Bez překvapení. Drtiči zdolali poslední Žihadla, po domácí výhře 5:2 poskočili v tabulce na třetí místo

středa 15.1.2020 | Redakce, Foto: Jiří Zaňát

H O D O N Í N - Potvrdili roli favorita, využili ztráty Opavy s vedoucím Šumperkem a po povinné domácí výhře nad posledními Moravskými Budějovicemi poskočili ve východní skupině druhé ligy na třetí místo. Drtiči ve 32. kole zvítězili nad Žihadly 5:2. Premiérové branky v dresu SHK zaznamenali mladíci Vojtěch Dobiáš a Tomáš Dřímal. Další góly slováckého celku zaznamenali David Janás, Erik Hložánek a Tomáš Mlynář. Svěřenci trenéra Konečného vyhráli počtvrté za sebou a bodovali v posledních šesti ze sedmi utkání.

32.kolo, středa 15.1.2020
SHK Hodonín - HC Moravské Budějovice 2019  5:2  (2:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Dobiáš (Janás, Fajkus), 20. Janás (Dobiáš, Fajkus), 31. Hložánek (Mlynář), 42. Dřímal (Čejka), 57. Mlynář (Komínek, Ševčík) – 22. Sigmund (Hovsepyan, Bazala), 27. Trnka. Rozhodčí: Vaněk – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 837. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
SHK Hodonín: Javůrek (Kubáň) - Ševčík, Horák, Věžník, Slabý, Jaroněk, Dřímal - Charvát, Jurča, Čejka – Komínek, Mlynář, Hložánek -Janás, Dobiáš, Fajkus - J. Bulín, Krejčí, Pröschl.
HC Moravské Budějovice 2019: Vacek (Helešic) - Šána, Trnka, Brabec, Bazala, Kruckovyč, Marcinko, Čermák - Krutiš, Špaček, Sigmund, Procházka, Alexa, Hovsepyan, Piš, Sroger.

Hodonínští hokejisté nastoupili do středečního utkání i se třemi juniory Zlína. Premiéru v oranžovo-modrém dresu si odbyli obránce Jaroněk a útočníci Dobiáš a Fajkus. V brance nastoupil další mladík Javůrek.

Hned v úvodu byl vyloučen domácí obránce Fajkus. O minutu později za ním na trestnou lavici usedl Čejka a Drtiči se museli bránit dvojnásobné početní převaze. Hodonínští oslabení zvládli a následně si zahráli také první přesilovku, ale i Žihadla se bez problémů ubránila.

Oboustranně rozháraný úvod mnoho vyložených šancí nepřinesl. Do slušné pozice se dostal Jan Bulín, na druhé straně byl blízko gólu Procházka.

V 15. minutě šel Komínek sám na hostujícího gólmana Vacka, ale v v úniku neuspěl.

Drtiči ale zahozené šance litovat nemuseli. Při signalizovaném trestu totiž udeřil Vojtěch Dobiáš. Zlínský talent skóroval hned v prvním zápase za Hodonín, v 16. minutě se trefil po spolupráci Janáse a Fajkuse.

Třetí hodonínská formace se v první třetině prosadila ještě jednou. Na konci pohledné akce byl tentokrát Janás, jemuž asistovali Dobiáš s Fajkusem.

Moravské Budějovice to však nezabalily a na začátku prostřední části utkání zásluhou Sigmunda zdramatizovaly. Ve 27. minutě hosté z Vysočiny dokonce srovnali, když se od modré čáry prosadil obránce Trnka.

Drtiči si ale rychle vzali vedení zpět. Zbytečné sekání obránce Kruckovyče potrestal Hložánek, který překonal gólmana Vacka po přesnou ranou k tyči individuální akci Mlynáře.

Vzápětí už ale Jihomoravané slavili čtvrtou branku. V pokračující početní výhodě udeřil obránce Dřímal. Byla to jeho první trefa v SHK.

Moravské Budějovice se dál snažily, snížit mohl ex-Drtič Čermák, ale gólman Javůrek předvedl vynikající zákrok a mužstvo podržel.

Jihomoravané závěr zápasu v klidu dohráli. Vedení favorita navíc v 57. minutě navýšil Mlynář, který se trefil po Komínkově přihrávce.

Drtiči se pokusí vítěznou sérii protáhnout v sobotu doma proti Novému Jičínu. Zápas 33. kola začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského už v patnáct hodin.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Začátek byl z naší strany takový zakřiknutý, ale podržel nás mladý gólman Javůrek, který podal fantastický výkon. Je dobře, že víme, že Andreasovi dalšího gólmana. Moravské Budějovice hrály přesně to, co jsme říkaly. Umístění neodpovídá jejich výkonům. I u nás hrály velice dobře. V týmu mají stejně jako my samé mladé kluky. V první třetině jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Přesto jsme soupeři odskočili na 2:0. O první přestávce jsem trochu zvýšil hlas. I když jsme dostali dva góly, postupem času jsme přebírali iniciativu, ve třetí třetině jsme hosty do mnoha šancí nepustili. Zápas jsme nakonec zvládli. Jsem rád, že do týmu zapadli i noví kluci ze Zlína. Potvrdili to, co nich víme. Že bez problémů mohou hrát druhou ligu, což je jedině dobře.“

Miroslav Vybíral (HC Moravské Budějovice 2019): „Oboustranně to bylo skvělé utkání, které jsme v určité chvíli mohli zlomit i na svoji stranu. Soupeř byl produktivnější a trošku silnější v organizaci hry. Je úžasné vidět v jednom zápase tolik mladých hráčů. Asi takhle by to ve druhé lize mělo být. Právě tímto směrem by se měla soutěž vyvíjet. Klukům musím vyseknout poklonu. Hráli skvěle. O výsledek jsme se dlouho prali. Zápas rozhodla čtvrtá branka domácích, kdy nám to prostřelil obránce od modré čáry. Puk sotva prolezl za brankovou čáru. I takové branky ale k hokeji patří. Naše situace není dobrá, na druhé straně naši dva hráči už nastupují v EBEL lize, po zápase v Hodoníně míří do Znojma také obránci Michal Kruckovyč a Roman Čermák, což je pro nás vyznamenání a pro naši organizaci důležité. To je směr, kterým my se ubíráme. Už teď se připravujeme na další sezonu, která bude podle všeho sestupová. Kluci hrají o místo, protože budeme muset mančaft trošku zkvalitnit. Ale je vidět, že to jde i s mladými kluky. Na kontě máme hodně porážek, jsme poslední, ale výkony, kterými se prezentujeme, nejsou vůbec špatné. Když pominu minulá zápas v Havlíčkově Brodu, má naše práci smysl a směr.“

20.8. | M. Budějovice - Hodonín | 1:4
25.9. | M. Budějovice - Hodonín | 3:6
30.10. | Hodonín - M. Budějovice | 8:6
4.12. | M. Budějovice - Hodonín | 8:9p
15.1. | Hodonín - M. Budějovice | 5:2
19.2. | M. Budějovice - Hodonín | 1:5