Baník veze ze Vsetína cenný bod, mohl mít ale všechny tři. Drtiči na ledě lídra promrhali čtyřbrankový náskok

středa 7.12.2016 | Jan Hochman

Před zápasem by asi bod z horkého ledu neohroženého lídra východní skupiny druhé ligy Drtiči brali. Když ale po čtyřiceti minutách vedli na Lapači o čtyři branky, byli svěřenci trenérů Beťka a Prčíka blízko senzačnímu tříbodovému zisku. Valaši ale v poslední třetině ukázali svou sílu a půl minuty před koncem základní hrací doby v přesilovce podpořené hrou bez brankáře srovnali. Skvělý obrat Vsacanů pak dvacet vteřin před koncem nastaveného času dokonal vítěznou trefou Čuřík.

24.kolo, středa 7.12.2016
VHK ROBE Vsetín - SHK Hodonín  6:5p  (1:2, 0:3, 4:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Zúbek (Pokorný D., Finsterle), 44. Vrba (Pokorný D., Hořanský), 53. Pokorný D. (Zúbek, Hryciow), 57. Pokorný D. (Hryciow, Zúbek), 60. Šilhavý (Ostrčil), 65. Čuřík (Mojžíš, Kucharczyk) - 6. Hajný (Peš, Pokorný P.), 19. Kadlec (Vaněk), 23. Peš (Jurča, Kadlec), 33. Vaněk (Kadlec, Jurča), 40. Vrána (Pokorný P.). Rozhodčí: Fiala - Novák, Gančarčík. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1369. Střely na branku: 53:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 6:5.
VHK ROBE Vsetín: Šurý (41. Hromada) - Vrba, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš (C), Hryciow - Vávra, Kucharczyk, Finsterle, Pokorný D., Zúbek, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Daněk, Hořanský, Hrazdira, Čech (A). Trenéři: Jiří Dopita, Luboš Jenáček.
SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Potechin, Miklík, Haloda M., Gazda, Kužílek, Pokorný P. (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Kadlec - Vrána, Peš (C), Hložánek - Hajný, Polesný, Kuba (A) - Janás, Černohous, Račický. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Hokejisté SHK Hodonín odcestovali na Valašsko bez dvou útočníků. Doma zůstali vinou zranění Dominik Matula a Matěj Charvát. Ve třetí útočné formaci tak musel zaskočit obránce David Polesný. Do brankoviště Baníku se postavil Zdenko Kotvan.

Hosté v úvodu první třetiny přečkali přesilovku Valachů a v šesté minutě šokovali přítomné fanoušky na Lapači. Hodonínský kapitán Peš našel v ideální pozici Jakuba Hajného, který přesnou střelou do horního růžku překonal Šurého.

Domácí družina se dočkala vyrovnávací trefy v přesilové hře čtyři na tři. V momentu, kdy už se otevírala vrátka na hostující trestné lavici našla přihrávka Dominika Pokorného přesné hůl Františka Zúbka, jemuž se podařil procedit kotouč mezi Kotvanovými betony až za brankovou čáru a v polovině první dvacetiminutovky byl tedy stav 1:1.

V závěru třetiny měli domácí další výhodu početní převahy. Drtiči se proti přesile dobře bránili a navíc dokázali v oslabení sami gólově udeřit. Jakub Kadlec sice napoprvé na Šurého nevyzrál, ale na následnou dorážku už byl vsetínský golman krátký a slovácký celek tak šel poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran se k přesilovce dostali i hodonínští, kteří této výhody bleskově využili. Od Šilhavého vyloučení uplynulo pouhých jedenáct vteřin, kdy se po ose Kadlec - Jurča dostal kotouč na hokejku Petra Peše a nejzkušenější forvard Drtičů poslal svůj tým už do dvoubrankového trháku.

Chvíli po polovině utkání zvýšil na 4:1 pro hosty ex-vsetínský kapitán Daniel Vaněk, a když třiatřicet vteřin před druhou pauzou vstřelil pátou branku Baníku Jakub Vrána, vypadalo to, že si hosté dokráčí k překvapivému tříbodovému zisku.

