Baník oplatil Technice porážku, výhru v Brně režírovala skvěle hrající první formace Drtičů

úterý 30.8.2016 | Jan Hochman

Hokejisté SHK zvítězili v dnešním přípravném utkání na ledě brněnské Techniky 5:3. Parádní večer prožila zejména první formace slováckého celku s ex-Brňany Petrem Jurčou a Jakubem Kadlecem. Oba hráči svému bývalému klubu vstřelili dvě branky, Petr Peš zaznamenal tři asistence. Pátou branku přidal Matěj Charvát, jemuž přesně přihrála posila ze Vsetína Daniel Vaněk.

Příp. 7, úterý 30.8.2016
HC Technika Brno - SHK Hodonín  3:5  (1:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Fusek (Matov, Kozák), 22. Stehlík (Bustin), 55. Brzobohatý P. (Benýšek) - 13. Kadlec (Peš, Haloda M.), 15. Jurča (Peš, Haloda M.), 24. Jurča (Peš, Miklík), 36. Charvát (Vaněk, Loginovsky), 60. Kadlec. Rozhodčí: Král - Mikoviny, Procházka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: neuvedeno. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
HC Technika Brno: Slavíček (Novák) - Odehnal, Kupčík, Cívka, Švejda, Štancl, Grman, Sedlák (A), Šidák - Brzobohatý P., Kozák, Stehlík (C), Matov, Biolek, Brzobohatý M., Boček, Benýšek (A), Buhaj, Florek, Fusek, Bustin. Trenér: Roman Kaňkovský.
SHK Hodonín: Kukin (Haloda O.) - Miklík, Haloda M., Polesný, Hovsepyan, Pokorný (A), Loginsky, Garčič, Zábojík - Jurča, Peš (C), Kadlec - Kononenko, Kuba (A), Janás - Charvát, Vaněk, Kučera - Vrána, Zháňal, Venclík. Trenér: Stanislav Beťko.

Drtiči vstoupili do utkání lépe než soupeř, do úniku se po necelých čtyřech minutách hry dostal Jurča. Hostující útočník mohl oslavit návrat na brněnský led brankou, jenže jeho zakončení zlikvidoval dobrým pozičním zákrokem Slavíček, který na rozdíl od zápasu v Hodoníně vystřídal v brankovišti Techniků svého kolegu Nováka. Brňané kontrovali dvěma šancemi Patrika Brzobohatého, který nejdříve záludně tečoval ránu od modré čáry a poté zcela minul bránu z dobré střelecké pozice.

Pálit ostrými se začalo až od třinácté minuty. Byl to právě Patrik Brzobohatý, který se nechal vyloučit, čehož hodonínští využili. Jakub Kadlec tečoval ránu od modré čáry přesně mezi Slavíčkovy betony. V následném oslabení Hodonína se prosadil Petr Jurča, další bývalý hráč Techniky. Ten složil úspěšný reparát z úvodu utkání, ujel do brejku, a tentokrát dokázal rozvlnit brněnskou síť. Zhruba tři minuty před koncem domácí mužstvo snížilo zásluhou Jakuba Fuska, jehož střela zamířila přesně pod horní tyč.

Po čtyřiaosmdesáti vteřinách druhé třetiny již svítilo na světelné tabuli vyrovnané skóre 2:2. Bustin pronikající podél levého hrazení našel přesně hůl kapitána Techniky Ondřeje Stehlíka, kterému nedělalo potíže dopravit kotouč za Kukina. Krátce nato si Oranjes vzali své ztracené vedení zpět, a opět se jednalo o využití brejkové situace. Do přečíslení se opět dostal Petr Jurča, jenž dorazil za brankovou čáru vyražený kotouč po střele Peše.

V průběhu prostřední dvacetiminutovky si oba celky mohly vyzkoušet přesilovou hru. Po vyloučení Charváta se k velkým příležitostem dostali Michal Brzobohatý i Peter Bustin, jejich pokusy ovšem likvidoval hostující brankář Bukin. Ani Drtiči nebyli v početní výhodě úspěšní, přesto dokázali odskočit soupeři na rozdíl dvou branek ještě před sirénou. Vaňkovu přihrávku dokázal zužitkovat Matěj Charvát, nová akvizice z Valašska si tak připsala první, i když nesoutěžní bod za asistenci.

Třetí perioda byla poměrně takticky svázaná, žádný z celků nechtěl udělat chybu, která by rozhodla celé utkání, tudíž nebyly k vidění téměř žádné příležitosti ke skórování. Přesilovou hru Vysokoškoláků dokázala hodonínská defenzíva rozkouskovat natolik, že se soupeři nepodařilo vytvořit si souvislý tlak. Až zhruba v polovině závěrečného dějství se do šance Benýšek, který již měl brankáře hostí téměř na lopatkách, ale přesto nedokázal trefit poloprázdnou klec a vysoko přestřelil.

Konečná podoba výsledku se začala utvářet až později. Benýšek odčinil svou minelu z před několika okamžiky, zamíchal s kotoučem za hodonínskou bránou, načež přesně našel Patrika Brzobohatého. Brněnský útočník neomylně poslal puk do horních pater Kukinovy brány a vykřesal pro Sovy jiskřičku naděje. Jenže Brňané nedokázali proměnit ani jednu ze dvou přesilovek, které jim byly nabídnuty do konce základní hrací doby. V té druhé dokonce hráli bez brankáře, tedy v šesti proti čtyřem. Toho využil Jakub Kadlec gólem do opuštěné klece, a pečetil tak výhru 5:3.

Roman Kaňkovský (Technika):
V prvních dvou třetinách jsme udělali nějaké chyby, které soupeř potrestal a dal nám branky. V poslední třetině jsme si ale vypracovali dobré příležitosti, takže nás mrzí, že jsme nedokázali vyrovnat. Příprava se zatím nevyvíjí úplně podle našich představ, ale věříme, že se dáme dohromady a soutěž začneme lepšími výsledky, než máme doposud.

Jsme rádi, že jsme Technice oplatili porážku z našeho ledu. I u nás jsme byli lepším mužstvem, ale v posledních sedmi minutách jsme si dojem z dobrého utkání pokazili. To nám dnes hrozilo taky. Ale podle mého nesmyslné vyloučení jsme dokázali ustát, a po zásluze jsme vyhráli. Myslím si, že jsme dnes byli celý zápas jasně lepší a vypracovali jsme si více gólový možností. Pořád se kluci ještě sehrávají a myslím si, že až si to sedne, tak to bude dobré.