Baník schytal na Valašsku výprask. Bobři nasázeli do hodonínské brány devět gólů a berou zaslouženě tři body

středa 8.2.2017 | Jan Hochman

Tak tohle je velká facka před blížícím se play-off. Hodonínští hokejisté odjížděli na Valašsko bez čtyř hráčů základní sestavy a tato absence se ukázala jako jedna z klíčových příčin nejvyšší porážky Baníku v letošní sezoně. S nadsázkou se dá říct, že Valachům dnes vyšlo všechno, na co sáhli, zato Drtiči by dnes netrefili ani vrata od stodoly. Bobři vedli v šestnácté minutě už 6:1 a v tu chvíli bylo prakticky po zápase. O dva čestné úspěchy Oranjes se postarali Jurča a Venclík.

40.kolo, středa 8.2.2017
HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín  9:2  (6:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Brunec (Kývala, Dvořák), 10. Váňa (Kývala), 12. Brunec (Báchor, Váňa), 12. Andris (Fojtík), 14. Dudek (Fojtík), 16. Fojtík (Studený, Andris), 26. Pořický (Martiník), 36. Fojtík (Studený, Andris), 42. Dalajka (Hlaváč) - 11. Jurča (Hložánek), 43. Venclík (Matula, Peš). Rozhodčí: Krenželok - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 289. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:2.
HC Bobři Val. Meziříčí: Matoušek (Plšek) - Dudek, Mikel, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Baroš, Váňa, Žabčík - Fojtík, Kývala, Andris, Dalajka, Pořický, Hlaváč, Brunec (A), Dvořák (A), Varga M., Martiník, Studený, Podešva. Trenér: Roman Čechmánek.
SHK Hodonín: Haloda O. (16. Zollpriester) - Haloda M., Miklík, Kužílek, Polesný, Potěchin, Loginovskyj, Weber - Jurča, Hložánek, Vrána - Kuba (A), Peš (C), Matula - Hajný, Charvát, Černohous - Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Jen málokdo by před začátkem utkání dokázal předpovědět, co se bude na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí dít v úvodních dvaceti minutách. Padlo neuvěřitelných sedm branek, bohužel pro Drtiče z toho šest do hostující sítě. Ale pojďme hezky popořádku – v šesté minutě měli Bobři k dispozici krátkou přesilovku pět na tři, kterou bezezbytku využil Tomáš Brunec.

Na tuto trefu domácí navázali, tentokráte rozvlnil síť za brankářem Halodou Vladimír Váňa. Chvíli to vypadalo, že Jihomoravané budou schopni držet krok se svým soupeřem v průběhu úvodní třetiny. Petr Jurča totiž dokázal v jedenácté minutě snížit na rozdíl jediné branky. O třiatřicet sekund se ale rozpoutala „valašská kanonáda“.

Tomáš Brunec svým druhým gólem v utkání odstartoval sérii čtyř domácích zásahů v řadě, na které Bobrům stačilo bezmála pět minut. Postupně rozsvítili červené světlo za Halodou Tomáš Andris, který zužitkoval dobrou přihrávku Fojtíka, Jakub Dudek a Josef Fojtík, jehož rána našla přesně mezírku mezi betony hodonínského gólmana. Šestou trefu domácích už Haloda neustál, do brankoviště tak v šestnácté minutě musel Jakub Zollpriester.

Dvacetiletého brankáře v hodonínském brankovišti dokázal překonat Jakub Pořický. Tento gólový zářez na pažbu si připsal dokonce ve vlastním oslabení, zhruba minutu po vyloučení spoluhráče Váni. Pak se na moment ke slovu dostal i Baník, jenže veškeré úsilí hostujících hokejistů skončilo ve výstroji pozorného brankáře Matouška.

Na konci šestatřicáté minuty se navíc dokázal prosadit podruhé v utkání Josef Fojtík. Pár minut před druhou sirénou se na ledě strhla potyčka, jejími aktéry byli domácí Dvořák a hodonínský Peš. Hlavní arbitr vyčíslil jejich počínání pouze dvouminutovými tresty na obou stranách.

Valaši vstoupili dobře i do závěrečné třetiny, Patrik Dalajka upravil stav utkání na 9:1, když přesnou ránou vyřešil přečíslení dva na jednoho. Krátce poté se v obraně Bobrů objevilo malé okénko, ze kterého dokázal vytěžit maximum Michal Venclík. Domácí příznivci hnali své ovečky za populární „desítkou“, které nakonec svěřenci trenéra Čechmánka dosáhli, ovšem nikoliv v souladu s pravidly. Sudí Krenželok tuto branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

V poslední pětiminutovce dostaly oba celky možnost přesilové hry, jenže ji nedokázaly gólově zužitkovat. Skóre se tak zastavilo na výsledku 9:2 pro mužstvo Bobrů, Drtiči z Valašska odjíždějí s nejvyšší porážkou sezóny. Domácí borci naopak nevstřelili v utkání letošního ročníku soutěže více branek, než právě proti Jihomoravanům.

Radim Dvořák (Valašské Meziříčí):
Vyšel nám úvod zápasu, kdy nám pomohly dvě přesilovky, díky nimž jsme dostali soupeře pod tlak. Důležité bylo, že jsme po gólu na 2:1 udrželi svou hru a nezačali jsme zase bláznit, tak jako to umíme. Pak jsme brzy přidali další branky a to si myslím rozhodlo. Dnes jsme měli štěstí v tom, že nám tam v první třetině spadlo v podstatě všechno, co jsme poslali na bránu a pak už se nám hrálo podstatně lépe a lehčeji. Po první třetině, kdy jsme vedli 6:1, bylo vidět, že soupeř už v trochu rezignoval a zápas se prakticky už jen dohrával.

Každá série jednou končí. Ale že to bude právě dnes a takovým až ostudným způsobem, to jsme určitě nečekali. Dostali jsme před play-off pořádnou facku. Hráči si musí uvědomit, že s takovým přístupem, jaký jsme předvedli v první třetině, se s play-off rozloučíme velice rychle. Musíme na to teď co nejrychleji zapomenout a zkoncentrovat se na sobotní zápas se Šumperkem a z něj urvat tři body.

1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33