Lídr východní skupiny však nesložil zbraně a v poslední třetině ukázal svou sílu. K obratu zavelel ve čtyřiačtyřicáté minutě Lukáš Vrba, jehož střelu Kotvan neviděl a puk skončil v jeho síti. Ve třiapadesáté minutě ve vlastním oslabení ujel Dominik Pokorný a mladý vsetínský forvard přiblížil svůj tým na rozdíl dvou branek.

Sedmapadesátá minuta nabídla nejprve velkou šanci hodonínských hokejistů, kteří byli blízko šestému gólu. Hromada ale na poslední chvíli zastavil Kadlecovu střelu a z rychlého protiútoku udeřili naopak domácí. Svou druhou brankou v zápase snížil na rozdíl jediné branky Dominik Pokorný a bylo tak zaděláno na strhující závěr.

Hosté, seč jim síly stačily, bránili jednobrankový náskok. Tato snaha se ale zkomplikovala necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny, kdy se Miklíkovi postavil na čepeli kotouč a namířil si to až na tribuny. Valaši tak dostali ideální příležitost na srovnání, kterou zkušený tým nepohrdl. Třiatřicet vteřin před třetí sirénou ve hře šesti proti čtyřem vyrovnal Vojtěch Šilhavý, který tečoval střelu Mojžíše.

V prodloužení měli Drtiči šanci na rozhodnutí, když jim Kucharczyk svým faulem nabídl přesilovku čtyři na tři, ale dvě dobré možnosti hostí skončily na Hromadovi, který do poslední třetiny naskočil do domácího brankoviště místo Šurého. Když už to vypadalo, že o vítězi rozhodnou až nájezdy, zapomněla hostující obrana na Jakuba Čuříka, který dvacet vteřin před vypršením nastaveného času vstřelil vítěznou branku zápasu.

Luboš Jenáček (Vsetín):
Pro diváka to musel být hodně zajímavý zápas. První třetinu jsme nehráli zle, právě naopak, dobře jsme bruslili a hráli v útočném pásmu. Bohužel jsme naše šance nevyužili a soupeř se po dvou našich chybách dostal do přečíslení. Ve druhé třetině jsme se chtěli natlačit do útočného pásma, hrát ofenzivně a utkání otočit, ale stalo se nám přesně to, co v první třetině. Soupeř byl velmi efektivní v zakončení a potrestal naše chyby. Několikrát jsme propadli, čehož soupeř dokázal využít a odskočil až na hrozivý výsledek 1:5. Řekli jsme si, že ve třetí třetině nemáme co ztratit a šli jsme do toho naplno, už kvůli lidem. Nechtěli jsme to vzdát. Přišly kontaktní góly a v hokeji se opravdu stává i nemožné. Dvacet minut je dlouhá doba, kluci tomu uvěřili a po zásluze jsme vyrovnali. Prodloužení 3 na 3 už je loterie a my jsme byli šťastnější. I Hodonín tady odehrál výborný zápas, byl produktivní a pro nás je to poučení do dalších zápasů. Kromě ofenzivy musíme také dobře bránit. Dneska odehrála výborný zápas druhá lajna, ale za bojovnost a nasazení zaslouží pochvalu celý tým. Za to, že tomu věřili až do konce.

Před zápasem bychom bod určitě brali všemi deseti. Teď po zápase jsme, vzhledem k tomu, jaký mělo utkání průběh, samozřejmě zklamaní. Je škoda, že jsme inkasovali třiatřicet vteřin před koncem po našem zbytečném vyloučení, kdy jsme vyhodili puk za mantinel. Nicméně borci zvládli první dvě třetiny takticky na jedničku. Přečkali jsme úvodní tlak soupeře a hlavně druhá třetina byla z naší strany povedená. Čekali jsme na chyby a ty jsme trestali. Bohužel, ve třetí třetině ukázal Vsetín svou obrovskou sílu a stejně jako u nás opět potrestal úplně všechny naše chyby. I tak bych ale chtěl klukům poděkovat za výkon i za bod. Kvalita Vsetína je někde úplně jinde. Máme mladé mužstvo, více než polovina týmu jsou ročníky 1993 a mladší. Pro kluky to je obrovská škola a tyto zápasy je mohou posunout v kariéře kupředu.

1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15