Bobří hráz odolávala jen první třetinu, Baník si připsal důležité tři body a poskočil už na třetí příčku

středa 11.11.2015 | Jan Hochman

První třetina byla v podání obou celků hodně vlažná a oba týmy v ní vstřelily po jedné brance. Do té druhé vstoupili o poznání lépe domácí, kteří si postupně vypracovali pohodový tříbrankový náskok. Na začátku poslední tercie Baník své vedení ještě navýšil a v poklidném tempu si dokráčel k tříbodové výhře. Hosté v závěru zápasu už jen korigovali na konečných 6:3 pro slovácký celek. Drtiči se díky tomuto vítězství a zaváhání Poruby vyšvihli na třetí místo tabulky.

18.kolo, středa 11.11.2015
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  6:3  (1:1, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. Škápik (Špok), 22. Jurásek (Peš), 26. Vrba (Jedlička, Charvát), 36. Peš (Jurásek, Špok), 43. Janota (Kuba, Matula), 50. Janota (Sajdl, Matula) - 6. Pořický (Studený), 48. Studený, 59. Varga D. (Podešva, Kývala). Rozhodčí: Marek - Kříž, Otáhal. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 913. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
SHK Hodonín: Zavadil (Zollpriester) - Kolář, Janota, Škápik, Nedvěd, Pokorný (C), Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Kučera, Charvát, Vrba - Piskoř, Tomi, Černohous. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC Bobři Val. Meziříčí: Vydržel (52. Čáp) - Zbořil, Kovář, Černín, Franek, Hradil, Tomek, Valentík - Sprušil (A), Podešva (C), Varga D., Studený (A), Varga Mir., Pořický, Kuchta, Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš. Trenér: Petr Tejkl.

Drtiči v rámci osmnáctého kola přivítali na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí. Baník si chtěl po prohře na ledě Břeclavi spravit chuť a jiný než tříbodový zisk by byl ztrátou.

Začátek utkání se odehrával v klidném tempu. Do první vážnější příležitosti se dostal po špatné rozehrávce Studený. Ten jen o kousek netrefil domácí branku. V páté minutě byl vyloučen Matula a nabídnutou přesilovou hru Bobři využili když Jakub Pořickýprostřelil vše co mu stálo v cestě a otevřel stav utkání. O dvě minuty později mohl vsítit gól Nedvěd, ale v cestě mu stála branková konstrukce. Vyrovnání se Drtiči dočkali až necelé dvě minuty před koncem první části. Domácí kombinovali a na následnou Špokovu přihrávku si najel Ľubomír Škápik a v krkolomné pozici srovnal stav zápasu.

Vstup do druhé třetiny měli jednoznačně lepší domácí borci. Vedení na domácí stranu strhl Zdeněk Jurásek a na rozdíl dvou branek zvyšoval Lukáš Vrba, který zužitkoval parádní přihrávku Jedličky. Běžela osmadvacátá minuta a do další vážnější situace se dostal domácí Kuba, ale Vydržel dobrým zákrokem tuhle šanci zneškodnil. O chvíli se později se opět Kuba tlačit do útoku, ale ani tentokráte si na Vydržela nepřišel. Petr Peš se už radovat mohl. Jurásek si vybruslil od pravého mantinelu a naservíroval puk svému parťákovi, který se už nemýlil.

Ihned po úvodním vhazování poslední třetiny se do útoku hnal Podešva, ale pouze vyprášil Zavadilovy betony. O dvě minuty později se opět radovali domácí borci. Nahozený kotouč se se štěstím odrazil až k Michaelu Janotovi a ten neměl problém trefit prázdnou branku. Další gól na hodonínském zimním stadionu vsítil Václav Studený, který to vzal na sebe, dostal se až před Zavadila a přesnou střelou nedal domácímu brankáři šanci. V další příležitosti se ocitl opět Studený, ale tentokráte se mu nepodařilo dostat kotouč do sítě. Přesně v minutě padesáté si do svých statistik připsal druhý přesný zásah Michael Janota. Ten dostal kotouč na modré čáře, nad ničím nepřemýšlel, nahodil kotouč na branku a ten doplachtil až do hostující sítě.

Zbytek utkání se už víceméně jen dohrával. Po nahození Davida Vargy Zavadilovi vypadl puk z výstroje, ale před dotírajícími útočníky jej do bezpečí odpálil Jedlička. Minutu a půl před koncem zápasu už jen zkorigoval výsledek David Varga, kterému se podařilo z první poslat kotouč za Zavadilova záda. Drtiči se díky tříbodovému zisku a zaváhání Poruby posouvají na třetí místo v tabulce za Vsetín a suverénní Frýdek - Místek.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Po těch dvou smolných a těsných porážkách z venkovních zápasů jsme dnes hlavně rádi za tři body. Výkon ale nebyl ideální. První třetinu jsme nezačali vůbec dobře a o výsledku rozhodla povedenější druhá třetina. Přidali jsme v osobních soubojích, začali jsme lépe bruslit a to donutilo soupeře k faulům. Povedlo se nám využít přesilovky, díky kterým jsme soupeři odskočili, což byl základ dnešního vítězství. Mrzí nás samozřejmě závěr utkání, protože jsme chtěli do zápasu poslat i čtvrtý útok. Ne snad, že bychom ten závěr vypustili, ale konec jsme měli zvládnout lépe a víc v klidu.

Petr Tejkl (Valašské Meziříčí):
Domácí zvítězili zaslouženě. Dokázali potrestat naše chyby. Hlavně ve druhé třetině, kdy jsme zbytečně poztráceli kotouče v nebezpečných prostorách, jak v obranném, tak i útočném pásmu a následně nás gólově trestali. Soupeř využil přesilovky a to se ukázalo jako rozhodující.

1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33