Baník přejel VelMez a uštědřil mu potupnou desítku

čtvrtek 5.2.2009 | V. Urubek, J. Hochman

Jen slova chvály musela padat na adresu hodonínských hokejistů po zápase 37. kola na ledě Velkého Meziříčí. Skvělý výkon celého mužstva, to byl klíč k debaklu, který Drtiči domácím uštědřili. Desetibrankový příděl načali Číhalovi svěřenci už v šesté minutě, v minutě 24. bylo de-facto po zápasu - na světelné tabuli svítil stav 0:5. O kýženou desítku se pak v samém závěru střetnutí postaral, stejně jako Petr Peš a Michal Rapant, dvougólový Vladimír Kýhos.

37.kolo, středa 4.2.2009
HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín  2:10  (0:2, 0:4, 2:4)
Branky a nahrávky: 53. Bula, 60. Burian J. (Bula, Hajas) - 6. Rapant M. (Zábranský, Hoza), 8. Jurásek (Kýhos), 23. Peš (Barták), 24. Zábranský (Šťastný, Rapant M.), 24. Peš (Barták), 34. Protivný, 42. Kýhos (Protivný, Komárek), 44. Průdek (Surový), 47. Rapant M. (Zábranský), 57. Kýhos (Jurásek). Rozhodčí: Úlehla - Ježek, Plch. Vyloučení: 10:9 navíc Hajas a Nekvasil (oba VEL) 10 minut. Využití: 0:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 448. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:9, 1:9, 1:10, 2:10.
HHK Velké Meziříčí: Betinec (24. Chadim) - Střecha, Stráňovský, Vlašín, Konta, Hajas, Pálka, Kochánek, Kunstmüller, Troščák, Sobotka, Burian P., Nekvasil, Fila, Burian J., Dostál, Bula, Krča, Kadela
SHK Hodonín: Holeš (Hubačka) - Březina, Komárek, Pokorný, Šťastný, Protivný, Podešva, Rapant J. - Čárský, Jurásek, Kýhos - Hoza, Rapant M., Zábranský - Barták, Peš, Matušek - Surový, Průdek, Hučko

Přinášíme vám souhrn celého 37.kola.

Začínáme na ledě Prostějova, kam zavítal Uničov. Zprvu nic nenasvědčovalo přestřelce, která nakonec přišla. První branku vstřelil prostějovský Petr Dostál. Když Jestřábi vstřelili v prvních deseti minutách druhé třetiny další dva góly, vypadalo to s hosty už dost bledě. Avšak v rozmezí 35. až 40. minuty se trefili Rajnoha, Komínek a Ševčík a bylo srovnáno. V poslední třetině daly oba týmy po dvou brankách a utkání za stavu 5:5 dospělo do prodloužení. V něm 6 sekund před koncem rozhodl o druhém bodu pro Jestřáby Michal Novák. Konečné skóre 6:5. pp.

Hráči Žďáru nad Sázavou se utkali na domácím stadionu s Novým Jičínem. Zápas dvou týmů ze druhé poloviny tabulky byl relativně vyrovnaný. Novojičínští se sice dostali do vedení 0:2, ale Sobotka s Kautem v rozmezí několika minut vyrovnali. 10 minut před koncem přiblížil tři body domácím Dobiáš. Hostům v závěrečném tlaku nepomohla ani power-play a tři body zůstávají ve Žďáru. Konečné skóre 3:2.

Zajímavý duel se hrál také v Přerově, domácí Zubři se utkali se Vsetínem. Zápas byl dlouho skoupý na branky, první třetině skončila bez gólů a ve druhé se do kolonky střelců zapsal jediný hráč a sice vsetínský Podešva. Až ve třetí třetině se rozjel brankostroj, od 49. do 55.minuty padly 4 branky, 2 na každé straně. Zubři se sice snažili, ale při jejich power-play se přes celé kluziště trefil přesně Vaněk a rozhodl o vítězství Valachů. Konečné skóre 2:4.

