Baník předvedl v Porubě obrat z říše snů! U všech tří hodonínských gólů byl hráč zápasu Martin Špok

středa 9.12.2015 | Jan Hochman

Hosté vstoupili do utkání aktivně, ale jejich rozlet zabrzdily dvě branky domácích, kteří se vedení ujali doslova z ničeho. Ve druhé třetině se však nastartovala velká stíhací jízda Drtičů, kteří díky dvěma přesným zásahům Martina Špoka během pěti minut srovnali. Rozhodující moment přišel osm a půl minuty před koncem, kdy Špokovu přihrávku přetavil ve vítěznou branku Baníku Petr Peš. Drtiči vyhráli na ostravském ledě téměř přesně po dvou letech a díky tomu se udrželi ve vyrovnané tabulce na třetí příčce.

25.kolo, středa 9.12.2015
HC RT TORAX Poruba 2011 - SHK Hodonín  2:3  (2:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Stejskal (Ovšák, Seidler), 7. Buček (Seidler, Stejskal) - 22. Špok (Sajdl), 27. Špok (Kučera), 52. Peš (Špok, Jurásek). Rozhodčí: Kika - Axman, Novotný. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 559. Střely na branku: 36:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Tihlář) - Slavík (A), Baca, Buček, Malý, Ovšák (A), Vajda, Peslar, Šindelář - Kilnar, Chaloupka (C), Seidler, Stejskal, Vrána, Vaněk, Szajter, Sysala, Zachar, Ballner, Gelnar, Rimmel. Trenér: Tomáš Sršeň.
SHK Hodonín: Kotvan (Zavadil) - Kolář, Pokorný (C), Škápik, Nedvěd, Mikéska, Jedlička, Polesný - Matula, Sajdl, Kuba (A) - Peš, Jurásek (A), Špok - Kučera, Charvát, Hložánek - Černohous, Janás. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Do první vážnější akce se dostal ve třetí minutě hostující Kuba, ale Kubáň jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. Domácím se podařilo hned z první nebezpečné akce skórovat a to konkrétně Vladimíru Stejskalovi, který z kruhu prostřelil Kotvana. Vzápětí mohl Škápik srovnat stav utkání, ale v cestě mu stál obětavý Slavík, který tělem vyrazil puk a na chvilku se tak stal gólmanem.

Běžela sedmá minuta a Poruba se mohla radovat po druhé. Skrumáže před Kotvanem využil Martin Buček a dostal puk do sítě. Chaloupka se ujal kotouče a snažil se objet branku, ale puk mu sjel z čepele a mezi kruhy se ho ujal Kuba. Buček se ujal puku na tvrdou střelou označkoval tyč hostující branky. Čtyři minuty před koncem mohl skórovat Špok, ale v cestě mu stál Kubáň, který se dokázal včas přemístit.

V druhé minutě druhé části byl vyloučen Slavík a Drtiči následnou přesilovou hru využili. Martin Špok založil akci a taky stál na jejím konci a snížil stav utkání. Vhazování před Kubáněm vyhráli sice domácí, ale špatné vyhození zastavil Škápik a ihned vyzkoušel Kubáně, ten byl pozorný. Baník byl v téhle části zápasu aktivnější a zásluhou jim byl vyrovnávající gól, který vsítil Martin Špok, který přesnou střelou překonal Kubáně.

V minutě třicáté se do zakončení dostal Ovšák, ale nedokázal dostat puk do poloprázdné branky. První vyloučení na straně Hodonína si připsal Kučera, ale porubští hráči početní výhodu nevyužili. Přečíslení domácích hráčů zakončoval Vaněk, ale byl o krok napřed a trefil pouze boční síť hostující svatyně. Necelou minutu před koncem byl vyloučen Slavík, ale Drtičům se nepodařilo tuhle možnost využít.

Na začátku poslední části byl vyloučen Mikéska, ale Poruba nedokázala v početní výhodě skórovat, protože Drtiči dobře bránili a nepustili svého soupeře do vážnějšího zakončení. V závěru zápasu byl vyloučen Peslar a tuhle přesilovou hru potrestal Petr Peš, který tak vsítil rozhodující gól zápasu a rozhodl o tom, že důležité tři body si odváží Drtiči na jih Moravy. Baník se díky téhle výhře udrží na třetí příčce společně s Technikou, která má stejný počet bodů.

Roman Kotala (Poruba):
Dle mého názoru to nebyl moc povedený zápas, začátek nám nevyšel, jelikož jsme mohli rychle prohrávat, protože Hodonín tam měl dvě velké šance, které nakonec neproměnil. My jsme se poté dostali do vedení 2:0, které jsme ale ve druhé třetině ztratili po velkých chybách a rozhodla určitě poslední dvacetiminutovka, kde jsme nevyužili své šance a hosté znovu potrestali naši chybu. Soupeři gratuluji k vítězství a myslím si, že dnes za vítězstvím šli o chloupek více.

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
Dnes nás určitě čekal těžký soupeř, který má výborný útok. Chtěli jsme hrát co nejdéle na 0:0, což se nám ale nepovedlo. I když jsme první třetinu prohráli o dva góly, tak jsme tam měli řadu šancí, které jsme ale bohužel nevyužili. To se nám povedlo až v prostřední dvacetiminutovce a v závěru už to bylo jen o tom, kdo tu rozhodující branku dá. Pro tři body jsme si dnes určitě šli a to se nám nakonec taky podařilo.