Drtiči ovládli domácí duel s Opavou. Hlaváč při soutěžní premiéře zneškodnil všechny střely Slezanu a má první nulu

sobota 21.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Hodonínští hokejisté i nadále prožívají povedený vstup do sezony. Drtiči zvládli i třetí letošní mistrovský duel. Po Kopřivnici a Žďáru nad Sázavou přemohli i Opavu, kterou před vlastním publikem zdolali 3:0. Domácí udeřili hned v první minutě, další dvě branky přidali v prostřední části, když protivníka zaskočili v oslabení. Mezi střelce se postupně zapsali Matula, Bulín a Komínek. Brankář Hlaváč, který dostal přednost před zkušenějším kolegou Kubáněm, zneškodnil všechny střely Slezanu a při soutěžní premiéře v dresu SHK udržel čisté konto.

4.kolo, sobota 21.9.2019
SHK Hodonín - HC Slezan Opava  3:0  (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Matula (Jurča, Charvát), 36. Bulín (Komínek), 37. Komínek. Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Pospíšil. Vyloučení: 5:5. Bez využití . V oslabení: 0:2. Diváci: 823. Průběh utkání: 3:0.
SHK Hodonín: Hlaváč (Kubáň) – Věžník, Spálovský, Ševčík, Gabrhelík, Slabý, Miklík, Čermák – Balán, Jurča, Bulín – Leška, Krejčí, Komínek – Pröschl, Charvát, Finsterle – Janás, Matula, Matějka – Polák.
HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Ficek, Zouhar, Zdeněk, Peslar, Šindelář, Chalupa, Fědor – Peterka, Malina, Stindl – Kovařík, Wolf, Tomi – Černý, Zelenkov, Hendrych – Herman, Šmíd, Cihlář.

Trenéři SHK Flašar s Konečným dali v sobotu poprvé v sezoně příležitost brankáři Hlaváčovi a tah s mladým gólmanem jim vyšel skvěle. Hlavní postavou úvodních minut byl ale domácí útočník Matula, který hned v devětačtyřicáté sekundě otevřel skóre zápasu, když za hostujícího brankáře Daňa poslal kotouč po akci Jurči s Charvátem.

Slovácký celek měl v první třetině herně navrch a byl nebezpečnější, další šance ale neproměnil. Hodonínu se nepodařilo zužitkovat ani dvě přesilovky po vyloučení Zelenkova a Hendrycha.

V prostřední části se nedovolených zákroků nevyvarovali ani domácí. Drtiči si ale v oslabení počínali skvěle. Nejenže proti Opavě neinkasovali, ale při hře čtyř hráč skóroval Bulín, kterému asistoval Komínek. Vzápětí právě bývalý hráč Trenčína, Skalice či Znojma upravil po samostatné akci na 3:0.

Pro Slezan to byl šok, neboť si ve druhé třetině vypracoval několik šancí, ale brankář Hlaváč mužstvo bravurními zákroky ve složitých chvílích podržel.

V závěrečné periodě si Jihomoravané tříbrankový náskok v klidu hlídali. Domácí mohli ve zbytku utkání skóre ještě navýšit, ale další branky už nepřidali. Hosté se snažili, bojovali až do konce, ale střelecky se neprosadili.

Drtiči proti Opavě udrželi letošní neporazitelnost a se třemi výhrami mohou nyní v klidu absolvovat náročný venkovní dvojzápas. Ve středu se Jurča a spol. představí ve Znojmě, kde vyzvou Moravské Budějovice, příští víkend se postaví Novému Jičínu.

Aleš Flašar (SHK Hodonín): „Kluky jsme za výkon i výsledek pochválili. Ale zápas jednoduchý nebyl. Začali jsme celkem slušně, brzy dali vedoucí gól, ale další šance jsme neproměnili, což nás mohlo později mrzet. Paradoxně druhá třetina byla z naší strany herně nejhorší, ale v oslabení jsme vstřelili dvě branky, což zápas rozhodlo. Šli jsme do trháku a utkání si pohlídali. Ale musím přiznat, že ve druhé třetině jsme přestali bruslit, napadat a koledovali jsme si o to, abychom inkasovali nějaký gól. Opava měla několik slušných šancí, ale brankář Hlaváč nás podržel. Ve třetí třetině si šance vypracovaly oba týmy, nakonec jsme ale neinkasovali a zápas dovedli do vítězného konce. Za výhru 3:0 jsme samozřejmě všichni rádi, i když výsledek mohl být ještě výraznější, soupeř byl nepříjemný a v momentu, kdy dostal prostor, nás pozlobil."

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): „Začali jsme špatně, hned v první minutě jsme inkasovali. Pak se obraz hry vyrovnal. Do druhé třetiny jsme vstoupili skvěle, až do naší přesilovky jsme Hodonín přehrávali. Pak jsme bohužel během jedné přesilovky dvakrát inkasovali a celá hra se sesypala. Musím pochválit brankáře, ale bez gólu se bohužel vyhrát nedá."

1. SUM Šumperk 31 150:72 79
2. HBR Havl. Brod 30 120:98 56
3. HOD Hodonín 30 121:110 51
4. OPA Opava 30 110:96 49
5. VAL Val. Meziříčí 30 106:92 47
6. KOP Kopřivnice 31 99:99 40
7. NJI Nový Jičín 30 93:124 39
8. ZNS Žďár n/S 30 99:124 32