Baník vyhrál potřetí v řadě, oslabení Bobři dokázali Drtičům vzdorovat jen do poloviny zápasu

středa 10.12.2014 | Jan Hochman

S přáním navázat na dvě vítězství z venkovních hřišt nastoupili dnes hodonínští hokejisté před svými fanoušky proti Valašskému Meziříčí. Drtiči byli po celý zápas lepším mužstvem, ale hosté, kteří na Slovácko přijeli jen se třinácti hráči do pole, dlouho odolávali nájezdům Oranjes. Drtiči ale nakonec bobří hráz prolomili a po zásluze si připisují tři body za vítězství 6:2.

24.kolo, středa 10.12.2014
SHK Hodonín - HC Bobři Val. Meziříčí  6:2  (1:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 10. Milfait (Špok), 28. Kuba (Peš, Jurásek), 30. Sajdl (Špok), 43. Špok (Kučera, Milfait), 53. Peš (Kuba, Milfait), 54. Špok (Sajdl, Kučera) - 45. Martiník, 58. Slovák (Fišera). Rozhodčí: Held - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 945. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2.
SHK Hodonín: Kotvan (Rozum) - Pokorný (C), Dufek, Škápik, Polesný, Zapletal, Vanek, Kulyk R. - Kučera, Sajdl, Špok - Peš (A), Jurásek (A), Kuba - Mika, Milfait, Tomi - Zezula, Vrba, Smetana - Charvát. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC Bobři Val. Meziříčí: Vydržel (Smolka) - Fišera, Šimek, Matušenko, Valentík - Škumát, Varga D., Varga Mir., Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Slovák. Trenér: Petr Tejkl.

Valašští hokejisté okamžitě po startu zápasu zavřeli svého rivala v obranném pásmu a snažili se dostat rychle do vedení, v tom jim ovšem bránil spolu se svými obránci skvělý Kotvan. Drtiči se prvních pět minut bránili souvislému tlaku Bobrů, ze kterého se vymanili hlavně zásluhou přesilové hry při vyloučení hostujícího Matušenka. Ačkoliv domácí borci svou početní výhodu nevyužili, jejich první zásah v síti hostů na sebe nenechal dlouho čekat.

V polovině první části vyrobila hostující obrana velkou chybu, po které se dostal ke kotouči na vrcholu navrátilec Martin Špok, jenž přesným pasem našel hůl Jana Milfaita, který se s ničím nerozpakoval a pod Vydrželovu vyrážečku vsítil svůj první gól v modrooranžových barvách. Hosté ale nic nezabalili a chvíli po inkasované brance se dostali do téměř stoprocentní příležitosti na Kotvanově brankovišti, za hodonínského gólmana neposedný puk ovšem nedostali.

Následovala herní fáze, ve které si oba týmy vypracovaly několik slibných šancí, z nichž ovšem nevzniklo nic, co by přineslo změnu na místě skóre.

V šestnácté minutě přišla chvíle Jana Milfaita, který si poradil s obránci Valašského Meziříčí a krásnou nahrávkou našel před poloprázdnou bránou Tomiho, jemuž ovšem ke smůle domácích borců sjel kotouč z hole a diváci na Zimním stadionu Václava Nedomanského si tak museli na další branku ještě počkat.

Další minuty třetiny probíhaly spíše ve volnějším tempu, když se ani jeden z týmů nedokázal příliš prosadit v útočném pásmu. Tuto střeleckou neaktivitu přerušil půl minuty před první sirénou střelou přes obránce David Varga, tento projektil ovšem Kotvana nepřekvapil a do kabin se tak šlo za stavu lépe vyhovujícího domácímu týmu.

