Baník si v Piešťanech s chutí zastřílel, gólem se blýskla i nová posila Jakub Kadlec

čtvrtek 25.8.2016 | Jan Hochman

V jednoznačnou záležitost se proměnilo dnešní přípravné utkání mezi domácími Piešťany a hodonínskými Drtiči. Havrani, kteří nastoupili do svého vůbec prvního přípravného zápasu, drželi krok se slováckým celkem jen do poloviny duelu, kdy byl stav 0:2, pak se ale Oranjes rozstříleli a nasázeli bezmocnému soupeři dalších sedm branek. Premiérovými góly se blýskli Michael Daniel a Jakub Kadlec. Kapitán Petr Peš zaznamenal celkem čtyři kanadské body, brankář Fyodor Kukin přišel o čisté konto až v předposlední minutě střetnutí.

Příp. 6, čtvrtek 25.8.2016
ŠHK 37 Piešťany - SHK Hodonín  1:9  (0:2, 0:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 59. Blaško - 1. Daniel, 15. Polesný (Venclík, Ling), 27. Peš, 31. Jurča (Peš), 39. Kadlec (Peš), 42. Polesný (Daniel, Peš), 53. Garčic (Talán), 53. Jurča (Kadlec, Loginovsky), 60. Loginovský (Vrána). Rozhodčí: Novák - Krajčík, Valo. Vyloučení: 2:8, navíc Valo (PIE) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 246. Střely na branku: 26:55. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:9.
ŠHK 37 Piešťany: Kubo P. (29. Kičina) - Hluch, Moravský, Blaško, Macháč, Žitňanský, Beník, Kolník - Rybárik (C), Mihálik, Ondrejka - Hudec, Kubo M. (A), Valo - Čirík, Bednár (A), Stehlík. Trenér: Pavoľ Bratránek.
SHK Hodonín: Kukin (Haloda) - Talán, Pokorný (A), Polesný, Daniel, Loginovskij , Maršálek - Jurča, Peš (C), Kadlec - Kononenko, Garčic, Janás - Černohous, Vrána, Hložánek - Ling, Venclík, Tomi. Trenér: Stanislav Beťko.

Lehce aktivněji do utkání vstoupil domácí tým, když hned z první akce domácí Mihálik vyzkoušel Kukina. Skóre se však měnilo na druhé straně z první akce Drtičů. Z protiútoku zamotal hlavy domácím bekům Vrána, předal puk Michaelu Danielovi, který si tak připsal první branku v dresu Hodonína. V následujících minutách se toho na ledě moc nedělo. Více ze hry ale měli hráči Baníku, kteří to zkoušeli ze všech stran, ale žádná střela neprošla až do sítě. Ve čtrnácté minutě ovšem měl Baník velký tlak, který dokázal přetavit v branku. Z pravého kruhu napřáhl k tvrdé střele David Polesný a prostřelil tak domácího brankáře Kuba.

Necelé tři minuty před koncem vyzkoušel pozornost Kuba Ling, ale jeho pokus nebyl úspěšný. Do vážnější akce se dostali taktéž domácí a to konkrétně Martin Kubo, který si dobře položil Kukina na zem, ale nestačil puk včas zvednout nad Kukinovy betony. Do šaten se tak šlo za stavu 0:2 pro Drtiče.

Vstup do druhé třetiny měli lepší Drtiči. Domácí Kubo musel puk zastavit až na brankové čáře a měl tak dost starostí. Drtiči se mohli radovat po třetí. Baník měl výhodu přesilové hry a tu dokázal využít když Petr Peš dorazil puk do prázdné branky po střele jednoho ze svých spoluhráčů. O dvě minuty později měli i domácí obrovskou možnost ke snížení skóre.

Dostali se do brejku tři na jednoho, ale ani tahle šance brankou neskončila a domácí tak stále čekali na svůj první zásah v nové sezóně. Po téhle akci domácích měli Piešťany výhodu dvojnásobné přesilové hry. Ta se jim, ale vůbec nepovedla a naopak domácí inkasovali. Tentokráte byl Peš v roli střílejícího hráče a Petr Jurča byl tím, který dorážel puk do poloprázdné branky.

Drtiči tak vedli v polovině utkání už o čtyři branky. Dvě minuty před koncem však Drtiči skóre zápasu ještě navýšili. Obrana Piešťan byla před vlastní brankou nedůrazná, toho dokázala využít nová posila SHK Jakub Kadlec, který z malé vzdálenosti překonal Kičina a připsal si tak svůj premiérový gól v dresu Hodonína. Do poslední části tak šli Drtiči s pohodlným náskokem pěti branek.

Opět měli lepší začátek hosté. Z pravé strany napřáhl ke střele David Polesný a prostřelil domácího brankáře. Po téhle brance se hra na ledě lehce uklidnila a na další branku se čekalo deset minut. Poté Richard Garčic rozvlnil síť rychlou střelou hned po buly. Neuběhlo ani čtyřicet vteřin a Baník se opět radoval.

Domácí borci již nestíhali tempo Drtičů, toho využil Petr Jurča a vstřelil tak již osmou branku Hodonína. Minutu a půl před koncem se, ale domácí vytouženého gólu přeci jen dočkali. Martin Blaško nic nevymýšlel, vzal si puk ve vlastním pásmu a jakmile se dostal na útočnou modrou tak napřáhl ke střele a prostřelil Kukina mezi nohy.

Deset vteřinek před koncem, ale Drtiči ještě jednou vsítili gól. Igor Loginovsky jen tak nahazoval na Kičina, který se ale zřejmě viděů už v šatně a pustil puk za brankovou čáru. Drtiči si tak s chutí zastříleli a do dalšího přípravného duelu proti Technice půjdou v dobré náladě.

Dnes nás čekal třetí zápas ve třech dnech. Domácí hráli s velkým nasazením a bojovností, i když výsledek o tom asi možná nevypovídá. První dvě třetiny nám trochu vázla kombinace a chybělo větší nasazení. O druhé přestávce jsme museli trochu zvýšit hlas a jsem rád, že v poslední dvacetiminutovce to už vypadlo lépe. Nová útočná posila Jakub Kadlec se v prvním utkání ukázala velmi dobře.