Ani napodruhé to nevyšlo. Skalica o svém vítězství rozhodla třemi góly v poslední dvacetiminutovce

úterý 23.8.2016 | Jan Hochman, Tomáš Chramosta

Odvetné přípravné utkání mezi domácím Hodonínem a hosty ze Skalice bylo dlouho vyrovnané. Skaličané v prvních dvou třetinách třikrát ujali jednobrankového vedení, na které ale dokázala domácí družina vždy reagovat. V poslední části se už však trefovali pouze hráči slovenského klubu, kteří přidali další tři přesné zásahy. Také druhé přátelské utkání tak vyznělo lépe pro Skalici, která veze z Hodonína výhru 6:3. Góly domácích vstřelili Loginovsky, Jurča a Zháňal.

Příp. 4, úterý 23.8.2016
SHK Hodonín - HK Skalica  3:6  (1:2, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Loginovsky (Kučera, Jurča), 24. Kononenko (Jurča), 35. Zháňal (Charvát, Černohous) - 6. Vereš (Sury), 20. Sury, 33. Dvonč (Brodek, Gula), 44. Škápik (Romančík M.), 47. Bednarič (Škápik), 50. Dvonč (Drahorád, Romančík M.). Rozhodčí: Holub - Lidák, Maloušek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 290. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.
SHK Hodonín: Kotvan (Zollpriester) - Miklík, Loginovsky, Polesný, Garčic, Pokorný (A), Talán - Jurča, Peš (C), Kučera - Kononenko, Kuba (A), Vrána - Černohous, Charvát, Zháňal - Flora, Průdek, Tomi. Trenér: Stanislav Beťko.
HK Skalica: Romančík P. (Košút) - Pavešic, Horváth, Škápik (A), Gula (A), Mikéska, Drahorad, Kukliš, Vereš, Sury, Vaškovič (C), Romančík M., Dvoč, Bednarič, Brodek, Janáč, Ivičič. Trenér: Peter Oremus.

Skaličané šli za svým cílem již od úvodních minut, byli střelecky aktivnější a lépe bruslili. Odměnou jim byla úvodní branka utkání, v šesté minutě pálil do černého Rastislav Vereš. Drtiči dokázali najít odpověď až ke konci první periody, rychlou kombinaci s Kučerou přesně zakončil Igor Loginovskij.

Vyrovnaný stav na světelné tabuli nesvítil dlouho, domácí obránce Garčic našel křižnou přihrávkou ve vlastním pásmu pouze hůl Frederika Suryho, který měl dostatek času na to, aby našel skulinku v Kotvanových betonech.

Krátce po přestávce mohli hodonínští vyrovnat, jenže Jurčův samostatný únik na hostujícího brankáře skončil pouze střelou do mantinelu. Baník dokázal vyrovnat až zásluhou Kirilla Kononenka, který podpořil spoluhráče v bleskovém přečíslení a rychlou kličkou do protipohybu gólmana skóroval.

Jenže netrvalo dlouho a Skalica opět převzala otěže utkání. Domácí katastrofálně střídali, nechali soupeře ujet do přečíslení dva na brankáře, za kterým učinil gólovou tečku Ronald Dvonč. Po druhé siréně se šlo do kabin opět za nerozhodného stavu, z chytré akce Charváta těžil Radek Zháňal, který si tak připsal první gól v barvách Drtičů.

Závěrečnou část hry měli slovenští hokejisté pod kontrolou, hodonínští hráči se nevyvarovali individuálních chyb a Záhoráci trestali. Přečíslení dva na jednoho zakončil ex-Drtič Ľubomír Škápik, který se nečekaně vysunul z tradičního postu obránce.

Škápik měl prsty také v páté brance hostujícího celku, po jeho ráně od modré čáry uplatnil důraz na brankovišti Andrej Bednarič. Rozklad hodonínské defenzívy dokončil deset minut před koncem utkání svou druhou brankou v zápase Ronald Dvonč povedenou trefou do šibenice.

Dneškem jsme načali sérii tří zápasů ve třech dnech a bohužel jsme ji nezačali šťastně. Z naší strany to bylo všechno strašně hektické, v podstatě jsme skoro nebránili. Soupeř tak dostal spoustu příležitostí na přečíslení, čemuž se v budoucnu musíme vyvarovat. Na druhou stranu i my jsme si vypracovali několik velmi dobrých příležitostí. Skalica je dokázala proměnit, my ne a proto Skalica vyhrála zaslouženě 6:3.

Michal Růžička (Skalica):
Do Hodonína jsme přijeli v mírně oslabené sestavě, protože nás trochu trápí zranění. Zápas jsme začali dobře. Třikrát jsme vedli, ale bohužel jsme vždy následně inkasovali. V poslední třetině se nám podařilo soupeři odskočit na větší brankový rozdíl a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Hodonín ale nebyl jednoduchý soupeř.