Baník vstoupil do přípravy vítězstvím 5:3 nad slovenskou Trnavou

středa 12.8.2015 | Jan Hochman

Drtiči měli výborný nástup do utkání, který ve druhé minutě korunoval první brankou letošní sezony Lukáš Vrba. Do přestávky pak domácí přidali ještě jednu branku, ale hosté od druhé třetiny nejprve vyrovnali hru a následně i skóre. Rozhodující momenty přišly sedm minut před koncem, kdy domácí dvakrát během patnácti vteřin překonali hostujícího brankáře. Slovenský tým sice ještě dokázal vykřesat jiskřičku naděje, ale v samotném závěru využili Drtiči dvojnásobnou přesilovku a Ondřej Nedvěd pátým gólem pečetil výhru slováckého celku.

Příprava, středa 12.8.2015
SHK Hodonín - HK Gladiators Trnava  5:3  (2:0, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Vrba (Charvát, Piskoř), 12. Mikéska, 53. Kučera Z. (Kuba), 53. Jurásek (Peš), 59. Nedvěd (Škápik, Kuba) - 25. Lisoň (Hrbáčik), 43. Domaev (Schmidt), 55. Lisoň (Poláček). Rozhodčí: Orságh - Maloušek, Kucián. Vyloučení: 8:6, navíc Zítka (HOD) 5+OK, Demo (TRV) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 501. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Kolář, Jedlička, Nedvěd, Škápik, Talán, Polesný, Flamík, Mikéska - Kučera Z., Zítka, Stránský - Peš, Jurásek (C), Kuba - Vrba, Charvát, Piskoř - Mika, Tomi, Smetana. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HK Gladiators Trnava: Brucháč - Demo, Hronec, Macháč, Kubica, Poláček (C), Kučera S., Porubský, Schmidt - Domaev, Lisoň, Mrázik, Lukačovič, Reho, Šedivý, Maury, Turan, Bonnel, Hrbáčik, Bachratý. Trenér: Matej Ševčík.

Jihomoravané první těžkou zkoušku zvládli. Zatímco sousední Břeclav inkasovala v Trnavě osm branek, Drtiči odehráli s účastníkem první slovenské ligy rovnocennou partii, kterou díky třem brankám v závěrečné desetiminutovce dovedli do vítězného konce. Všechno načal už ve druhé minutě Lukáš Vrba, který dorazil za záda bezmocného brankáře Trnavy střelu jeho parťáka Charváta.

Ve dvanácté minutě domácí vedli o dvě branky. Hrubou chybu v rozehrávce Trnavy potrestal slovenský bek Róbert Mikéska, který výborně přečetl hru, zmocnil se na útočné modré čáře puku a gólmana Brucháče propálil ranou k pravé tyči. Drtiči byli v úvodní části aktivnější, ale další góly nepřidali, když ve vyložených pozicích selhali Kučera s Kubou.

Hosté měli rovněž několik slibných příležitostí, ale gólman Kotvan inkasoval až na začátku druhé třetiny. Jedličkovo zaváhání ještě ruský útočník Domaev nevyužil, ale v pětadvacáté minutě se už Trnava radovala. Rychlý protiútok zužitkoval Marek Lisoň. Další branky přišly až v závěrečné části. Na 2:2 vyrovnával talentovaný ruský mladík Kirill Domaev, jenž parádní stahovačkou zakončil vydařenou kolmici Schmidta.

Klíčové okamžiky dramatického střetnutí přišly sedm minut před koncem utkání. Další zaváhání v hostující defenzivě potrestal Zdeněk Kučera, vzápětí skóroval po Pešově parádně vyhraném buly a nezištné přihrávce Zdeněk Jurásek. Obě branky dělily pouhých patnáct vteřin.

Gladiátoři dokázali ve dvojnásobné přesilovce ještě snížit, když bezmocného Kotvana překonal ranou od modré čáry výtečný Marek Lisoň. Hodonínští hráči ale drama nepřipustili a dvě minuty před závěrečnou sirénou zápas definitivně rozhodli. Na konečných 5:3 upravil také ve dvojnásobné početní výhodě obránce Ondřej Nedvěd.

Středeční duel poznamenala spousta tvrdých soubojů a vyloučení. Diváci, kteří se v tropickém počasí přišli zchladit na Zimní stadion Václava Nedomanského, zhlédli také nefalšovanou bitku.

V polovině, možná až zbytečně tvrdého střetnutí, se ve středovém kruhu strhl nefalšovaný boxerský duel. Při potyčce domácího útočníka Jindřicha Zítky s hostujícím obráncem Urbanem Demem pěsti lítaly vzduchem s úctyhodnou frekvencí. Hráč Trnavy nakonec povalil jednoho z nováčků v dresu SHK na zem a ještě si do něj na ledě párkrát, ne úplně férově, bouchl.

Herní příprava Drtičů pokračuje v pátek 14. srpna, kdy doma vyzvou dalšího slovenského soupeře, senickou Duklu.

Jan Prčík st. (SHK Hodonín):
Myslím si, že na to, že jsme odehráli první zápas sezony, podali všichni velmi slušný výkon. Hráli jsme na čtyři kompletní pětky, abychom hlavně nové tváře poznali v zápasovém vytížení a i z tohoto pohledu můžeme být spokojeni. Na nějaké soudy o tom, kdo z hráčů tady zůstane, nebo nezůstane, je ještě moc brzy. Kluci nechali na ledě všechno a i díky tomu jsme nakonec slavili výhru. Srovnali jsme se s tím, že to pro nás bylo první utkání, zatímco soupeř nastoupil už ke třetímu zápasu, takže měl z tohoto pohledu jasnou výhodu. Určitě však tento výsledek nepřeceňujeme. Hodně nás ale mrzí, že hned v prvním zápase sezony se nám zase začínají kupit zranění. Asi jsme si to v loňské sezoně ještě všechno nevybrali. Po utkání počítáme tři zraněné kluky - Matěje Charváta, Jakuba Tomiho a Zdeňka Kučeru. Nezbývá, než doufat, že budou všichni brzy v pořádku.

Matej Ševčík (HK Gladiators Trnava):
Nepřijeli jsme do Hodonína s nejsilnější sestavou, ale to není žádná výmluva. Prostě jsme udělali hrozně moc chyb. Jsem ale rád, že jsme se po první nevydařené třetině, ve které nás soupeř nejen přehrával, ale hlavně nás zaskočil důraznou hrou, na kterou jsme nebyli připraveni, od druhé části vrátili do hry. Utkání to ale bylo dobré a nám to může jenom pomoci, protože takové zápasy budeme určitě svádět i v naší soutěži. Musíme zvládat hrát v těžkém prostředí a naučit se přizpůsobovat hře, kterou praktikuje důrazný soupeř. Škoda, že v závěru jsme se opět nevyvarovali několika zbytečných chyb, díky kterým odjíždíme poraženi.