Baník i ve třetím utkání sezony vítězí, Opava si ale díky skvělému Šafránkovi odváží bod za prohru v prodloužení

středa 21.9.2016 | Jan Hochman

Dnešní zápas by se jednoduše dal nazvat jako „Drtiči vs. Šafránek“. Hostující golman si připsal celkem 43 přesných zákroků a dlouho držel naděje svého týmu na to, že si Slezanu z jihu Moravy odveze všechny body. Drtiči ale dokázali svou převahu v závěru základní hrací doby přetavit ve vyrovnávací trefu Jakuba Kadlece a premiérové prodloužení pouze se třemi bruslaři na obou stranách utnul po třech minutách vítěznou brankou domácí kapitán Petr Peš.

3.kolo, středa 21.9.2016
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  4:3p  (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Jurča (Peš, Haloda M.), 40. Hložánek (Polesný), 56. Kadlec (Jurča), 63. Peš (Miklík, Hajný) - 1. Holík (Polok), 29. Polok, 40. Polok (Wolf, Galvas). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Goňa. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 47:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Miklík, Haloda M., Pokorný (A), Loginovsky, Polesný, Hovsepyan, Talán - Jurča, Peš (C), Kadlec - Janás, Vaněk, Kononenko - Hajný, Vrána, Zháňal - Garčic, Charvát, Hložánek - Tomi. Trenér: Stanislav Beťko.
HC Slezan Opava: Šafránek (Wanecki) - Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Tuma, Šindelář, Slavík, Vrábel - Wolf, Polok (A), Vítek, Rousek, Selingr (C), Herman, Pavelek, Černý L., Svoboda, Štindl, Beneš. Trenér: Pavel Hulva.

Utkání začalo skutečně velmi zhurta. Tomáš Polok vyhrál druhé vhazování zápasu na modrou čáru, odkud vyslal tvrdý projektil Vladimír Holík, jemuž se povedlo překonat Ondřeje Halodu v brance Drtičů.

Domácí však reagovali náporem a hnali se za vyrovnáním. Miklíkovu dělovku od pravého mantinelu zastavil Šafránek jen se štěstím. Následně se hráči Opavy museli bránit přesilovce svého soupeře, ta však zůstala nevyužita.

Po pár minutách velmi zahrozil Lukáš Černý, jemuž ale zabránil ve skórování ruský útočník Kononenko a Oranjes o pár chvil později navázali na tento úspěch i vyrovnávacím gólem. Druhou přesilovku po dobré přihrávce Petra Peše zakončil Petr Jurča.

Aktivitu následně předvedli i Slezané, kterým se ale nepovedlo využít ani jednu ze svých větších šancí a skóre tak zůstalo až do sirény neměnné.

V druhé třetině se objevovala menší okénka v obranách obou celků, ale brankáři byli vždy na svém místě, a to až do osmadvacáté minuty, kdy překonal Halodu Tomáš Polok. Domácí tento gól vyburcoval a zbytek druhé části naprosto opanovali.

A zdálo se, že třetinu zakončí naprosto ideálně, neboť po fantastické střele Erika Hložánka bylo skóre opět vyrovnáno. Ovšem přesně po sedmatřiceti vteřinách se opět prosadil opavský hrdina Tomáš Polok a do kabin tak šli Opavané jako vedoucí tým utkání.

Začátek třetí periody patřil brankáři Halodovi, který musel řešit pár nepříjemných momentů a dal svým spoluhráčům šanci se udržet v zápase. Zhruba od padesáté minuty se domácí dostali do obrovské šance, ale domácí kapitán Peš nedokázal před poloprázdnou bránou zkrotit neposedný kotouč.

Tato šance ovšem předznamenala velkou bouři, kterou oranžovo-modří chystali. Druhou půlku třetiny zvládli Drtiči výborně a přesto, že se neujala ani jedna ze dvou nebezpečných střel Davida Janáse, zaúřadoval jeden z nejproduktivnějších hráčů SHK v této sezóně. Před Šafránkovou bránou vznikla nepřehledná skrumáž, ve které se dobře zorientoval Jakub Kadlec a vyrovnal stav utkání.

Přestože domácí dále hýřili aktivitou, změnu skóre to nepřineslo a šlo se tedy do prodloužení tří proti třem. V tom vzal na sebe odpovědnost kapitán Petr Peš a po otočce zavěsil vyražený kotouč za záda Šafránka a přiřknul tak Baníku druhý bod.

Myslím si, že jsme dnes bod ztratili. Hodně nás zmrazil rychlý gól, který jsme dostali už po třinácti vteřinách. Pár minut nám trvalo, než jsme se z toho oklepali, ale dolovím si tvrdit, že dobrých padesát minut se hrálo v obranném pásmu soupeře a my jsme jim darovali svými zbytečnými chybami tři góly. Jsme ale samozřejmě pokorní a jsme moc rádi, že máme dva body, protože nemusel být žádný. Děkujeme fanouškům, kteří nás hnali dopředu a dopomohli nám ke šťastnému vyrovnávacímu gólu. Myslím si, že vítězný gól a bod navíc v prodloužení jsme si za výkon zasloužili více, než soupeř.

Pavel Hulva (Opava):
Zápas se mi hodnotí těžko. Ještě pět minut před koncem jsme sahali po třech bodech a nakonec máme jenom jeden. Z tohoto pohledu jsme zklamaní. Samozřejmě, před zápasem bychom bod asi brali, ale když už jsme to měli takhle rozehrané… Nakonec jsme s bodem celkem spokojení. Domácí mají kvalitní tým a myslím si, že se hrál dobrý hokej.

Autor videa: Pavel Hodes.

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.