Drtiči naskočili do druhé třetiny jako znovuzrozeni. Z několika dobrých útočných akcí časem vyrostlo i brankové ovoce, po němž domácí tak očividně prahli. Po neuvěřitelné spolupráci druhé hodonínské formace se dostal k vyraženému kotouči u tyčky ostrostřelec Michal Kuba, který si tak zakončil svou vlastní akci doklepnutím do odkryté klece a navýšil tak skóre již na dvě branky na straně Oranjes. To ovšem nebylo ani zdaleka vše.

Bezmála minutu poté zamkli domácí svého soupeře v obranném pásmu a ostřelovali Vydržela ze všech pozic. Valašský brankář jen stěží zareagoval při výborné Mikově práci před brankovištěm na dělovku Zapletala od modré čáry. Nakonec ovšem stejně kapituloval, a to díky výborné práci Martina Špoka, jež sám vybojoval kotouč v útočné třetině a nakonec vyslal milimetrovou přihrávku na Jakuba Sajdla, který neměl jediný problém zasunout kotouč do poloopuštěné branky.

O pár desítek vteřin později byli hostující hokejisté velmi blízko ke snížení, proti byl ale čaroděj ze země hodonínské, a sice Zdenko Kotvan, který brilantním zákrokem zneškodnil Kuchtovu střelu do prázdné brány.

Hra do konce druhé třetiny neubrala na tempu, ba naopak, další minuty ale fanoušci viděli jen krásné šance na obou stranách. Žádná změna ve skóre se ovšem neudála a Drtiči tak před třetí částí měli na své straně pohodový tříbrankový náskok.

Domácí nastoupili do závěrečné třetiny v početní výhodě, ve které se ale proti výborně bránícím hráčům Valmezu neprosadili. Nakonec ale meziříčská obrana včele s brankářem Vydrželem kapitulovala počtvrté. Jan Milfait spolu se Zdeňkem Kučerou vybudovali perfektní střeleckou pozici pro snajpra Martina Špoka, který pohotovou střelou zakončil krásnou akci s gólovou třešničkou na závěr.

Když už to nešlo kombinačně, vzal Ondřej Martiník brankovou tíhu na sebe, protlačil se před Kotvanovo brankoviště a krásným bekhendem zvedl kotouč pod horní tyč hodonínské brány, čímž trošku zvlažil ofenzívu domácích a na malou chvíli vrátil hosty zpět do zápasu.

Poté, co hostující hráči nevyužili přesilovou hru, byla Drtičům ponechána výhoda, při které se opět prosadili členové druhé formace, kdy se po chytré přihrávce Michala Kuby prosadil z bezprostřední blízkosti Petr Peš, který tak zatloukl již pátý hřebíček do valašské rakve. Když se přibližně o minutu později prosadil ve velké formě hrající Martin Špok, bylo už jasné, kdo si odnese z dnešního utkání cenné tři body.

Ve vlastním oslabení pak ještě korigoval stav valašský Jiří Slovák, to už ovšem hostům nebylo nic platné a Baník si tak připsal již svou třetí výhru v řadě a konečně navázal „spojení“ s vyššími příčkami tabulky.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Chtěli jsme navázat na předchozí venkovní zápasy, což se nám podařilo. První třetina byla taková křečovitá. Hra se však postupem času zklidnila a zjednodušila. Začali jsme se více tlačit do brankoviště, důraz přinesl další góly. Věděli jsme, že čtvrtá branka soupeře zlomí. Závěr už jsme si pohlídali. Rozdíl mohl být nakonec i vyšší. Na druhé straně buďme rádi, že jsme dali tolik branek. Nemůžeme čekat, že nás po prohrách bude někdo chválit. Bylo jasné, že po těch nepřesvědčivých domácích výsledcích k nám nebudou fanoušci nijak nakloněni. Až jsme začali hrát lépe, tak se lidé probrali. Hráči to vnímají. Podpory fanoušků si hrozně moc vážíme.

Petr Tejkl (Valašské Meziříčí):
K zápasu nemám co říct. Utkání jsme si svými hloupými chybami prohráli v prvních čtyřiceti minutách sami. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě.