému hodonínskému útočníkovi tržnou ránu způsobil, vyfasoval 2+2 minuty. Po 31 vteřinách byl navíc vyloučen i Zapletal a hosté měli podruhé šanci hrát pět na tři. Napodruhé už hodonínští hokejisté tuto příležitost využili. Vaškovič vypálil, puk se odrazil k Juráskovi, ten zachoval chladnou hlavu a našel mezi kruhy osamoceného Tomáška a ten trefil pravý horní růžek Chvátalovy brány. Místo očekávaného tlaku a stíhací jízdy SHK však uhodili dvakrát v rozmezí necelých dvou minut Lvi. Nejdříve nejlepší hráč zápasu Škapík vstřelil svou druhou branku, aby v osmatřicáté minutě dovršil hattrick a uzavřel brankový účet druhé třetiny, po které vedla Břeclav jasně a zaslouženě 6:1

Do poslední části, nastoupil místo Tučka do hodonínského brankoviště junior Rajčák, ale za rozhodnutého stavu neměl moc práce. Tedy, v prvních minutách. Hosté byli zralí na ručník, nedařilo se jim v žádné herní činnosti. Vázla rozehrávka, zakončení notně pokulhávalo... a to snad na obě nohy. I přesto nejde Drtičům upřít snaha, ale herní křeč byla bohužel silnější. Chvátalova prsa schytala většinu dnešních hodonínských pokusů a nejinak tomu bylo i po střele Korotvičky z šetačtyřicáté minuty. A když už se povedlo hostům Chvátala překonat, stála v cestě konstrukce branky. Tyč trefil pěknou ránou z první Tomášek. Tři šance ve třech minutách zakončil rychlík Špok, jenž se zbavil bránicích hráčů, ale střelecká smůla Drtiče pronásledovala dál. Trestali tak opět domácí. Zmatky v obraně hostů využil ke vstřelení své druhé branky Klimovič. Téměř hned po vhazování ve středovém kruhu se sice konečně podařilo Rehušovi propálit Chvátala tvrdou ranou mezi nohy, ale to bylo už jen kosmetické upravnení výsledku. Drtiči podlehli v poslední přípravě Břeclavi zaslouženě 7:2

19.8. | Hodonín - Břeclav | 4:2
2.9. | Břeclav - Hodonín | 7:2
28.9. | Břeclav - Hodonín | 3:1
27.11. | Hodonín - Břeclav | 5:2
26.1. | Břeclav - Hodonín | 1:4
12.2. | Hodonín - Břeclav | 9:0