A zase prodloužení. Drtiči inkasovali gól osm sekund před koncem. Opavě podlehli 2:3, v tabulce ale zůstali čtvrtí

sobota 30.11.2019 | Redakce, Foto: Draci Šumperk

H O D O N Í N - A zase to prodloužení. Ani sobotní zápas hodonínských hokejistů s Opavou neskončilo po šedesáti minutách. Drtiči sice v dramatickém závěru brankami Matuly a Komínka otočili vyrovnaný duel se Slezanem, ale vedení 2:1 neudrželi, když hosté při power-play výsledek zásluhou kapitána Zapletala srovnali. A další obrat v zápase v čase 62:43 završil útočník Roman Hendrych. Slovácký celek i přes prohru 2:3 udržel v tabulce čtvrté místo, na třetí Valašské Meziříčí ztrácí už jenom dva body.

22.kolo, sobota 30.11.2019
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  2:3p  (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 53. Matula (Charvát), 60. Komínek (Horák) – 34. Peslar (Herman, Černý), 60. Šindelář (Zelenkov), 63. Hendrych. Rozhodčí: Blaha – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 832. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Miklík, Horák, Dřímal - Komínek, Mlynář, Matula, Pröschl, Čejka, P. Bulín, Krejčí, Charvát, J. Bulín, Hložánek, Leška, Janás, Polák,
HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář, Zdeněk, Chalupa, Ficek, Peslar, Zouhar – Štindl, Černý, Wolf, Kysučan, Rousek, Zelenkov, Kovařík, Herman, Hendrych, Kadula, Malina.

Drtiči šli do utkání bez zraněného kapitána Jurči. Premiéru v oranžovo-modrém dresu si naopak odbyl mladý bek Dřímal z juniorky Přerova.

První třetina byla vyrovnaná, oba týmy si vypracovaly několik slušných příležitostí, skóre se však v úvodních dvaceti minutách nezměnilo. Brankáři Kubáň i Daňo se činili. Domácí gólman v úvodní periodě vychytal Štindla i Malinu, jednička Slezanu zase dvakrát vychytala Janáse.

Hodonínští hokejisté v první třetině přečkali i dvouminutové oslabení tři na pět.

V závěru úvodní části hráli zkrácenou dvojnásobnou přesilovku i domácí, ale střelecky se neprosadili. Fauly narušily i druhou periodu, střelecky se však obě mužstva soužila.

Dlouhé čekání na první gól utnul až hostující obránce Peslar. Někdejší obránce Poruby či právě Hodonína se trefil ve 34. minutě. Vzápětí mohl vedení Slezanu pojistit Zelenkov, ale svůj únik nedokázal zužitkovat.

Drtiči nepříjemnou chvíli přečkali a dál živili šanci na body. Naděje Jihomoravanů výrazně přiživil kapitán Matula, který využil Charvátovu přihrávku a srovnal na 1:1.

Klíčové chvíle ale přišly až v závěrečných minutách. Nejprve byly ve stejné době vyloučení hostující kapitán Šindelář i jeho spoluhráč Zdeněk. Hodonín přesilovku pět na tři využil, když stejně jako ve středu proti Žďáru nad Sázavou skóroval Komínek.

Radost na Zimním stadionu Václava Nedomanského byla velké, euforii ale rázně utnul hostující Zapletal, jenž při power-play Opavy v čase 59:52 srovnal na 2:2 a poslal duel do prodloužení.

V něm byli nakonec šťastnější Slezané. Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu a Hendrych se řítil sám na Kubáně, kterého překonal střelou pod lapačkou.

Drtiči padli 2:3, před Opavou ale udrželi čtvrté místo ve východní skupině druhé ligy. V prvním prosincovém týdnu čeká svěřence trenérů Flašara a Konečného dva venkovní duely. Ve středu hrají v Moravských Budějovicích, v sobotu se představí na ledě Nového Jičína.

Michal Konečný (SHK Drtiči Hodonín): „Byl to vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině jsme už šli za vyrovnáním. Remíza je asi zasloužená, ale závěr byl neskutečný. Hokej je v tomto krásný, že do poslední vteřině nevíte, jak to dopadne. My jsme při power-play skórovali v Kopřivnici, teď jsme zase inkasovali. Vždycky je to hop nebo trop. Jinak zápas se pro nás od začátku nevyvíjel vůbec dobře. Trápili jsme se v koncovce, dlouho jsme nemohli dát gól. Pak jsme ale po soupeřově chybě využili a po využité přesilovce jsme šli do vedení. V tu chvíli to vypadalo, že budeme mít všechny bod, ale nakonec máme jenom jeden. I takový je někdy hokej. Jedeme dál.“

1. SUM Šumperk 24 118:56 61
2. HBR Havl. Brod 23 92:73 45
3. OPA Opava 23 88:75 39
4. HOD Hodonín 23 97:92 37
5. VAL Val. Meziříčí 23 84:69 36
6. NJI Nový Jičín 23 74:99 30
7. KOP Kopřivnice 23 77:83 29
8. ZNS Žďár n/S 23 84:96 29