Baník po špatném začátku otočil duel s Novým Jičínem, v závěru pak Drtiči uhájili těsný náskok

středa 7.2.2018 | Jan Hochman, Petr Svoboda

Utkání 43. kola začalo s menším zpožděním, které, jak se následně ukázalo, svědčilo více hostům, kteří na Slovácko dorazili vinou špatného počasí později. Ďáblové se góly Irgla a Mára dostali ve dvanácté minutě do dvoubrankového vedení, Drtiči ale díky trefám Charváta a Kadlece do přestávky srovnali a ihned po přestávce vstřelil kapitán Peš vedoucí branku. V polovině poslední části pak Drtiči slepenými góly Kadlece a Hložánka navýšili vedení na 5:2 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Jičín dostal v závěru pětiminutovou přesilovku a Drtiči nakonec svého soupeře udolali po velkém boji 6:5.

43.kolo, středa 7.2.2018
SHK Hodonín - HK Nový Jičín  6:5  (2:2, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 14. Charvát (Sajdl, Peška), 20. Kadlec (Vaněk), 21. Peš (Hložánek, Kobylík), 50. Kadlec (Vaněk), 51. Hložánek (Matula, Peš), 59. Sedlák - 7. Irgl (Chvostek, Slovák J. II.), 12. Már (Podlaha), 56. Běhal (Pecha, Hruška), 56. Chvostek (Hruška, Běhal), 60. Sonnek J. (Gebauer). Rozhodčí: Čuňočka - Maťašovský, Čelechovský. Vyloučení: 6:7, navíc Matějka (HOD) 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 953. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:4, 6:4, 6:5.
SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) - Kobylík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Matula, Peš (C), Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Sajdl (A) - Venclík. Trenér: Roman Čechmánek.
HK Nový Jičín: Sonnek V. (Slovák Jiří I.) - Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Metelka, Tomeček, Janiczek - Krupa, Pecha, Hilšer, Chvostek, Irgl, Gebauer, Kocián (C), Podlaha, Palička, Sonnek J., Slovák Jiří II., Uhlár. Trenér: Petr Macháček.

Utkání chytilo už v prvních minutách velmi vysoké tempo a brankáři měli plné ruce. První kapituloval hodonínský Haloda, který nestačil na přečíslení Chvostka s Lukášem Irglem. Drtičům byla poskytnuta přesilová hra, kterou však nevyužili a na druhé straně tak opět udeřil Nový Jičín. Jan Már bezprostředně po buly vystřelil na hodonínského gólmana. Tato překvapivá střela upravila skóre na 0:2.

Drtiči se nepoložili a zvýšili aktivitu, za což je hokejoví bohové brzy odměnili. Matěj Charvát prostřelil brankáře Ďáblů od pravého mantinelu a dostal SHK zpět do utkání. Osmadvacet vteřin před koncem první periody se prosadil Jakub Kadlec a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhou třetinu začali Oranjes v podstatě stejně, jak zakončili tu první. Erik Hložánek vyslal po pravém křídle do kontru Petra Peše, jenž napřáhl na pravém kruhu a tvrdou střelou překonal strážce svatyně Ďáblů.

Nový Jičín neskládal zbraně a vyrukoval na Baník s větší agresivitou, která trochu zpomalila pomalu se rozjíždějící Hodoňany. Ďáblové si zahráli několik přesilových her, ale obrana Drtičů, v čele s Ondřejem Halodou, fungovala velmi dobře, a tak zůstal stav utkání neměnný.

Třetí perioda zpočátku vůbec nevypadala na nějaké větší gólové představení. Hru hodně kouskovala častá vyloučení a tak se ani jeden z týmů nemohl prosadit. To platilo do padesáté minuty. Tehdy se téměř identickými prosadili Jakub Kadlec a Erik Hložánek. Na světelné tabuli svítil stav 5:2 a zdálo se, že je rozhodnuto. Ne tak docela.

V šestapadesáté minutě se prosadili hostující Jiří Běhal a Jakub Metelka, kteří tak odstartovali neočekávané drama. To trvalo až do času 58:55, kdy se trefil do prázdné brány produktivní obránce Jan Sedlák. O slovo se ještě přihlásil střelou z pravého kruhu Jan Sonnek, to už však bylo z tohoto napínavého utkání vše. Drtiči si připsali důležité tři body do tabulky.

Roman Čechmánek (Hodonín):
Zejména v prvních dvou třetinách to bylo hlavně hodně bojovné utkání a to z obou stran. Nám opět trochu utekl úvod zápasu, ale pak jsme se postupně dostávali zpět do zápasu. Postupně jsme stupňovali tlak a vytvářeli jsme si i šance, přesto, že Nový Jičín hrál velmi nepříjemně a trochu jinak, než v minulém utkání. Vypracovali jsme si náskok 5:2 a v závěru se utkání bohužel zdramatizovalo tím pětiminutovým vyloučením a soupeř se dostal na dostřel jedné branky. Zaplať pánbůh, že to vyšlo. Závěr nám trochu utekl a já věřím, že se z toho poučíme.

Petr Macháček (Nový Jičín):
Měli jsme výborný nástup do utkání. Vedli jsme o dvě branky, ale bohužel se nám to nepodařilo udržet do přestávky. Tím, že jsme dostali vyrovnávací branku v poslední minutě první třetiny, jsme dostali domácí zpět do hry. Pak jsme hned po nástupu do druhé třetiny inkasovali další branku a vlastně během minuty byl ze stavu 1:2 stav 3:2 pro domácí. Ale i tak jsme zůstali ve hře a až do poloviny třetí třetiny to bylo pořád jenom o gól. Pak nám to uteklo a dostali jsme po oslabení pět na tři dva slepené góly a to mě mrzí. Pak jsme se ale dokázali vrátit a dostali jsme domácí pod obrovský tlak a mrzí mě, že jsme si dnes odsud neodvezli bod, protože si myslím, že jsme na něj měli. Ale hokej je hra chyb a těch jsme dnes nakupili více, než domácí tým, takže i proto domácí vyhráli. Jsem ale s naší hrou spokojený. Odevzdali jsme tady velmi dobrý výkon, na to, abychom získali alespoň bod to ale chtělo, abychom udělali daleko méně chyb.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.