Baník v odvetě vrátil Technice porážku, vyrovnané utkání rozhodli Drtiči až v závěru

úterý 1.9.2015 | Jan Hochman

Hosté z Brna byli v první polovině utkání jasně lepším celkem, ale domácím se podařilo na dvě branky Vysokoškoláků vždy záhy odpovědět. Nejprve srovnával ranou po zemi Nedvěd, ve druhé třetině pak svou první brankou v dresu SHK srovnával na 2:2 Matula. V závěrečné třetině se Drtičům povedlo díky dvěma přesným zásahům Piskoře odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, což se ukázalo jako rozhodující. Hosté v závěrečném náporu už jen korigovali na konečných 4:3 pro Drtiče.

Příprava, úterý 1.9.2015
SHK Hodonín - HC Technika Brno  4:3  (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Nedvěd (Zítka, Jurásek), 32. Matula (Kuba, Škápik), 49. Piskoř (Kolář, Vrba), 52. Piskoř (Sajdl) – 9. Jurča (Vrba), 23. Brzobohatý P. (Jurča), 54. Stehlík (Bustin, Kadlec). Rozhodčí: Netopil - Olšar, Čech. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 23:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.
SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Pokorný, Kolář, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Polesný, Flamík - Matula, Sajdl, Stránský - Zítka, Jurásek, Kuba - Piskoř, Smetana R., Vrba - Kropotin, Komlev, Garanin - Venclík. Trenér: Lubomír Oslizlo.
HC Technika Brno: Novák (Jekel) - Vrba F., Habrovec, Šidák, Navrátil, Sedlák, Strýček - Jurča, Brzobohatý P., Látal, Brzobohatý M., Benýšek, Čtvrtníček, Kadlec, Stehlík, Bustin. Trenér: Roman Kaňkovský.

Aktivněji přitom začali hostující borci, kteří si hned z kraje utkání vytvořili pár slibných příležitostí. Prvním hráčem, který otestoval pozornost Zdenka Kotvana byl Jurča, jeho pokus zápěstím se ovšem neujal. Následně Technika zamknula svého soupeře v obranném pásmu a po střele Michala Brzobohatého byly domácí nuceni vyhodit na zakázané uvolnění.

V dalších minutách se hra ovšem začala vyrovnávat a Novák musel řešit několik pokusů Baníku, zvláště pak třetí formace se prezentovala velmi dobrými kombinacemi. Postupně se průběh utkání uklidnil a přestože hra se přelévala ze strany na stranu, nebezpečností zakončení by se dala přirovnat spíše k laser game nežli k hokejovému klání.

Poprvé hru oživili hráči brněnské Techniky, jmenovitě pak Filip Vrba a Petr Jurča po jehož dorážce svítil na výsledkové tabuli stav jedna ku nule pro hostující tým. Drtiči se pochopitelně okamžitě snažili o vyrovnání a lehký tlak tak přerušoval faulem Karel Navrátil, jež dal domácím příležitost první početní převahy v utkání. Tu se jim sice kvůli dobré obranné práci brněnských využít nepodařilo, v následné minutě ovšem přece jen udeřili.

Jurásek se Zítkou si několikrát v útočném pásmu parádně klepli puk a po povedené kombinaci zakončoval v netradiční pozici u pravé tyčky Ondřej Nedvěd. Zbytek první části ovšem nepředvedl příliš pohledný hokej a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhá perioda začala pěkně zostra. Hned ve druhé minutě prověřil Čtvrtníčka tvrdým hitem Michal Kuba. Technika ale kontrovala gólovým úspěchem, když po vyražené Jurčově střele doklepával za Kotvanova záda Patrik Brzobohatý a vrátil tak opět brněnským jednobrankový náskok. A dalších šest minut hráči se Sovou na prsou domácí přehrávali, byli to ovšem právě Oranjes, kteří udeřili.

Borcům v oranžovomodrém byla nabídnuta druhá početní převaha a přestože ta zůstala stejně jako předchozí nevyužita, jen devět vteřin po návratu Kadlece na led se po pohledné kombinaci s Michalem Kubou svým prvním gólem v prvním utkání představil Dominik Matula , a opět tak srovnal stav utkání, tentokrát na 2:2.

Následně se skvělou hrou prezentovala hodonínská „ruská letka“, tedy čtvrtá formace složená z hráčů Garanin, Komleuv a Kropotin, když si dobrým pohybem vypracovala několik šancí před Novákem, jež ale skvělými zákroky udržel vyrovnané skóre.

Druhá třetina nabídla velmi kvalitní podívanou v níž se střídaly šance na obou stranách a oba brankáři se museli činit, aby drželi své týmy ve hře. Do konce části se ovšem nic nestalo a o všem tedy musela rozhodnout závěrečná perioda.

Do třetiny opět vstoupili lépe Brňané. Jediným světlým bodem v prvních pěti minutách byla skvělá práce Michala Kuby, jež po objetí brány našel mezi kruhy volného Nedvěda, jehož střelu ale opět výborně zlikvidoval dnes velmi jistý Novák. Hosté mohli mít utkání ve vlastních rukou, když pouštěli Baník z obranné třetiny jen velmi sporadicky. Dokonce jim byla nabídnuta přesilová hra, která jim ale mnoho užitku nepřinesla, naopak opět kontrovali domácí.

Poté, co se Vrba vrátil na led, hodonínská třetí lajna zavřela svého soupeře v útočném pásmu a v signalizované výhodě se prosadila. Kolář posunul kotouč Dominiku Piskořovi a mladý snajpr se po vybídnutí tvrdou ranou z horní hranice kruhu nemýlil. Brňané se okamžitě pokoušeli o tlak, ale odměnou za přehnanou iniciativu jim bylo další oslabení.

Speciální přesilovková lajna Drtičů se po zavezení Zítky usadila v útočném pásmu soupeře. Kotouč putoval po ose Zítka – Sajdl - Dominik Piskoř a třetí jmenovaný dělovkou od modré čáry opět propálil strážce brněnské svatyně. Domácí si ale zápas velmi zbytečně zkomplikovali.

Po nedorozumění mezi hodonínskými beky se usadila v útočném pásmu brněnská letka a po rychlé kombinaci snižoval Ondřej Stehlík na 3:4 z pohledu hostí. A mohlo být i hůře, když v následujících minutách byla Technice poskytnuta přesilovka. Tu se ale hostům nepodařilo využít, Baník jednobrankové vedení uhájil a připsal si tak zase konečně výhru v přípravě.

Lubomír Oslizlo (SHK Hodonín):
Myslím si, že jsme soupeři oplatili porážku z předešlého utkání, což je dobře, protože se klukům zvýší sebevědomí, ale samozřejmě je to stále příprava tak to musíme brát s rezervou. Přesilové hry jsme stále moc netrénovali, ale ještě nás čeká jedno utkání, ve kterém si tuhle disciplínu budeme moci procvičit. Zkoušeli jsme nové hráče a časem uvidíme, kdo z nich tady zůstane a kdo ne.

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno):
Domácí byli dnes aktivnější a šli si za vítězstvím více než my. Více bruslili, chodili do těla a to nám dnes dělalo problém. Domácí vyhráli zaslouženě.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.