Šternberk přivítal na svém ledě Pelhřimov. Utkání vyznělo jednoznačně ve prospěch domácího celku, do značné míry kvůli velké marodce hostů, kteří přijeli na led svého soupeře doslova s torzem sestavy. Skóre na domácí straně postupně narůstalo, první gólový úspěch hosté zaznamenali až za stavu 4:0. Hosté dali dvě branky, o obě se postaral Plachý. Také Šternberk měl dva dvougólové střelce, Klimoviče a Tomáška. Konečné skóre 8:2.

V dalším zajímavém střetnutí se utkaly týmy Techniky Brno a Břeclavi. Technika se góly v 27. a 43. minutě dostali do vedení 2:0, ale Břeclav zásluhou Strýčka záhy snížila. Své kvality však zanedlouho potvrdil domácí střelec Zdeněk Mráz a postaral se o opětovné dvoubrankové vedení domácích. V 58. minutě se sice po nedorozumění domácí obrany trefil Čikl, ale v následující power-play poslal puk do hostující sítě opět Zdeněk Mráz. Konečné skóre 4:2.

Zápas dvou týmů ze špičky tabulky byl k vidění na zimním stadionu v Opavě, kam přijeli Bobři z Valašského Meziříčí. Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem a také se dostali do dvoubrankového vedení, trefili se Šebesta a Dvořák. Opava snížila až v 50. minutě zásluhou Grofka. Čáru přes rozpočet domácím v jejich snahách o srovnání udělal Varga, který zužitkoval přesilovou hru. Chvíli před koncem svýšil na konečných 1:4 Dalibor Sochorek.

Důležitý duel se hrál také mezi šumperskými Draky a Orlovou. Domácí šli dvakrát do vedení, ale hosté vždy vyrovnali. Prodloužení za stavu 2:2 nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. V nich byli úspěšnější Draci a vítězí tak 3:2 sn.

Na konec si necháváme skvělé představení Drtičů, kteří na hostujícím ledě rozstříleli Velké Meziříčí. Ale pěkně popořádku. Do utkání vstoupili domácí poměrně aktivně, měli několik dobrých šancí, ale Holeš vždy zasáhl. A od těchto úvodních minut už bylo na ledě prakticky jen jedno mužstvo. První třetina skončila za stavu 0:2. Ale to hlavní si nechali hosté na poslední dvě třetiny. Ve druhé třetině Drtiči čtyřmi góly v rozmezí 10ti minut zvýšili na 0:6 a početná skupina jejich příznivců se začala dožadovat "desítky". A góly v síti Velkého Meziříčí přibývaly, nepomohlo ani střídání brankářů. Desátou a zároveň svoji druhou branku v utkání vstřelil Vladimír Kýhos. Dva góly v zápase také zaznamenali Petr Peš a Michal Rapant. Ani dvě snižující branky domácích nepokazili Drtičům zaslouženou radost. Konečné skóre 2:10.

Svatopluk Číhal (trenér Hodonína): Jeli jsme do VelMezu trošku pod dojmem domácího zápasu, kdy nás HHK na začátku utkání překvapil, ale tady se nám podařilo jít do vedení 2:0. Myslím si, že rozhodující moment přišel už na začátku první třetiny, když měl soupeř tři, čtyři dobré šance, které ale nedovedl využít. Nám se povedlo jít na začátku druhé třetiny do trháku, soupeř odpadl, měli jsme hru pod kontrolou a s chutí jsme si zahráli. Dali jsme příležitost všem hráčům, třetí třetinu jsme hráli na čtyři útoky. Určitě nás podržel brankář Michal Holeš a myslím si, že výsledek byl dílem celého mužstva.

26.8. | Hodonín - Velké Meziříčí | 6:2
5.9. | Velké Meziříčí - Hodonín | 2:2
28.10. | Velké Meziříčí - Hodonín | 3:6
4.1. | Hodonín - Velké Meziříčí | 5:4sn
4.2. | Velké Meziříčí - Hodonín | 2:10
4.3. | Hodonín - Velké Meziříčí | 7:2